Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megteheti ezt egy orvos?

Megteheti ezt egy orvos?

Figyelt kérdés

A nővéremnél egy éve rosszindulatú vastagbél rákot diagnosztizáltak. Megműtötték, kapott kemót, sugarat, mindent nagyon jól viselt, a műtét óta jól van, igaz sztóma zsákot hord, de pár hét múlva újra műtik, és akkor visszateszik a kivezetett szakaszt, és teljes életet élhet megint.

A lényeg, hogy tegnap este nagyon begörcsölt, ki kellett hívni az ügyeletet hozzá a férjének.A doki adott neki egy vénás fájdalomcsillapítót, majd közölte, hogy 3ezer forint lesz. Mi van??? Kérdetem, adott-e számlát, azt mondja semmit. Most akkor ez mi volt? Akkor is adott volna, ha nem kér, de az orvos megelőzte, rendesen megmondta a tarifát. Ez most legális volt, vagy nem? Szerintem qrvára nem, az ügyeleti ellátás mióta fizetős?


2013. aug. 4. 17:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem legális.A TB ellátásban benne van az orvosi ügyeleti díj is,nem kell érte külön fizetni.Ha van valami recept vagy akármi amin rajta van az orvos neve,holnap tegyetek panaszt.
2013. aug. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
Az ügyeleti ellátás a kórházba oké, hogy nem fizetős de ha az orvos meggy oda akkor illik fizetni. Mentőt kellett volna hívni és bemenni a kórházba akkor nem kellett volna fizetni.
2013. aug. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Megvan a doki, mert amúgy ő a háziorvosa is!!! Pont az volt ügyeletben. Én is azt mondtam, hogy utána nézek, de ha nem volt jogos komolyan jelzem a felettesinek. Azért ne szaladjon már el velük a ló...
2013. aug. 4. 18:05
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
az "illik" az megint más, mint az hogy megmondja a tarifát.
2013. aug. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ahol régen laktam ott 5000-et kért a doki a kiszállásért. Akár ügyeletben volt, akár nem.
2013. aug. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Illik, igen, akart is neki adni, de a doki mondom, hogy megelőzte, és konkrét árat mondott. Ez szerintem sem legális.
2013. aug. 4. 18:06
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a gyógyszer árát fizettette ki?
2013. aug. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
nem jogos.lépjetek az ügyben, ez hiénáskodás.és undorító is szerintem egy beteg embert kihasználni így.
2013. aug. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De ha gyógyszert ad, ami jelen estben egy ampulla algopirin volt, akkor azt ki kellene fizetni? Nem hiszem.Mondom, nem az "adok-nemadok"-on van a hangsúly, hanem az eljáráson.
2013. aug. 4. 18:12
 10/12 anonim ***** válasza:

ha nem adott számlát akkor undorító pofátlanságnak tartom, h egy rákos betegtől így pénzt kérjen.

húzza le azt, aki fontoskodva kihívta egy hasfájáshoz.

2013. aug. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!