Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent, hogy a baba...

Mit jelent, hogy a baba kötődik? Miben más a kötődő nevelésben részesülő babák viszony a szüleihez? Nem ugyanez mint a szeretet?

Figyelt kérdés
2014. márc. 30. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egy babát szeretnek az kötődik is.
2014. márc. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ez csak egy maszlag,szerintem minden gyerek kötődik a szüleihez,ha szeretetben nevelik,odafigyelnek rá,szeretik,gondoskodnak róla,foglalkoznak vele stb.Nem kell hozzá semmi hókuszpókusz,mint pl hordozókendő,együtt alvás,2-3 éves korig szoptatás,vagy 3-5 éves korig otthon tartás.
2014. márc. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
A 2. válaszoló tökéletesen megfogalmazta.
2014. márc. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az elhanyagolt gyerek is kötődik, csak nem a megfelelő válaszreakciókat kapja.

Kicsit sarkos példával élve, a rendszeresen bántalmazott kutyák is kötődnek a gazdájukhoz - csak rossz alapokra helyeződik a kötődés értelmezése.

Ezért a bántalmazó családban felnövő gyerekek továbbvihetik a téves mintát (a szeretetet fizikai erőszakkal fejezzük ki).


Ilyen értelemben nonszensz a kötődő nevelés, a kötődés minden újszülöttben kódolva van.

2014. márc. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%
Helyesen: kotodest segito! Neveles. Mar masik kerdeshez is irtam szerintem az en esetem a legjobb pelda: a szulest kovetoen beleestem egy mely depresszio es (sok egyeb apro dolgok mellett termeszetesen) a szoptatas es hordozas segitett kilabalni belole. De ez termeszetesen nem jelenti azt hogy a tapszeres vagy babakocsis gyermekek nem kotodnenek. Ez ugyanolyan felreertes mint az igeny szerinti szoptatas=minden nyikkanasra mellre teszem butasag.
2014. ápr. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

2-ik és 4-ik: le a kalappal!


Nincs is nagyon mit hozzáfűzni.

Nem kell mindent túlgondolkodni!

2014. ápr. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!