Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is gond lehet?!...

Szerintetek is gond lehet?! Mozgásfejlődés.

Figyelt kérdés

Babám 8 hónapos, 3 hónapos kora óta forog hasról-hátra, 4 hónapos kora óta hátról-hasra. Kúszik, mászni csak pár "lépést" tud, utána elveszti a ritmust. 5 hónapos kora óta kutyázik. Négykézláb állásból oldalra csücsül támaszkodva, valamint bútorok mentén ülő helyzetbe húzza magát, és kapaszkodva ül (önállóan még nem tud). Állni is próbál, de pár mp után összeesik.

Én azt gondoltam, hogy minden rendben van, hideg zuhanyként ért, amikor a 8 hós státuszon a gyermekorvosunk gyógytornára küldött minket. Nem értem az okát, kérdeztem őt is, szerinte gyengék az izmai. De mégis miből gondolja ezt? Ti hogy gondoljátok? A ti babátok mit csinált ennyi idősen? Előre is köszönöm a válaszokat.


2014. márc. 24. 22:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

10-es, ez hülyeség. 8 hónaposan nem kell még kötelezően ezeket csinálnia.


Az viszont elgondolkodtató, hogy olyan helyre küldött, ahol 5000 Ft a vizsgálat. Miért nem az Sztk/kórház gyerek neurológiára utalt be, ami ingyenes? Fura.

2014. márc. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Miért ne kéne 8 hónaposan mászni és ülni? az én fiam ezeket nagyon korán csinálta,és még a doki is mondta,hogy ezeket nem árt,és korán forgott valamiért nem fejlődik most olyan gyorsan mint az elején,szerintem nem árt ha rá néz egy szakértő.
2014. márc. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam is 8 hónapos.

Érdekes módon nekünk nem is volt 8 hónapos státusz. Csak méricskélésre kellett elvinnem a védőnőhöz.

A picim sem ül még és nem is mászik. Kutyázik kb. egy hónapja (az utóbbi 3 napban egyre többet), kúszik mint a villám és bár próbálkozik oldalfekvésből a felüléssel, de még nem sikerült neki.

Tény, hogy a barátnőm ugyanennyi idős kislánya, már vagy másfél hónapja mászik, és ül, sőt ő már a felállással próbálkozik.

Kicsit engem is aggaszt bevallom őszintén, de a védőnő nem mondott semmi rosszat arra hogy a fiam még csak ezeket csinálja. Annyival el lett intézve, hogy a lányok ennyivel hamarabb csinálnak mindent, mint a fiúk.

Ártani biztos nem árt a gyógytornász szakember véleménye, de amúgy kicsit nekem is gyanus az hogy miért olyan helyre küldött rögtön akinél fizetni kell.

Lehet, hogy le van szerződve vele a doki és esetleg %-ot kap a gyógytornász betegei után? (nekem ez jutott rötön eszembe)

Mi lenne, ha először egy sztk-s gyógytornászhoz vinnéd el a babádat? aztán az ő véleményével visszamehetnél a dokidhoz. :)

2014. márc. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nagykönyvi átlag szerint ül és mászik egy 8hós baba, de nem minden baba úgy fejlődik.

Szerintem sincs lemaradva a babád!

Dévényre küldött a dokid?

Ártani nem ártasz vele- legalább megnyugtat, hogy semmi gond.

Én elvinném a helyedben.

2014. márc. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!