Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg túl sokat babakocsizunk?

Tényleg túl sokat babakocsizunk?

Figyelt kérdés
A városban, ahol lakunk a munkatársaimon kívül csak a férjem családját ismerem. A család havonta egyszer látogatok meg minket, magukhoz nem hívnak. Így eléggé egyedül érzem magam, a lakásunk csak 60 m2, azt könnyen rendben tudom tartani, így minden nap kétszer babakocsival sétálok. A fiam nappal kétszer alszik, ezt ilyenkor a babakocsiban teszi. Nekem jól esik a mozgás, a napfény, be tudok vásárolni, hetente meglátogatom a munkahelyemet (szívesen látnak). A férjem szerint viszont már túlzásba viszem, mert sok ismerőse szóvá tette, hogy állandóan látják, hogy sétálok a városban, és az ő feleségük (vagy éppen ő maguk), naponta, két naponta egyszer szoktak kimenni. Tényleg túl sok a napi 2X1-1,5 óra séta?
2014. ápr. 8. 10:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia nekem soknak tűnik, de az én babám nem igazán alszik a baba kocsiba.Mi napi 30-45 percet sétálunk. De a lényeg, hogy te jól érezd magad, akkor a bab is boldog, ha alszik, akkor kipihent is lesz. A napfény meg kifejezetten jót tesz, még szűrten is. Tehát, ami valakinek sok, másnak kevés. Nem vagyunk egyformák, és a babák se.
2014. ápr. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Szerintem nem sok, én is általában ennyit sétálok vele jó idöben, persze ha esik nem. De jó a levegö, neki is kell és tud nézelödni, aludni mikor mit. Nekem az a furcsa, ha valaki csak kétnaponta viszi ki a babáját...
2014. ápr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
2es vagyok, mi van, hogy 2-3 órát is kint vagyunk, ha akkor van pont kaja idő, azt tudom előre, úgy viszek neki enni-inni, de a levegő, D-vitamin a babának és neked is kell :)
2014. ápr. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Babeli Zurzavar ***** válasza:
Jezusom, de korlatolt hozzaallas!!!! mar hogy lenne baj? akkor kesobb majd az is baj lesz ha a napotok nagy reszet a jatszon/parkban fogjatok tolteni?! ne is foglalkozz ilyen ostoba emberekkel (ha ebbe a ferjed is beletartozik, sorry, de akkor Vele se). Nekem 2 picim van, fel es 2 evesek, a lakasunk 60nm, meg ha nem is vegzek mellettuk a hazimunkaval akkor is fontosabbnak tartom, hogy legalabb 2szer kint legyunk, delelott masfel-2 ora jatszo, szerencsenk van mert a lakoparkon belul, ahol lakunk, van egy nagyon jo jatszoter, ertelemszeruen addig a pici babakocsiban van, delutan csavargunk a varosban, bevasarolunk, legalabb 2 orat babakocsizunk, kismotorozunk!... hat ha az baj, hogy a gyereknek.minel tobbet akarok a vilagnak megmutatni... hat lehet csinalni helyettem!
2014. ápr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Nekem ket gyerekem van. A kicsi ket hos, a nagy 3 lesz, bolcsis.

En allandoan uton vagyok. A haz tiszta, rendezett, meleg etel mindig van.

Senki semmiben nem szenved hianyt. En nem tudok a seggemen ulni, foleg ilyen jo idoben.

A gyerekeknek meg kell a levego. Miert punnyadjunk negy fal kozott?!

2014. ápr. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem egyáltalán nem sok. Jót tesz a levegő mindkettőtöknek. Ha meg kész vagy mindennel odahaza, miért ne sétálgathatnál naponta akár 2x is.
2014. ápr. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem sok.

Én naponta 2x sétálok az 5 hónapos lányommal, déltől 3-ig, aztán bejövök befejezni a vacsit, megjön a férjem a nagyobbik gyerekkel, vacsizunk és megint kimegyek már 2 gyerekkel 17 és 19 óra között.

Télen is órákat sétáltunk.

Ha melegebb lesz, akkor délelőtt és 4 után fogunk kimenni.

Pici a lakásunk, én is vágyok ki.

2014. ápr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

HA nektek jó akkor nem sok- Bár a napközbeni alvást inkább az ágyában kéne töltenie.

Nekem mondjuk fura, mert én hetente 1szer mentem a fiammal ilyen hosszú sétára,de ez egyén függő.

2014. ápr. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem sok! Én is ennyit sétálok vele. Nagyon jót tesz nekia friss levegő, a D vitamin, erősödik sz immunrendszere, szép lesz a bőre, jobb lesz a kedve, stb... Ha neked is jól esik, akkor nyugodtan! Nem kell mással foglalkozni. Gyönyörű idő van, ilyenkor bűn nem kint lenni a babával. Amúgy mennyi idős? Azt nem írtad.
2014. ápr. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

Nekem a védőnő azt mondta, hogy ha a baba már kivihető, mert nem újszülött, akkor napi MINIMUM 2 óra, de inkább 3 legyen az, amit eltölt a levegőn. Az én babáim nem aludtak teraszra kitett babakocsiban, csak úgy, ha tologattam őket. Mi mást tehettem volna?

Egyébként is: aki ilyet mond, hogy csak kétnaponta 30 percre megy ki, annak tuti nincs nagyobb, ovis, vagy kisiskolás gyereke, akit vinni, hozni kell. Az marha könnyen beszél!

2014. ápr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!