Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én vagyok a h. lye, vagy van...

Én vagyok a h. lye, vagy van más is, aki nem tartja számon, nem nézte meg, hogy milyen APGAR-ral született a gyereke?

Figyelt kérdés
Múltkor egy viszonylag nagyobb társaságban voltunk, ahol 6-an voltunk többé-kevésbé friss anyukák. Feljött a szülés, és mindenki elmondta, hogy mennyi volt a gyerek APGAR-ja. Nekem elképzelésem sem volt, valahogy eszembe sem jutott ezt megnézni (ill. eszünkbe sem jutott, a férjem sem tudta, ott az apukák is naprakészek voltak). Ezt mindenki más feljegyezte rajtunk kívül? :))
2014. ápr. 1. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Hülye nem vagy, de ezt azért általában tudni szokták a szülők. Az én fiam 22 hónapos, tehát nem vagyok friss anyuka, de most is tudom az apgar értékét.
2014. ápr. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én is tudom. De egy csomó más adatot is, ami amúgy így utólag felesleges. Ha szülés előtt ennek a témának nem olvasgatok utána, akkor én sem jegyeztem volna meg.
2014. ápr. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az én lányom is 22 hónapos, császárral született. Nekem valahogy eszembe sem jutott, hogy megkérdezzem, vagy megnézzem, tudtuk, hogy egészséges, a neurológiai státuszát a férjem nézegette egy ideig a sürgősségi császár miatt, hogy az esetlegesen elszenvedett hipoxia legapróbb jeleit is észrevegyük, de az APGARját valahogy kihagytuk az életünkből. No de most megnéztem, innentől képben leszek. :)
2014. ápr. 1. 15:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem kell feljegyezni, ez rajta van a szülés után kapott zárójelentésen, úgyhogy utólag még megnézheted.

Egyébként én megnéztem, mert kíváncsi voltam rá, mert eleve féltem a születési sérüléstől, oxigénhiánytól és más szörnyűségektől.

Bár hozzátartozik, hogy nem biztos, hogy mérvadó a dolog, mert hallottam olyat, aki 10/10-es apgarral született és később kiderült, hogy agyvérzést kapott és oxigén hiányos lett születés közben, ez persze csak hónapokkal később derült ki...


Úgyhogy túl sokról nem maradtál le :)

2014. ápr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
:)
2014. ápr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kíváncsicska ***** válasza:
Nem nem csak te nem jegyezted fel.Én sem tudom mennyi volt neki, pedig nem császáros volt.Sőt én csak annyit kérdeztem minden rendben van-e.Azt válaszolták igen.Innen nem is firtattam a különböző értékeket.De hozzá teszem a mai napig nem is firtattam, mert ha minden rendben volt akkor minek.
2014. ápr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen Elméletileg a zárójelentésen is rajta van sőt én úgy emlékszem hogy még a "kiskönyvében" is amit a védőnőhöz viszünk.Én még a kórházban megnéztem a lázlapon mert az én babám meg korábban érkezett.
2014. ápr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy h..lye, de általában tudni szokták az anyukák.

Nekem 3gyerekem van, de könnyű volt megjegyezni, mert mind a három 10/10zel született. :)) Ha nem lenne egyforma az érték, lehet én is belekeverednék. :))

2014. ápr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!