Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogosan érzem magamat rosszul...

Jogosan érzem magamat rosszul azért, mert sutyiban pakolom el a nagyobb lányom kinőtt játékait azért, hogy a kisebbik gyermekem is még épségben megkaphassa őket?

Figyelt kérdés
2 éves a nagyobbik lányom, amikor nem figyel oda, akkor elpakolgatom azokat a játékait, amiket már "kinőtt".Ha látja nem engedi, hogy elrakjam őket, de ha nem látja nem is keresi.Sajnos rongálós korszakában van, egy csomó kis zenélő játékot már tönkretett.De nagyon lelkiismeretfurdalásom van, mert elvégre azokat a játékokat ő kapta, és nem tudom mit szól hozzá, ha néhány hónap múlva előveszem őket a testvérének?
2012. márc. 23. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Nálunk a legkisebb testvérem játékai közül akart anyum anno nagynénéméknek ajándékozni párat, mikor baba érkezett hozzájuk. Az öcsém sem engedte elvenni őket, de soha nem használta már őket (10 éves volt, mikor nagynéném terhes lett), így "elloptuk" őket. Soha nem vette észre, pedig jöttek hozzánk tőlünk származó játékkal. :)) Nem hinném, hogy zokon veszi, ha már nem játszik velük.
2012. márc. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyenből nem kell lelki ügyet csinálni. Én a lányomnak sem engedem, hogy romboljon, én is elrakom előle, amit tönkre tesz.
2012. márc. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
(Arról nem is beszélve, hogy mikor már látta a picit, ő maga adta neki a régi kedvenceit, amiket anyu nem akart elajándékozni. :))
2012. márc. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezzel nem tanulja meg azt, hogy nem szabad tönkretenni a játékokat. Én is sajnáltam a 10.000 Ft-ős babaházat mikor földhöz vágta 2,5 évesen, és eltört, de ezért nem pakoltam el mindent, hanem mindig elmagyaráztam, hogy vigyázzon rá, mert tönkre megy, és nem lesz, nem kap másikat! Lassan, de megértette. Ami már tényleg nem neki való, rakd el, de amit szeret, és neki vetted, azt nem raknám el.
2012. márc. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy ennyit számít e a 1/2 év korkülönbség,de nálunk megértette a nagy,hogy az a játék amit épp elpakoltunk az az övé volt,de most azért rakjuk el,hogy majd a kicsié lehessen.

Mondjuk nagyjából csak csörgőket raktunk el,de abból is egy nagy dobozzal..

Amúgy ha tényleg olyat raksz el,amivel már nem játszik,akkor ne érezd magad sz.a.r.u.l...:)

Ha meg olyat amivel még néha néha játszik,akkor szerintem jogos a felháborodása..! :)

Én mikor készítettem össze a ruhákat,és ő is "segített" akkor is mondtam neki,hogy amikor kicsi volt,akkor az az ő ruhája volt,de most már kinőtte,így megkapja majd a kistestvére! :)

2012. márc. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jaj,ez aranyos :) Nem,ne érezd magad rosszul,ha úgysem kell neki nem hiányzik inkább legyen meg a tesónak minthogy összetörje.
2012. márc. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!