Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A nagy minden betegséget...

A nagy minden betegséget hazahoz az oviból. Másnál is így volt? Egy hete gyógyult meg a kicsi, már megint beteg?

Figyelt kérdés
14 hónapos lesz a kicsi, a nagy 3, ő ovis szeptember óta, most volt itthon pár napot, mert folyt az orra és köhögött.Most a kicsi délután 20 percet tudott aludni,mert annyira hurutosan köhög megint :( Meddig lesz ez így???
2013. okt. 17. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha eddig nagyon óvtad és adtok neki antibiotikumot annak ellenére, hogy nem bakteriális a betegség akkor 2-3 évig is. De felnött korára is az immunrendszere gyenge lesz.

Ha hagyod túlesni rajta, és kúrálod antibiotikum nélkül, akkor decemberig most egyfolytában, majd lesz egy kis szünet, majd megint elég gyakran, de jövöre már csak 1-2x lesz beteg télen, mire iskolás lesz meg szinte nem is ismeritek már a betegséget. Amiért a kicsinél jobb, ha ö ovis lesz neki fele ennyi betegsége lesz az elsö évben.


Kitartás. Nálunk az oviba simán beveszik orrlötyögéssel. Csak akkor nem viszem ha nagyon köhög, de akkor is csak azokon a napokon amikor nagyon köhög. De azért mert néha köhög és folyik az orra még simán beviszem, mert az ovibol hozta. ìgy szeptemberben kezdett, láza nem volt, de 3 hétig volt betegek(nekem is ennyi idösek mint a tieid), de most 2 héte csend van.

ma megyünk egy barátunkhoz ahol a gyerekeknek folyik az orra és köhögnek. tuti 3 nap és az enyémek is, föleg mert 3 faluval arrébb laknak.

2013. okt. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ha csak folyik az orra én is viszem, de elkezdett csúnyán hurutosan köhögni, így itthon maradt, péntek-hétfő, kedden már ment is :)

Nem vagyok az a nagyon aggódós, óvós fajta, nem esek pánikba ha pl a homokos kezét véletlen megkóstolja, tehát túlféltve nincs, orvoshoz sem szaladok rögtön.


Egyébként köhögésre mit adsz nekik. Kivételesen a dokink nem adott a múltkor sem antib.-t,csak fenistil+sinupret.

2013. okt. 17. 13:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem a lányaim még antibiotikumot nem kaptak, pedig tavaly a nagy juliustól-szeptemberig beteg volt megállás nélkül(a kicsi juliusban született, így nagyon örültem neki).


Ha köhög akkor csak ha szárazon akkor szabad neki adni köptetöt, de ha már felszakadozik akkor abba kell hagyni. Most Ambroxol 15 van itthon.


Ha hagyod kikúrálni antibiotikum nélkül, akkor ez az év mindegyiköjüknek és jövöre már sokkal jobb lesz.

2013. okt. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!