Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudok tenni, hogy ne...

Mit tudok tenni, hogy ne romoljon a helyzet?

Figyelt kérdés

Most 2 éves a lányom és elkezdett sárgulni a foga. Eddig ilyet nem vettem észre és most azt látom egyre rosszabb.

Nem lehet ráfogni az édességre mert esetleg rudit eszik vagy házi sütit de azt se minden nap. A fogát pedig napi 2-3-szor mosom. Mitől lehet? Mit tehetek,hogy ne legyen rosszabb?



2014. ápr. 7. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószímüleg valamilyen étel befogja. Ugyais a ságás elszínezödés NEM a romlás jele!
2014. ápr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Cumisüvegből iszik?
2014. ápr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, nem tudom elvenni tőle a cumisüveget. Igaz mostanában inkább Kubus üvegre próbálom átszoktatni. Abból legalább úgy veszem észre iszik eleget.
2014. ápr. 7. 11:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is rögtön arra gondoltam, hogy valamilyen étel vagy gyógyszer befogja neki (pl. van olyan torokfertőtlenítő spray, amitől nekem is sárgás volt a fogam, amíg fújtam, utána prá nap alatt lekopott)- de akár sárgarépa, sütőtök is befoghatja vagy valamilyen áfonyás dolog esetleg?


A biztonság kedvéért amit én tennék:

- azonnal leszokni a cumisüvegről (alternatíva: kispohár, legfeljebb sportkupakos üveg- bár ez hamar penészedik, nehéz tiszítani, tejterméknek egyáltalán nem való stb.)

- a biztonság kedvéért nézesd meg fogorvossal, hogy biztosan nem fogromlás-e, illetve lehetséges, hogy elvékonyodott vagy eleve érzékenyebb a kis tejfoga, erre csak szakember tud tanácsot adni


Esetleg még a fogkrém-váltáson is elgondolkodnék.

Minden jót, majd írd meg, mi lett.

2014. ápr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. Megnézetem csak most úgy felfigyeltem rá.

Gondolom a tea is befolyásolja mert sajnos csak azt issza meg víz helyett. De próbálok nem sokat adni neki.

2014. ápr. 7. 11:55
 6/7 anonim ***** válasza:

milyen teát iszik? ha zöldet vagy feketét akkor attól van, mondjuk azok koffeinesek, szóval egyébként se szabadna, ha erről van szó akkor válts pl. sagara vagy pickwick gyerekteára.

a fogkrémtől is lehet, ha fluoridosat használtok, szintén váltsatok akkor pl. nenedentre.

mos most nem jut eszembe, de ha romlana akkor szerintem szürkülne, szóval inkább valami más a gond :)

2014. ápr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Persze Pickwick gyerekteát kap, meg a sütőtököt is imádja. Így lehet tényleg csak ezektől,remélem!

Köszi a gyors válaszokat.

2014. ápr. 7. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!