Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislanyom 7 hónapos es mar...

Kislanyom 7 hónapos es mar van 2 foga! Már most vennem kéne neki fogkefét? Ilyenkor fogkremet is kell használni? Ha igen, akkor milyet vegyek?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 1. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Bizony-bizony! :)

Én ezt ajánlom:

[link]

Nagyon sokáig elég, úgyhogy nem olyan húzós, mint amilyennek kinéz :)

Ilyenkor még fluorid mentes fogkrém ajánlott, mivel nem tudják kiköpni...

2014. ápr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk is azt javasolta az orvos, hogy már az első fogak kibújásakor vegyünk neki. Mi a gyógyszertárban vettünk neki ujjrahúzhatós fogkefét és adtak hozzá Nenedent fogkrémet is. De az én kislányom a mai napig nagyon ellenkezik, amikor mosnám a fogát, pedig már 20 hónapos lassan, fogkrémet még nem is használtuk, mert nem hagyná. Kitartást!
2014. ápr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem védőnőt kérdezz meg erről, ne itt a jónépet.
2014. ápr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanolyan van nekünk is, amit az első küldött. 2. voltam :)!
2014. ápr. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is 2 fog után vettem neki fogkefét :) amíg csak alul voltak fogai,hagyta is megmosni. 1 éves kora óta használunk fogkrémet is,nagyon minimálisat nyomok csak rá. Most másfél éves,16 foga van,minden fogmosás egy harc,de ebből nem engedek.
2014. ápr. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%
Nekem anno azt mondta a védőnő, hogy amíg nem tudja kiköpni, addig fogkrémet ne, vagy csak minimálisat. Mi 1 éves kora óta használunk fogkrémet, de csak kicsit teszek rá. Most 22 hónapos a fiam, 16 foga van, szépen nyitja a száját a fogmosáshoz.
2014. ápr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, kéne. Az elején ujjra húzható fogkefét használtam, utána a dm-es 3 részes fogkefe készletet vettem.
2014. ápr. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a fogorvos kb 2 éves korától kell mosni fogkefével,addig nedves textilpelussal kell áttörölni neki.
2014. ápr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ó, jajj, ez ám a fogorvos :)

A mi fogorvosunk, aki baráti ismerős is egyben pedig azt mondja, hogy amint kibújik az első fogacska, mosni kell. Egyrészt mert rá kell nevelni a gyereket a fogmosásra, meg kell tanítani a technikára (nyilván nem 1,5 évesen fog megtörténni, de ennyi idősen már a lányom próbálgatta magának, és én utána megmosom rendesen, alaposan), másrészt nem szabad lepedéket hagyni a fogakon, ezt nehezen tudom elképzelni, hogy textilpelenkával kivitelezhető lenne normálisan, a fogkefének a hatásfoka szerintem sokkal-sokkal jobb, mivel mindenhová elér...

Egy fluorid mentes fogkrémtől meg pláne semmi baja nem lesz a gyereknek. A nenedent pedig xilitet tartalmaz, ami ma már köztudottan jó a fogaknak, mert a jelenlétében nem megy végbe erjedés...

De más ilyen fogkrém is van, most pl ezt használjuk,

[link]

ezt az én lányom jobban szereti, de mi is a nenedent tanulófogkrémjével és fogkeféjével kezdtünk. Amikor már volt vagy 8 foga és előszeretettel megharapdált, akkor váltottunk rendes fogkefére, de mondjuk én jobban is szeretem, szerintem jobb a rendes fogkefe, ha elfogadja...

2014. ápr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!