Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónap után is rosszul...

11 hónap után is rosszul alszunk. Ti hogy bírtátok?

Figyelt kérdés

Fiam 11 hónapos, és nem túl jó alvó. Nem nevezném alvászavarosnak, szerintem inkább átlagos. A baj az, hogy mi a férjemmel alig bírjuk már. Éjjel sokszor kel (biztos a foga miatt), reggel korán ébred (5-6 körül). Ha picit foglalkozunk vele, visszaalszik, de nekünk teljesen tönkrevágja az éjszakáinkat. Férjem nappal dolgozik, én meg sose bírtam nappal aludni (kb havi 1x sikerül, amikor már annyira kész vagyok). A gyerkőc jól van, de mi egyre rosszabbul. Így persze a türelmünk is kevesebb hozzá...

Van erre valami megoldás? (Sírni hagyni nem bírom, és nem is lenne értelme, ezt légyszi ne írjátok.)


2009. dec. 17. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
SZia! Nekem 9 hónapos a lányom és az utóbbi 2-3 hónapban van ez. Most már csak 1x alszik nekem is napközben és így olyan nehéz. Hogy éjjel miért nem alszik arra még nem jöttem rá, megmondom őszintén én úgy vettem észre hogy ez nálunk csak megszokásból van így, leellenőrzi hogy megvan-e még az anya. Ráadásul apánál éjjel csak ordít, így kénytelen vagyok én is bemenni hozzá. Már gondolkodtam rajta hogy lehet csak 2x csinálná meg vele aztán visszaszokna az éjszakai alvásra mert ezt már én is nehezen bírom. Nem tudom ki hogy van vele, de néha azt érzem hogy már megszoktam, de néha meg totál hulla vagyok, olyankor türelmetlen és rossz kedvű, de nem tudok már ezen úrrá lenni mert alig alszok éjjel, nappal pedig csinálom a házi munkákat hiszen enni kell valamit.
2009. dec. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy csak az idő hoz megoldást. Ugyanez van nálunk is, csak a kisláynom 1 éves a jhéten. a Védőnő az elején azzl nyugtatott: majd ha olyan 3 hónapos lesz... aztán később: majd ha beindul a mozgásfejlődése, akkor kifárad...aztán elkezdett jönni a foga, aztán szeparációs nyüssznyüssz...mondanom sem kell, hogy egyetlenegy átaludt éjszaka nincs mögöttünk. A mai napig minimum 3x kel, de az még jónak szmít, és csak a cici kell neki. Én alszom vele, a férjem közöte, hogy ő nem kel fel hozzá, mert ő dolgozik (persze, én itthon lógatom a lábam). Hát, nem egyszerű. De már szinte megszoktam, hogy 5-6 órát alszom, és azt se egybe. Mióta megszületett, talán a 2 óra a legtöbb, amit egyben aludtam, nagy néha 3. Próbáltunk mimindet, aludj jól gyermekem, homeopátia, párologtatás, ágyátrakás, hőmérsékletszabályozás....semmi változás. Úgyhogy vaszínű az van, hogy igenis nem tudja átaludni az éjszakát. Nappal is elég izgága, akaratos kis baba.
2009. dec. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én kozel 2 éve vagyok kialvatlan, és mivel már tobbmindennel probálkoztam, várom, hátha magátol felhagy a fiam az ébredésekkel. 3 oránként tejet iszik, nem bírom leszoktatni, de legalább a ketto kozt alszom. a baj az, amikor oránként felébred, na azt már nem tudom, miért:( valami mindig van. nálunk pedig szinte mindig én kelek, és már dolgozni is járok, szoval néha alvajáro vagyok már:( valamennyire meg lehet szokni, csak néha vannak idoszakok, amikor eléggé kivagyok. most betegen vagyok itthon, és egész napokat bírnék aludni...
2009. dec. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia.Sajnos segíteni nem tudok, de nálunk is ez a helyzet.Kisfiam már 1 éves múlt és többször ébred, mint újszülött korában.Persze nálunk is én éjszakázom vele, apa kikültözött a nappaliba.Én is próbáltam már mindent, homeopátia, szintén párologtatás, de semmi.Ma éjszaka is kb 6-7 szer sírt fel, olyankor iszik kicsit és alszik tovább, én meg vergődöm és mire elaludnék újra sír.Én is sokszor kimerűlt vagyok , meg feszűlt, de inkább az idegesít a legjobban, hogy senki nem tud rá megoldást, hogy végre aludjon.Már természetgyógyász is jár hozzá, ő ajánlott egy koncentrátumot, ami kb 1 hétig hatott, persze úgy, hogy 1-2szer azért felsírt, de most már az sem ér semmit+most jönnek az őrlői, szóval katasztrófa, 1 éjszakát sem aludt még végig, az 1 év alatt.
2009. dec. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, ez van velem is, hogy alapjáraton már hozzászoktam a kevés alváshoz, és havi 1x kibukom. Most épp ez a havi 1 lehet éppen. :(

Olyan borzasztó, hogy milyen nehéz ez a gyerekbiznisz. Tudtam, hogy nem lesz könnyű, de ami most van, az minden korábbi képzeletem felülmúlta. Pedig én még segítséget is kapok...

2009. dec. 17. 12:30
 6/10 anonim ***** válasza:

A válasz:ROSSZUL!!

Főleg ez az 5 órás kelés...szörnyű.

Már mindent bevetettem és semmi változás. Legalább tudod hogy nem vagy egyedül:)

2009. dec. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Csak hogy egy kis remény is adjak, kislámyom két hete múlt 1 éves (még mindig szoptatom napjában 4szer) és mintha kicserélték volna, azóta szinte kivétel nélkül 12-14 órákat alszik egyhuzamban. Az első nap amikor még 11kor is békésen aludt kínomban ott toporogtam az ajtaja előtt, hogy vajon nem-e beteg, néztem hogy lélegzik-e stb...előtte mi is gyakran keltünk fel éjszakánként, de csak 1szer, olyankor szopizott és aludt tovább békésen. Ha nem fogzanak akkor érdemes figyelni arra, hogy közvetlen lefekvés előtt már ne nagyon mutassatok neki új dologkat, ne nézzen pl. TVét, csendesedjetek el Ti is stb..hogy tudja jön az alvás ideje, és persze napközben nem árt jól lefárasztani és sokat kint lenni a jó levegőn, még télidőben is. Nálunk mindez bevált.
2009. dec. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Most biztos kapok sok negatívot, de leírom. az én lányom 15 hónapos. még ő sem aludt át egy éjszakát sem. Én már a terhesség utolsó két hónapjában sem tudtam aludni, úgyhogy lassan másfél éve nem aludtam rendesen. Ennek eredményeképpen türelmetlen és rosszkedvű lettem. Elmentem orvoshoz, aki felírt egy nagyon enyhe stresszoldót. Azt mondta ugyanis, hogy a sorozatos éjszakai nem pihenés felborította a kémiai egyensúlyt az agyamban, és ez rendbe teszi. kétszer fél szemet szedek. Reggel és este. a reggeli néha kimarad. Nekem bevált. Nem mondom, hogy nem vagyok álmos, de jobb lett a hangulatom, és a kedvem is másabb.Lehet lepontozni!
2009. dec. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
15 hónapos, 11 hónapja nem alszunk. Felvátva alszunk vele, mikor ki, de 2 nap után cserélünk :) Kiakasztó, fárasztó. Most olvasom az aludj jól gyermekem könyvet, kipróbálom, hátha beválik.
2009. dec. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

11:28-as vagyok újra.Ma járt itt a természetgyógyász és mondta sajna trauma miatt nem alszik a fiam, hónapok óta szúrkálják, kórházban is voltunk 1 hetet, kiderűlt, hogy ITP-S.Most dupla adag Melissana koncentrátumot javasolt éjszakára és lehet kapni "idegeimre mentek" cseppeket amit neki és nekem is szedni kell és talán segít majd, de sajnos közölta, hogy amíg nem dolgozza fel babóka a traumákat addig nem tud nyugodtan aludni.

Na fel is sírt.......

2009. dec. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!