Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a gyereke csak kézzel...

Akinek a gyereke csak kézzel hajlandó enni, mit adtok neki?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 éves. 2 hónapja nem hajlandó kanállal semmit megenni csak az uzsi tejpépet. Ötleteket várnék darabos ételekre amiket kézzel megtud eszegetni. Amúgy mindent megeszik. Jelenleg ilyeneket eszik: levesben főtt minden zöldség, tészta, hús; virsli; rántotta; kenyérfalatok megkenve, sajt, sonka, parizer. Kicsit unalmasnak tűnik, lenne ötletetek? A főzeléket, üveges kaját pl kenyérre kenve megeszi. Egyedül még nem tud kanállal enni.
2014. ápr. 1. 13:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Üveges/konzerv zöldbab, az vajpuha és könnyen kézbe fogható. Répa, brokkoli,karfiol, krumpli, karalábé megfőve, darabosan, főtt tészta, főtt rizs kis gombócba gyúrva. Kisfiam volt kanálundoros, mindent darabosan evett, a főzelékeket nem ette, de bármilyen zöldséget puhára főzve, darabosan megevett. Kézzel etettem/evett két éves koráig. Akkor rákattant a joghurtra, ez hozta meg az áttörést, onnantól hajlandó volt kanállal enni.
2014. ápr. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

enyém is ezt csinálta. én mindent adtam neki ami nem tocsogós :)

rengeteg zöldséget kapott párolva, husit kicsire vágtam neki, még paradicsomos húsgombócot is evett, persze csak a gombócot krumplival.

levesnek a sűrűjét tettem elé (fém szűrőbe szedtem, úgy a tányérjába.

kedvence a füstölt-főtt csülök volt nokedlivel :P

meg a kukoricás rizs, de attól kikészültem, 1 órán keresztül csipegette a rizs szemeket :)

sült csirke párolt zöldséggel, levesek, tészta ételek amik vannak minden héten nálunk

2014. ápr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!