Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert csoda a gyermek szuletese?

Katee12 kérdése:

Miert csoda a gyermek szuletese?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 3. 20:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Majd ha szültél rájössz.
2014. ápr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Majd ha lesz egy gyermeked , többet nem kérdezel ilyet. .
2014. ápr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%
A család életében nagy változás de önmagában senki másnak nem csoda. Másodpercenként születnek gyerekek, és önmagában nem hoz lázba.
2014. ápr. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%
Mert ember nagyobbat nem alkothat. Életet alkotni pedig igenis csoda.
2014. ápr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%

2 gyerekem van akiket imádok, és csodának tartom öket, lenyügöz, hogy két sejtböl egy egész hisztigép lesz.


De ami engem mindig is zavart, hogy gratualnak a gyerekhez, és én is utálok gratulálni hozzá. Gratulálni az én szememben egy vizsgához, egy céghez, egy termékhez, egy felfedezéshez kell. Olyanhoz amin az ember dolgozik, amiért küzd. A gyerek egy természetes dolog, ami szememben csoda, de nem egy termék amihez gratulálni kell.

2014. ápr. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%

"Olyanhoz amin az ember dolgozik, amiért küzd. "


Sok pár igenis nagyon sokat küzd gyerekért.

2014. ápr. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%
Mi értelme van a kérdésednek?
2014. ápr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én mindig csodálatos dolognak tartottam. Aztán mikor sajátom lett méginkább. Egyszer láttam egy filmet a gyermek fogantatásától a születésig mutatta meg mi zajlik az ember testében, mennyi "véletlen" dolog történik, mennyi mindenen múlik hogy abból a két kis parányi sejtből egy ember fejlődjön. Már nem emlékszem, hogy még terhes voltam, vagy már megszületett-e a babánk, de akkor olyan mélyen elgondolkodtunk azon, hogy milyen szerencsések vagyunk, mert tényleg egy csoda ahogy az a pici élet létrejön, hogy a film végén a férjem és én is sírva fakadtunk. Pedig ő éppen nem az az érzelgős fajta.
2014. ápr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

5# - igen, a terhességemhez gratulálásokkal én is nehezen tudok mit kezdeni. Kicsit olyan, mintha gratulálnának az én és a férjem működő nemiszerveinek...


A szülés utáni gratuláció annyiban más, hogy az udvariassági gesztus - mint a születésnapi vagy esküvői gratulációk.

2014. ápr. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%
Mert két ember szerelme ölt benne testet, mert egy érzés válik általa láthatóvá, mert 9 hónap alatt a 2 sejtből teljesen egyedi kisember fejlődik ki, mert fele részben az apa, fele részben pedig az anya génjeit hordozza, mert a rejtve töltött 9 hónap után végre szemtől-szemben lehet vele lenni, mert a szülés fájdalmából a születés gyönyörűsége fakad, mert az anya teste képes kihordani, világra segíteni és táplálni a csecsemőjét és mert már a születés pillanatában tudod, mennyi szeretet árad majd oda s vissza felé és belőle.
2014. ápr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!