Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudtok a szeparációs...

Mit tudtok a szeparációs félelemröl?

Figyelt kérdés
8 hónapos a kislányom és olvastam, hogy ebben a korban ez igen gyakori. Észe is vettem rajtat, hogy mikor nem lát sir, volt olyan hét, hogy éjjelente szinte minden órában felébredt, most meg nem akar üvegböl inni, csak szopizni szeretne, csak ezzel az a gond, hogy már csak annyi tejem van, hogy szomjuság ellen elég. a szilárd ételek bevezetésével is hadilábon állunk, mert 7 hónapos koráig szinte csak anyatejen élt. Próbáltam azt is, hogy fejek le a mellemböl és ugy adom neki üvegböl, hátha a tápszer nem izlik neki, de még az sem kell neki, pedig eddig nem volt gond, minden nélkül elvette, és most egy pár napja csinálja ezt. amint mégérzi, hogy a cumisüveget akarom neki a szájába adni, egyböl tolja ki. ez lehet szeparációs félelemböl adódóan, hogy most állandóan cicizni akar?
2014. márc. 26. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:

szia

nekem is 8 hónapos a kislányom-az evéssel nincs gond-én nem cicivel nyugtattam sosem-igy eszik rendesen,de most állandóan "jön " utánam-és csak velünk van el.ma szülőire kell mennem,már előre rettegek,mert a nagyitól is ordit.

2014. márc. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát én is próbáltam mindent, felvettem, ringattam, söt mellém is fektettem éjszakára, hátha ugy jobban alszik, de sajna csak ez vált be, és most aggódom, hogy nem eszik rendesen
2014. márc. 26. 09:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Nemhogy gyakori, hanem ez a normális. Az lenne nem normális, ha nem ezt csinálná ennyi idősen. Ki kell "bírni" ezt az időszakot. Sokat tudsz olvasni neten is a szeparációs szorongásról.


+ ajánlok minden kb. ilyen korú szülőnek egy dokufilm sorozatot: A ember gyerek. Fent van youtube-on. Van egy rész a kötődéről. Szó van benne a szep.szorongásról is (meddig és mi normális benne stb.). Anyukám csecsemőgondozást tanít, ő ajánlotta! Tényleg nagyon jó sorozat.

Ne aggódj, semmi gond, majd megnyugszik, ha látja idővel, hogy mindig visszajössz, mégha el is tűns egy kis időre.

2014. márc. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a szeparációs szorongás azt jelenti, hogy most jött rá, hogy ti két külön ember vagytok, mert eddig abban a tudatban élt, hogy egyek vagytok.

tehát alakul az én tudta és ijesztő számára ha egyedül marad, hisz nincs időérzéke, nem érzékeli a 2 perc és a 2 óra közti különbséget és a jövőidővel sincs tisztában.


ennek az evéshez semmi köze nincs.

de azt nem értem, hogy ha kevés tejed van, ő szopizni szeretne akkor miért üvegből akarod etetni. álljatok rá a szilárd kajára, neki már az kell és mindig szoptasd meg utána, akkor termelődik több tej ha sokat teszed mellre.

az üveget meg hagyd, igaza van, összezavarod vele, sok az, hogy cici, üveg, kanál...

üvegből innivalót adj neki, így tudni fogja mi mire való

2014. márc. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!