Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mások mit tennének ebben a...

Mások mit tennének ebben a helyzetben? 15 hónapos baba anyukája.

Figyelt kérdés
A párom nem sokat foglalkozik a gyerekkel, 17 h körül szokott hazaérni a munkából, aztán kimegy az udvarra és kint barkácsolgat, pakolgat, szerelget, majd bejön hét-fél nyolc felé és leül a gép elé. A fürdetés egyedül amit mindig ő csinál. Tegnapelőtt is egész nap pont nem dolgozott itthon volt kint volt az udvaron, tegnap meg elment az előz házasságából van két gyereke a kisebbik 10 éves és minden héten kétszer átmegy este, 8 fél kilenc felé jön haza. Kicsit fura számomra h a mi gyerekünkkel nem foglalkozik,de a másik gyerekhez meg el tud menni "játszani" . Amikor mondom neki, h figyeljen a gyerekünkre mert mondjuk én a konyhában éppen sütök vagy pakolok azt mondja jó, de fél perc múlva a kislányom ott sír a konyhába h foglalkozzak vele, vegyem fel a párom meg ül a gép előtt. Néha már elfogy a türelmem. Hiába teszem szóvá a dolgokat nem segít.
2014. márc. 28. 11:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
Nem tudom neki 3 gyereke van megkeresni a pénzt rájuk és ugyan annyit vigyázni rájuk nem könnyű feladat még ha egy családban élnek sem. Szerintem légy türelmes, ha a naggyal játszik akkor lehet csak amíg pici nem tud vele mit kezdeni.
2014. márc. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 lcs ***** válasza:
100%
1-es, ne haragudj, azért ezzel nem értek egyet teljesen. Attól, hogy dolgozik, még várja otthon a kislánya, akinek ugyan úgy szüksége van az apukája törődésére, mint az anyukájáéra. Nálunk két gyerek van /4éves, 11hós/, férjem 7-19ig dolgozik, este fél8kor ér haza, és mindig ő fürdeti a két gyereket, és lefekvésig gyakorlatilag folyamatosan foglalkozik velük, hiába hulla fáradt, meg nyúlpiros a szeme. szóval én mélységesen sajnálom a kérdezőt, hogy a párja így áll a kislányhoz, és én már ezerrel kiakadtam volna, ha a férjem a gépet nyomogatná ahelyett, hogy a gyerekével töltené az időt, pont azért, mert csak délután/este marad neki a munka miatt :(
2014. márc. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nyilván egy 15 hónapossal nem tud még mit kezdeni. Nem tud vele beszélgetni, nem tud vele komolyabb játékokat játszani (társas, kártya stb.), úgyhogy inkább itt ez lehet a gond szerintem. Nekem az apám ugyanilyen volt, kb. 3-4 éves lehettem, amikor már leült velem játszani, addig nem tudott mit kezdeni velem. Attól még nem rossz ember.
2014. márc. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem nem rossz ember a párom, inkább úgy érzem, h mivel neki nem az első gyereke hanem a 3. ezért ő sztem nem úgy áll hozzá, mint az az apa akinek az első gyereke lenne. Ha közös programot szeretnék pl: múltkor is mondtam h mennyünk el vadasparkba akkor azt mondta nincs kedve, vagy elvittem a kiscsajszimat sörgőzni ő nem jött csak anyukámmal mentünk, azt gondolom h azért ezeket a dolgokat már ő is tudná a gyerekkel közösen élvezni. Pl: felülhetett volna vele a kisvasútra.
2014. márc. 28. 12:22
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem szeretném azt h a kislányom ha nagyobb lesz akkor arra emlékezzen, h anyuval elmentünk ide és ide, meg ezt meg azt csináltuk és mondjuk az apja nem lenne ezekbe az emlékekbe benne.
2014. márc. 28. 12:23
 6/14 anonim ***** válasza:
Szervezz vele úgy közös programot, hogy Ő mondja meg, mihez van kedve. Mikor kimegy az udvarra, akkor is kimehettek Ti is, ő pakolgat, Ti meg addig labdáztok - tudom, nem ugyanaz, mintha a gyerekkel játszana, de hátha így jobban ráhangolódik egy ilyen pici gyerekre is.
2014. márc. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én még ovis koromra sem emlékszek nem hogy 15 hónapos koromra.
2014. márc. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kicsi meg a gyerek, nem tud vele mit kezdeni. Egy tíz évessel azert mar egyszerűbb a helyzet.....amúgy a gyerek nem fog emlékezni arra, hogy mi tortent 15 hónapos korában.... Jo eséllyel majd iskolás korából lesznek emlékei - ha lesznek... En pl nem emlékszem a gyerek koromra, a legkorábbi emlékem 16 ev körüli.....
2014. márc. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem sem tud vele mit kezdeni.

Próbálj családi programokat szervezni, hogy jobban megismerje a kislányát, hogy "beleszeressen"!

2014. márc. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem az is fura,h nem jönnek át a gyerekei és nem ismerik meg egymást a tesók. Miért nem hozza őket és játszanak közösen?
2014. márc. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!