Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lenne kedvetek leírni egy...

Lenne kedvetek leírni egy 10-11 hónapos baba melletti napotokat?

Figyelt kérdés
Mikor keltek, evés, alvás, közös játék, önálló játék, stb...
2014. ápr. 7. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Reggel 8kor kel, nem eszik reggelit, nem éhes, mert néha még szopizik éjjel. Öltözés, pelus, önálló játék tízóraiig, ami vagy joghurt, vagy gyümi, tejberizs, túró, ilyesmi.

utána játék apával, aki addigra felkel nagy kínok árán, én közben csinálom az ebédet. Ebéd délben, utána alvás fél 2ig, azalatt én kitakarítok, apa 1kor indul dolgozni.

Felkelés, pelus, közös játék 3ig, akkor uzsi, olyan, mint a tízórai. Utána séta, majd kis közös játék, majd 7kor vacsora, ami főzelék, vagy ha az ebéd olyan volt, akkor az ebéd maradéka. 8kor fürdés, utána még egy kicsit a szobában a nagy ágyon "bújunk, majd fél 10kor kiüti magát, és max. 2x kel éjszaka. Szopi már csak este és éjjel van.

2014. ápr. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ja, és még annyi, hogy apa olyan este 10 körül ér haza, szóval már alszik addigra, mi még utána szoktunk filmet nézni, vagy kártyázni.
2014. ápr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hülye vagyok...a délutáni alvása: 5től 6ig kb.
2014. ápr. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2 éves már, így csak a főbb pontokat tudom elmesélni, amire még emlékszem (meg amit leírtam róla ;)):


7-8 között ébredt többnyire. Akkor tápszert kapott, utána én összeszedtem magam, addig ő a fürdőben játszott mellettem (ikermosdónk van, többnyire felültettem a mosdópultra, és nézelődött meg bogarászott).

10 körül nagy sétára indultunk, ha jó idő volt, kint tízóraiztunk egy parkban, és akár 2 órát is kint töltöttünk (tavasszal volt ennyi idős, szóval többnyire így volt). Ha esett, akkor maradtunk otthon, vagy átmentünk barátnőkhöz, stb.


Déltől háromig, fél négyig aludt, néha akár négyig is. Előtte ebédelt.


Ébredés után ha jó idő volt, apuja elé sétáltunk a munkahelyére (15 perc vol max., gyönyörű parkos-erdős részen sétáltunk át, nagyon élvezte mindig), ha nem, akkor otthon játszottunk: mászkált körbe-körbe a lakásban, mindenhol bogarászott picit, ha én valami csináltam éppen, de többnyire mindent addig csináltam, míg aludt -kihasználtam, hogy nagyon jó alvó, így mikor ébren volt, volt időm bőven. Szerette már akkor is a nagy leporellókat, könyveket nézegettünk közösen, építettem alagutat, azon mászkált át, stb. már nem mindenre emlékszem.


Délután mindig közös program volt apával, vagy vacsiztunk valamerre, vagy nézelődtünk, vásároltunk, parkban sétáltunk, meglátogattunk közös barátokat, nagyikat, játszóházazni is ekkoriban kezdtünk.


Hétvégén szombat vagy vasárnao egy délelőttöt pedig rendszeresen valamelyik nagyszülőnél töltött 9 hónapos kora óta, ált. felváltva, hetente másiknál. 9 körül elment velük, egy és kettő között mentünk mi is ebédelni a nagyszülőkhöz, addig csak egymással foglalkoztunk a férjemmel, majd délután nagyot sétáltunk lehetőség szerint, játszótereztünk, stb.


9kor feküdt le születésétől (a mai napig), és aludt reggelig.

2014. ápr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam napja így néz ki (most lesz 11 hónapos):

- reggel 6-7 között ébred, tápszert eszik kb. 210 ml-t

- 7-10 óra között öltözködünk, fogat mosunk ( ő csak rágja persze a fogkeféjét mind a 7 fogával), teszünk-veszünk a lakásban, mászik utánam ilyenkor vagy lefoglalja magát olyan fontos dolgokkal, hogy lehúzogatja a ruhákat a szárítóról, lepakol a dohányzóasztalról, vagy játszik egy-egy pet palackkal, játékkal

- 10-kor tízórai tönnyire gyümölcs vagy kifli sajttal, túrókrém

- 10-12 között alszik én pedig ebédet főzök

- 12-13 között felébred, peluscsere, készülünk az ebédhez

- 12.30-13 körül ebéd,kevesebb fűszerrel szinte ugyanazt eszi már, amit mi is, és nagyon élvezi a közös étkezéseket

- 13- 15 óra között sétálunk, játszóterezünk vagy itthon játszunk közösen

-16-17 óra körül alszik

-17 uzsi

- 17 után játék, hazaér apa, együtt játszanak ( én meg vasalok, takarítok, mosok ilyesmi)

19.30 körül fürdés, vacsi ( apa végzi vele többnyire ezeket a teendőket, én meg kicsit olvasok, tévét nézek ilyesmi)

-20.30 körül fekszik

2014. ápr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

11 hónaposan így nézett ki a napunk általában:

- Fél 7 és 7 közt kelt szopival

- Anya rendbeszedte magát, addig ő megnézte hogy mit lehet

szétpakolni, majd evett velünk egy pár falatot

- 10 körül szundított,

- Fél 11-kor gyümölcs, keksz, kifli

- Sétálás, bevásárlás

- 13-kor ebéd, azt ette nagyrészt, amit mi, kivéve

a tojásfehérjét és a tejet,

- 14-kor alvás, kb. egy óra

- ébredés, uzsonna: joghurt, rudi belseje, keksz

- volt hogy ilyenkor is mentünk sétálni, ha nem akkor

szétszedte a lakást, újságolvasás, dvd-tok, meséskönyv nézegetés, kergetőzés, mindegy csak én is ott legyek, délután már nem szeret egyedül játszani.

- 18 után vacsira sajtkrémes kenyér, sajt, joghurt

- 19-kor fürdés, kis összebújás

- 20-20:30 között szopi és alvás

2014. ápr. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!