Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a tapasztalataitok a...

Mik a tapasztalataitok a Halicar kenőcsről? Használt nálatok babátok ekcémájára?

Figyelt kérdés
2009. dec. 19. 22:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én saját magamnak vette, mikor terhes lettem, mert amit előtte használtam, az szteroidos volt, azt meg nem lehet terhesség alatt. Hát nekem nem használt. De nekem is úgy ajánlották, annak meg használt. Kinek hogy.
2009. dec. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Voltál a babáddal bőrgyógásznál?? ő anyatejes még??
2009. dec. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

13,5 hónapos kisfiú. Egy éves kora óta már nem szopizik, de tejterméket még nem evett (tejpéptől 7 hósan csalánkiütéses lett), HA tápszert eszik most reggel és este. Most van folyamatban az allergiavizsgálat: Prick-teszt és vérvétel negatív. Ezután jön a terhelés...

Viszont ekcémás, kb.3 hónapos kora óta. A gyerekorvos hígított elocomos krémet írt, de nem szeretnék hosszú távon szteroidos krémet használni. Ezért gondoltam valami alternatív megoldásra.

Most pedig nagyon fellángolt az ekcémája...

De valószínűleg bőrgyógyász lesz belőle...

2009. dec. 21. 22:32
 4/13 anonim ***** válasza:

Szintén 13 hós, 3 hetes kora óta ekcéma +/vagy atópiás dermatitisz. SEMMI sem használt csak az Elocom és más szteroidok. Pedig a hidegen sajtol növényi olajoktól a méregdrága krémeken át a homeopátiás szerekig és Schüsler sókig mindent kipróbáltunk.

Ő már mindent eszik, nincs összefüggés az ételei és a bőre közt, hiszen sokáig csak anyatejen élt, mégis 3 hetes kora óta ilyen a bőre. Még most is szopizik, tejet azt nem kap azért...

A bőrgyógyász is azt mondta, hogy inkább kenjem két napig szteroiddal aztán 1-2 hétig tünetmentes, mint kipróbáljak minden csodaszert és egész nap szenvedjen, ne aludjon stb. a viszketéstől. Igaza volt.

Ha előjönnek a vörös foltok szteroid, Lipikar testápoló, Fenistil cseppek, amúgy minden nap zsírozó szappan, Lipikar. Így egész jól elvagyunk :-S

Neked hogyan sikerült elérned, hogy ekkora babát ennyi vizsgálatra elküldjenek?? Nekünk csak krémeket írnak ki, nem voltunk vérvételen, azt mondják ilyen picinek nem lehet allergia vizsgálat....

2009. dec. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó!Mi az a zsírozó szappan?Sajnos az én kisfiam is ekcémás 6hónapos és 3 hónapos kora óta.Mi is elocomos krémet kaptunk.Már rengeteg terméket ki próbáltunk,de sajnos a pofija így is nagyon száraz.Elnézést a belekérdezésért!
2009. dec. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nekem a gyerekorvos javasolta a tejterheléses vizsgálatot. Én egyszerűen felhívtam a Heim Pálban az allergológiát, és kértem időpontot.

Ott csinálták a Prick-tesztet, és vettek tőle vért. Most, hogy mindkettő negatív lett, majd mehetünk valamikor a terheléses vizsgálatra is.

Egyébként az én kisfiam nem vakarózik, tehát nem viszket neki...Ezt sem értem...

2009. dec. 22. 07:49
 7/13 A kérdező kommentje:

Ja,azért kellett beutaló a gyerekorvostól.

Én most a Babé omega tusfürdőt és testápolót kezdtem használni nála...és várom, hátha jobb lesz. Meg a Halicar kenőcsöt szeretném kipróbálni.

2009. dec. 22. 07:51
 8/13 anonim ***** válasza:
23:39-cel értek egyet. Tényleg csak csak az Elocom használ. Mi még a Babé testápolót is kipróbáltuk a fentieken kívül, meg a Holt-tengeri sós fürdőt is (mondjuk ha időben ezt elkezdtük, akkor nem tört ki rajta annyira), de az ekcéma mindig visszatér. Gondolom majd még felnőtt korban is. Egyébként rendkívül fehér bőrű, gyengécske immunrendszerű a lányom, nem tudom, van-e összefüggés...
2009. dec. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

22:39 vagyok. A zsírozó, lehet nem ez a hívatalos neve - a gyógyszertári szappan, vagyis tégelyes kevert, hidratáló zsíros szappanszerűség. Elvileg fürdés alatt használják én azonban úgy szoktam, hogy este radiátoron megmelegítem és így lágy lesz, a gyerkőcöt pedig lekenem vele. Majd bele a vízbe kb 10 perc után és amit nem szívott be a bőre ruhapelenkával lemosom-dörzsölöm - elég nehéz lemosni. Nagyon olcsó ált. a tégely többe kerül, mint a szappan, de én esküszöm rá.

Kisfiam azonban ezen a bőrproblémán kívül nagyon egészséges, sosem volt még beteg és ezzel is együtt tudnánk élni, mert ha időben kenem, ha kijön, 1-2 nap alatt túl is vagyunk rajta. A viszketés azonban állandó, és ez tönkreteszi az éjszakáját.

Több bőrgyógyásznál voltunk már, az apja is ekcémás, úgyhogy gondolom nem étel okozza. Ő is a mai napig szenved vele időszakosan.

Nála a következő dolgokra kell figyelni: MACSKA, kutya, poratka, paradicsom, kivi... /aprómagvasok/, barack, tejszínes termékek /a tej nem gond nála/.

Nálatok van ekcémás a családban?

A Halicar után én is futottam hetekig. Kb annyit ért, mintha rá sem kentem volna:-S Nekem nagy csalódás volt, pedig hiszek a homeopátiás dolgokban.

Ha nem viszket a babádnak mik a tünetek? Foltok? Száraz, kemény bőr?

2009. dec. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kis foltokban száraz a bőre, és fürdés után ezek a foltok ki is pirosodnak...Könyökhajlat, térdhajlat, hónalj...de van a combján és a hasán is pár folt.
2009. dec. 22. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!