Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megteheti az orvos hogy nem...

Megteheti az orvos hogy nem ad beutalót?

Figyelt kérdés
Nemsokára indulunk a másfél évesemmel a háziorvosunkhoz aki érdekes személyiség, nagyon flegma és szereti utasítani az anyukákat is. Kb 1 évvel ezelőtt voltunk nála ezzel a problémával, akkor elhajtott hogy majd kinövi a gyerek, nem kell foglalkozni vele. Nemrég kiderült hogy nem növi ki, sűrgős neurológiai kivizsgálás szükséges. Félek hogy az orvos annyira ragaszkodik az igazához hogy nem ad majd beutalót. Megteheti ezt?
2014. márc. 31. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Persze, hogy megteheti. Ha nem látja indokoltnak a szakvizsgálatot, akkor nem ad beutalót és ez így a helyes. Egyébként ki szerint kell sürgős neurológiai kivizsgálás?
2014. márc. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy gyermekneurológus szerint.
2014. márc. 31. 13:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha ráírta a leletre a szakorvos, hogy milyen vizsgálat indokolt, akkor szerintem nem tagadhatja meg a beutalót. Én a saját betegségemmel magánorvoshoz járok, aki nem tud beutalókat adni, de mindig leírja a leletre, hogy milyen vizsgálatokat kér. Ez alapján a háziorvos kiadja a beutalót, de magától, vagy csak bemondásra nem tehetné meg.
2014. márc. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Orvosváltás.

Magánrendelés?

Dévény gyógytornász?

Amúgy mi a probléma, amit ő nem vett észre?

2014. márc. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én férjem neurológus, és éppen a napokban mondta, hogy igen, megtagadhatja a beutalót a háziorvos, mert elvileg valamilyen büntetést szab ki rájuk az OEP az indokolatlan beutalgatásért, és amennyiben az adott ellátóintézményben mondjuk feleslegesnek ítélik azt, hogy odamentél a gyerekkel, akkor akár jelenthetik is a háziorvost.


Bocsánat, hogy ilyen kuszán adtam vissza a sztorit, de nem nagyon értek ehhez, kb. ez volt a lényeg. :)


Náluk ez olyan formában jelentkezett, hogy egy házidoki ezer meg ezer makkegészséges kicsit utalt be, akik nem forogtak 5 hónaposan, anyuka meg aggódott, mert a szomszédé már igen. A férjeméknél pedig a csilláron is emberek lógnak az ambulancián, és a felesleges betegek miatt volt, hogy akinek igazán kellett volna, később kapott időpontot. Tehát elviekben megtagadhatja, de ha konzultáltatok gyerekneurológussal, akkor említsétek ezt neki, ha nem akarja, akkor vidd magánrendelésre, ne hagyd annyiban.

2014. márc. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nos, hazaértünk és bizony megtette. Nem adott beutalót ismét. A probléma az, hogy a kisfiam napjában többször rángatózik. Van hogy csak megfeszül az egész nyaka, de volt hogy fél percig rángatja a vállát. Ezeket leírtam egy neorológusnak és ő mondta hogy sűrgőssen keressek egy szakorvost.

Köszönöm a válaszokat.

2014. márc. 31. 17:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Válts gyerekorvost még a héten. Nem tudom hol laktok. Én kisvárosban lakom, de itt is van 5 gyerekorvos, szóval lehet válogatni, ha faluban laktok már egy kicsit nehezebb lehet a dolog. Viszont neurológiára sem kapsz túl hamar időpontot, nekem 6 hétre adtak Zala megyében, ezt is kalkuláld bele.
2014. márc. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Budapesten lakunk, SZTK, itt is van egy tucat háziorvos, de nem hiszem hogy könnyű lenne lecserélni mert ő tartozik hozzánk, pedig sokszor gondolkodtam hogy átmennénk más orvoshoz...

Holnap beszélek egy kedves barátom anyukájával, egészségügyben dolgozik egy gyermekklinikán, ő fog valószínűleg segíteni nekünk.

2014. márc. 31. 18:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincsenek már körzetek, szabad orvosválasztás van, ahhoz viszed a gyereked, akihez akarod. Mi sem oda járunk ahová tartozunk. Akihez szeretnél menni, menj el hozzá, ő hivatalból átkéri a papírokat és ugyanúgy TB finanszírozott az ő rendelése is. Én felnőtthöz sem odajárok ahová tartozom, átkértem a papírjaimat.
2014. márc. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!