Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, nektek a párotok...

Anyukák, nektek a párotok mennyit segít a gyereknevelésben? Pl. Mikor kicsi volt, pár hónapos elvolt a babával? Volt hozzá türelme?

Figyelt kérdés
2014. márc. 31. 08:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Néha több türelme van mint nekem :) 10 hetes a fiunk, a születésétől Apja minden szabad percét vele tölti, játszanak, bohóckodik neki, ő fürdeti, sokszor pelenkáz.
2014. márc. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi Orsi. Munka után nem fáradt ezekhez?
2014. márc. 31. 09:02
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a férjem az elején kicsit nehézkesen találta meg az ő szerepét. Mivel a babánknak leginkább csak rám volt szüksége, a napok csak szoptatásból-pelenkázásból-altatásból álltak, ezért ő kirekesztve érezte magát. És bizony sokszor túl fáradt volt, túl kimerült, túl sok gondja volt a munkában, szóval minden ami " túl" ahhoz, hogy a babával foglalkozzon. Segített, de csak akkor, ha kifejezetten megkértem, és sokszor vissza is utasított a "túl" indokokra hivatkozva. Az nem számított, hogy mondjuk 2 órát aludtam az éjjel vagy már egy hete nem tudtam hajat mosni... Volt olyan, hogy a hasfájós babám egész nap a kezemben volt, a férjem hazajött 7-re, én alig vártam, hogy kicsit átvegye és ehessek vagy elmehessek WCre, de amikor hazaért, közölte ő most nagyon fáradt és elment aludni...szóval sokszor hagyott ott, mikor én csak 10 percnyi "babamentességet" kértem, hogy kicsit rendbetegyem magam.

Aztán a nagy változást az hozta meg, mikor a baba 4 hónapos korában párszor neki kellett rá vigyáznia fél napokat vagy még többet. Az elején még azt mondta, hogy milyen fantasztikus és nem érti miért "rinyáltam" annyit. A második nap már elismerte, hogy nehéz tud lenni. A harmadik nap már úgy várt az ajtóban, hogy "csak vedd már át". Azóta sokkal többet segít és nem panaszkodik annyit, hogy mennyire elfáradt a munkájában. Sokszor vigyáz a babára és én is bátrabban hagyom rá, mert egyrészt én is pihenhetek kicsit, ő is kiélheti apaságát, másrészt meg tényleg látja a másik oldalt is.

Most már 11 hónapos a babánk és remekül működiknek a mindennapok.

2014. márc. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első 1-2 hétben nem nagyon tudott vele mit kezdeni, de addig is ő fürdette. Aztán egyszer megtört a jég, pisis lett a baba ruhája én meg nem voltam éppen kéznél. Szépen átöltöztette, visszaaltatta, onnan semmi akadály nem volt. Mivel mindkettő anyatejes volt, így a büfiztetés volt az apás program (a nagyobb sokat és sokáig szenvedett, kellett vele járkálni) meg a fürdetés. Éjszakánként is felkelt a férjem, hogy szoptatás után sétáljanak a fiával. Türelme meg végtelen :) A nagy 4 múlt, a kicsi lassan 2, mindig van rájuk ideje és türelme. Legfeljebb éjjel fejezi be a munkáját.
2014. márc. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbikat o bufiztette amikor itthon volt, illetve a furdetest is egyutt csinaltuk. Volt, hogy az o mellkasan aludt, amikor hasfajos volt, de o bevallottan nem tudott vele mit kezdeni, nagyon varta, hogy megnojon. 15 honapos volt, amikor egy tovabbkepzesre mentem havi 1-2 szombat. Total panikban volt az elso alkalommal, percre pontosan megtervezte a napjukat es mar egy hete elotte nem aludt, hogy megis mit fog kezdeni vele :) Aztan ugy belejott, hogy azota szinte osszenottek, vege az egy eves kepzesnek, de abszolut apa a minden nalunk azota :) ha hazajon a munkabol szo szerint lefekvesig (o is fekteti) minden mp-t vele tolti, vasarolni stb is viszi allandoan (ami egy hisztis 2 evessel azert eleg embert probalo tud lenni). Kozben megszuletett a kisteso, o 2 honapos, eddig egyszer cserelt pelenkat neki, kb ez volt a az eddigi merleg. Koszon neki, mosolyog kettot es ennyi, megy a nagyhoz. De en ezen nem aggodom mar, mert tudom o ilyen, ha nagyobb lesz a picur nem ketlem, hogy ugyanugy szerelmbe esik vele is :)

Nem mondom, hogy konnyu, mert a picurka rettenetes hasfajos-siros, egesz nap olben hurcolaszom, uszik minden, de o is egyre okosabb ugyesebb minden nap, szoval tul leszunk ezen is.

Ja, amiota 2 gyrek van, a ferjem a munkaba jar pihenni :) Azt mondta eleteben nem gondolta volna, hogy eljon az a pillanat, amikor alig varja, hogy dolgozni mehessen. :D na igen, kisse faraszto az elet egy hisztis 2 evessel es egy ordibalo csecsemovel :D

2014. márc. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hasonló, mint első válaszolónál, sokszor több türelme volt/van, mint nekem. Főleg a nagyobbik lányomnál, mikor csecsemő volt, az ejszakázások, visszaaltatások, én ettől rottyon voltam, 15 hónapig tartott, sokszor órákig zizegett, ha megébredt, sokszor kelt amúgy is, látta rajtam, hogy kivagyok, ha kellett órákig sétálgatott vele. A kisebbikkel szerencsére nem volt ilyen gond, bár még csak 6 hónapos, de alszik éjszaka, ha meg is ébred 2 perc alatt visszaalszik, még úgy is hogy most éppen fogzik. Heti 2X én csajos estére/sportolni járok, ő fürdet, ő fektet, ez kb 2 hónapja van így, tehát a kicsi 4 hónapos kora óta (a nagy 3 éves). Nagyon jól megy neki, soha egy szava nem volt, pedig sokat dolgozik, de még gyakorlatilag ő küld, hogy menjek :) Nála jobb apát nem is kaphattak volna a lányaim.
2014. márc. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
De jo nektek! Nekem semmit nem segit soha. 2 lanyunk van, a nagy 4 eves, a pici 9 honapos. Raadasul napkozben itthon van. Ahol sokat segit az apuka, ott magatol teszi vagy noszogatni kell?
2014. márc. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a páromnak van nagyon sok türelme. Eleinte még nagyon hasfájós volt a kis manó, ilyenkor szinte mindig a párom mellkasán, vagy az alkarján tudott megnyugodni. Ő is dolgozik, elfárad rendesen, de amikor délután megjön azért játszik vele, hogy én is tudjak haladni a ház körüli teendőkkel. Esténként mindig ő fürdeti. :) Szerencsém van vele nagyon, mert tényleg már az első perctől fogva ráhangolódott, nem ijedt meg a kis picurtól. :)

Ettől eltekintve amúgy gyakori, hogy az apukák eleinte nem tudnak nagyon mit segíteni, nem találják a helyüket, de amikor picit már nagyobb lesz a gyerkőc, akkor már helyt tudnak állni apaként. Szóval szerintem próbáld megérteni az ő szemszögét is egy picit, és légy türelemmel (már ha nálatok probléma van abból, hogy a párod nem segít be eleget.)

2014. márc. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
re7. Sosem kellett noszogatni gyerekügyben. Más miatt igen, de velük kapcsolatban mindig ugrik. (4.)
2014. márc. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenben segít a párom már a baba születésétől kezdve. Pelenkázás, fürdetés, ringatás, éjjel felkel ha úgy van, valamint játszik vele egész kicsi korától kezdve. Nem kell noszogatni.
2014. márc. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!