Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adtál először szilárd...

Mikor adtál először szilárd ételt a babádnak/babád kezébe?

Figyelt kérdés
8 hónapos a lányom, lassan lehet ideje lenne próbálkozni, ám nagyon félek. Volt már két hatalmas félrenyelése bébiételtől (egyiknél kacagott egy nagyot, és ahogy szívta be a levegőt, letüdőzte a pürét is, a másik esetben pedig simán rosszul nyelt), mindkettőnél alig bírta felköhögni az ételt, vörösödött-lilult a feje, a lábánál fogva paskolgattam ki belőle. Nekem ez a két élmény borzasztó emlék maradt, nagyon félek a szilárd ételek bevezetésétől:(
2014. márc. 29. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:
8 hónaposan adtam neki először kukacot (akkor még csak 2 foga volt), de addig én sem mertem próbálkozni. Akkor jött meg a bátorságom, mikor ismerősök voltak nálunk egy 6 hónapos babával, akinek az anyukája a szájába csipegette a sütit, a főtt krumplit, és nem lett semmi baja a gyerkőcnek, sőt, még engem néztek hülyének, mikor a kis leturmixolt főzelékkel kezdtem etetni a fiam... :/ Na, akkor elmentem a boltba, vettem kukacot (puffasztott kukoricát), a kezébe adtam, és először ugyan vonakodva, de elkezdte elnyammogni. Úgy voltam vele, hogy ha a nyálától nem olvadna el és félrenyelné, akkor gyorsan itatnék vele valamit, és úgy talán lecsúszik neki. Azóta mindig próbálkoztam valami újjal, pl. babándarab, kiflicsücsök, főtt krumpli/répa egyben, darabos puha alma, van babáknak való Hipp-es puffasztott rizs, babapiskóta... Hál' Istennek még sosem nyelt félre semmit, de azt is elhiszem, hogy te megijedtél. Mondjuk azt mondják, hogy rá kell valahogy szoktatni a rágásra, ez is motivált engem...
2014. márc. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod! Kukacbol sotlan adtal neki? En is szimpatizalok vele, de a legtobb annyira sos, hogy meg az en felnott nyelvemet is kicsipi sokszor..

Lassan megorobalkozom ezekkel a dolgokkal, kolesgolyora gondoltam meg.

2014. márc. 31. 08:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát, először én is sótlan kölesgolyóval próbálkoztam, de nekünk az annyira nem jött be... Azt nem tudja úgy megfogni, nem tud ráharapni, egyben beveszi a szájába, forgatja egy ideig a nyelvével és jobb esetben kiköpi, vagy általában eldobálja. Szerintem azt nagyobb eséllyel nyelné félre, mint bármi mást. Igazából először ilyen "biosaurust" vettem neki, abból is ketcuposat (akkoriban akartam neki először paradicsomos kaját adni, gondoltam így szokni fogja kicsit az ízt), de ízlett neki. Azóta sima sós kukacot kap (ami a legjobban ízlik neki, az a spar-ban is kapható "duci puff", könnyebb elrágni, mint pl. a coop-ost), de a védőnőnk is mondta, hogy adjak már neki sós kajákat, szóval ő így kapja. Sokáig én is "féltem" a sós, cukros ételektől, de mára már lehiggadtam, és adok neki mindent, amit amúgy én is megennék. :)
2014. márc. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!