Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adjak cipőt egy 1...

Mikortól adjak cipőt egy 1 éves babára, ha még nem jár? Szerintetek inkább szandált vegyek neki? Vagy még zárt cipőt?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy nem szabad cipőt adni rá, vagyis kemény talpút, amíg nem jár. Igaz ez? És nem lesz neki már túl meleg a zárt cipő, ha hamarosan elindul? (nagyon úgy néz ki)
2014. ápr. 3. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor adj rá cipőt, amikor már az utcán is jár. Bentre nem kell cipő. Most még zárt cipő kell, de ha még nem indult el, akkor lehet hogy majd csak szandál kell. Majd meglátod, mikor indul el.
2014. ápr. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, az a jó nekik, ha First step, vagy Első lépés cipőt adsz rá, mikor elkezd járni. Több márka is árul ilyet, neten rátalálsz, cipőboltban úgy tudod leellenőrizni, hogy ha egy kézzel megfogod, be tudod hajlítani a markodban a cipőt.

Én először nyár végén kellett vegyek neki, de zártat vettem, valamiért ezt éreztem jónak a járás miatt. Izzadt szegénykém lába benne, úgyhogy nem vagyok biztos benne, hogy ez helyes döntés volt, de a szandiban szerintem csak csetlett botlott volna.

Bár pl. a D.D. Step-nek, vagy a Siestának biztos van olyan szadnálja, ami jól tart, biztonságos, szerintem ezek a cipőmárkák nagyon jók, D.D. Step olcsóbb, Siesta-Richter nagyon drága.

2014. ápr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha még nem jár,én nem vennék. Esetleg valami puhatalpú házicipőt bentre,de legjobb a csúszásgátlós zokni. A talp izmainak is meg kell erősödniük. Akkor kapta az első cipőjét a fiam,amikor már csak járva közlekedett. Persze cselekedj úgy,ahogy jónak látod,szerintem felesleges bentre cipőt venni,kintre meg elég akkor,ha már elindult.
2014. ápr. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 lcs ***** válasza:
nekem most lesz egy éves 28-án a fiam, egy dd step első lépések (zárt, de átmeneti vastagságú) cipője van (vaterán vettem 5e-ért, újonnan), mert ő már totyog kint is, ha fogjuk a kezét. szóval ha nektek is már szokott totyogni kint (nem feltétlenül egyedül), akkor sztem érdemes egy cipőbe befektetni, mert a kocsicipő nem való talajra a talpa miatt :( egyébként, ahogy előttem is írták, nagyon sok féle első lépések cipőcske van, csak egy észrevételem van, baromira nem mind1, mennyire könnyű ráadni a gyerkőc lábára, mert pl mi kaptunk egyet, de félre is van téve, mert ezer év mire rá tudom adni, és már nem bírtam idegekkel.. :))
2014. ápr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

10 hónapos a fiam, ha fogom a kezét, vezetem megy. Homokozóba is berakom. Egy zárt cipőt kapott, abba nem megy bele a kavics, homok.

Majd ha jobb idő lesz kap egy szandált. Midenféleképpen kel zárt cipő, mert nyáron sincs mindig 30 fok, nyáron is kell majd a zárt cipő!

Nem lehet 1 pár cipővel megúszni.

Sőt, igazából kell egy zárt cipő, ég félig nyitott, s egy szandál.

2014. ápr. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 lcs ***** válasza:

ja bocsi, még annyi, hogy van szandi cipő, ami ugyan úgy magasszárú, tehát tartja a lábat, de a lábfej nem teljesen zárt, így nem sül be a lábacskája :)

[link]

2014. ápr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!