Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez miatt tényleg rosszul kéne...

Ez miatt tényleg rosszul kéne magamat éreznem?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves kislányunk. Nem vet minket fel a pénz, de próbáljuk a legtöbbet kihozni amiből lehet. A ruháit a Tescoban vásároljuk (F&F), a többi dolgot a cumisüvegtől a pelenkáig a Dm-ben (Babylove).

Ugye nem baj, hogy nem tudom neki megvenni a Next, Zara meg a többi drága ruhát. És sajnos 3 ezer Ft-os cumisüveget se tudok venni, meg 6 ezer Ft-os pelenkát se :-(

Ettől még nem vagyok sz.r anya ugye?


2014. márc. 27. 11:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%
Nem a ruha ára a lényeg. Hanem a törődés és a szeretet. A te gyerekednek így is megvan mindene amire szüksége van.
2014. márc. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen kérdést miért kell kiírni? Téged ezek a dolgok nyugtalanítanak? Ha igen, akkor vegyél márkás dolgokat, ha meg nem akkor miért vársz idegenektől igazolást?
2014. márc. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Egy bizonyos határig meg tudnám venni a márkás cuccokat, de minek? Így veszek használtan, Tescoban, C&A-ban és mülleres pelenkát használok, a fenekére meg gyógyszertári kenőcsöt kenek. Ettől még ugyanúgy imádom, mintha irtó drága cuccokban járatnám. Annyira hamar kinövik a holmikat, nem szabad túl sok pénzt áldozni egy darabra, és ezek is nagyon szépek, csinosak, vagányak. Ha lenne egy rendkívüli alkalom, mint esküvő pl, akkor lehet áldoznék rá, amúgy nem. Mi szülők sem ott vásárolunk magunknak, nekünk is megfelel ez a kategória, mint ahogy nagyon sok embernek.
2014. márc. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Buta kérdés, unatkozó kismamától (?). Ilyet épeszű ember nem kérdez, hiszen teljesen egyértelmű rá a válasz. Javaslom, keress magadnak valami más elfoglaltságot.
2014. márc. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Kérdező! Legyen már egy kicsivel több önbizalmad, önértékelésed, és bocs a szóért, de józan eszed! Hát komolyan felmerül benned ez a butaság, hogy ne lennél ezért jó anya, mert olcsóbb helyekről szerzed be a dolgokat a picinek?

Egyébként a tescós holmik egyáltalán nem olcsók, én rengeteg használt ruhát veszek neten, meg nem mondanád, hogy nem újak, fele annyiba kerülnek, mint a tescosok. Mikor jött a 2. babánk, a nagyobbnak vettünk egy 10 ezres, egyszerű babakocsit, mondván, hogy úgysem sokat fogja használni, minek kidobni erre többet? Nem a flancolástól leszel jó anya te sem, nyugi! :)

Az étel legyen jó minőségű, de ez sem mindig a drágábbat jelenti. Mi rengeteg kölest eszünk, nagyon egészséges, olvass utána és elég jó árban van. Ez csak egy példa... És házi joghurtot kapnak, amit én csinálok, nincs benne adalékanyag, s töredéke a boltinak az ára. Folytathatnám...:)

2014. márc. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Egy kis "babusgatásra" vágysz? Úgy érzem, hogy kicsit belesüllyedtél az otthonlétbe, jó lenne ha valaki simogatná a lelked. Inkább mozdulj ki a babáddal, sétáljatok, járjatok baba-mama klubba. Barátnőzzetek.

Az én fiam szinte csak örökölt ruhákat hordott, mert annyi az idősebb uncsitesó a családban, hogy felesleges pénzkidobás lett volna újakat venni. Pedig akár még meg is tehettük volna. Ezért soha senkinek nem volt egy rossz szava és én meg nem éreztem magam rossz anyának.

Ha a tescoban beleszerettem egy-egy babaruhába megvettem a fiamnak. Nem hiszem, hogy ezen múlna bármi is...

2014. márc. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

én is a tescoban veszem a ruháit,sőt ajánlom másnak is,mert jó minőségűek...kisgyerekes barátnőim is ott vásárolnak...pelenkát moshatót használunk már(előtte a pampersen kívül mindentől piros lett a popsijuk,szóval nem kísérleteztem tovább),és a babylove-os cuccok is jó minőségűek szerintem..engem ez jobban foglalkoztat,mintsem,h kifizessek pl. 10.000ft-ot egy baba adidas cipőért,ami szerintem mindenre alkalmas,csak járni tanuló gyerek lábára nem..

De engem is érdekelne,hogy te tényleg komolyan gondoltad a kérdésedet?esetleg ért valami negatív kritika,vagy mi az oka?

2014. márc. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem, nyugi.

A rossz anyaság nem itt kezdődik, hidd el (ha itt kezdődne, sokkal többen lennénk sz.ranyák, mint most :D)

2014. márc. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem-nem erről van szó! Csak egy példa: tegnap jött a védőnő a fél éves státuszt megcsinálni, mutatom neki a Babylove 2 tápszert, hogy ezt adom neki mióta a dr nő nem ír már fel, erre jön a lehurrogás, hogy jobb lenne ha inkább márkásabbat vennék neki, mert nem megbízható ez a fajta. Ugyanígy voltam a cumisüveggel is. Hasfájós volt a picim, és megkaptam, hogy inkább szelepeset vegyek neki, ne 800 Ft-osat.

Lehet, hogy érzékeny a lelkem, de én ezeket magamra vettem.

2014. márc. 27. 12:32
 10/17 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem s a babának is teljesen megfelelnek ezek a termékek, ruhácskák.
2014. márc. 27. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!