Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire megbízható az újszülö...

Mennyire megbízható az újszülöttkori műszeres hallásvizsgálat? Nyugtassatok meg

Figyelt kérdés
Kicsi fiam 3 hónapos a védőnői hallásvizsgálatnal meg se rezzent és aggódom. Mikor megszületett mérték a hallásat műszerrel és akkor minden jó volt. Létezik, hogy most nem hall?! 3.baba. Arra gondolok,hogy csak hozzászokott a zajhoz. Egy hónap múlva kontroll. Tapasztalat valakinek?
2014. ápr. 1. 23:02
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem ezt te is ellenőrizheted! Közvetlenül ejts le mellette valamit, ami hangosabb zajt ad ki. Ha nem rezzen össze, vagy nem néz még oda sem, akkor érdemes tovább menni.
2014. ápr. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A védőnő azt tanácsolta, hogy alvásnal próbálkozzak a zaj keltessel. Tapsoltam egy jó nagyot, de semmi, majd még később egyet és még egyet. ... Édesen alszik. Létezik, hogy szuletesnel jól hall a kicsim, most meg nem?
2014. ápr. 1. 23:12
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Igen, olvastam ilyet. Hogy folyamatosan romlik a hallás. De ezt ne vedd készpénznek. Várj a következő vizsgálatra, vagy vidd magánhoz! Szurkolok, hogy csak a nyugodt természete miatt nem reagál ezekre a zajokra!
2014. ápr. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. ápr. 1. 23:25
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Próbáld ki éber állapotban is. Az én kisfiamat például 3 hónapos korában ágyúval sem lehetett volna felébreszteni, ha mélyen elaludt. De ne pánikolj, bár ha nagyon félsz, akkor szerintem vidd el magánúton orvoshoz, és akkor nem kell egy hónapot várni.
2014. ápr. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Legjobb barátomék kislányánál 4 évesen jöttek rá, hogy alig hall. Ők már előtte is vitték egy rakat orvoshoz, ahol mindenhol azt mondták semmi gond, aztán kiderült, hogy hallókészülék kell neki, mert szinte semmit nem hall.
2014. ápr. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem a babáknak nagyon jó alvókájuk van.

Nem akkor vizsgálnám mikor alszik. Inkább mikor fent van akkor afülénél csettintgess külön külön fülnél, vagy legyen csönd a szobában és kapcsold be a rádiót, vagy tv-t csak ne nézze, mert akkor azért fog odafigyelni, ezeket hangosra. Valamit csak reagál, ha tényleg jó a füle.

Nem tudom mennyire megbízható az a hallásvizsgálat, de végülis biztos előfordul, hogy később romlik a hallás.

2014. ápr. 2. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is éber állapotban "teszteld", az én lányom sem kelt volna fel a tapsolásra szerintem. Arra viszont kíváncsi lennék, hogy milyen vizsgálatott csinál a védőnő, mert nálunk ilyen nem volt.
2014. ápr. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Probalkozom még. A védőnő is csak ezzel a zaj keltessel próbálkozott, de vagy 10x. Nem kimondottan vizsgálat volt. Ma ma megyünk oltásra. Szólok a dokinak is hátha van valami jobb módszere.
2014. ápr. 2. 08:49
 10/10 A kérdező kommentje:
A középső gyermekem néha kifele kancsalit... 3 gyereknél mindig van min aggódni! Írok ha reagál a pottom. Köszi
2014. ápr. 2. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!