Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg túl sokat babakocsizunk?

Tényleg túl sokat babakocsizunk?

Figyelt kérdés
A városban, ahol lakunk a munkatársaimon kívül csak a férjem családját ismerem. A család havonta egyszer látogatok meg minket, magukhoz nem hívnak. Így eléggé egyedül érzem magam, a lakásunk csak 60 m2, azt könnyen rendben tudom tartani, így minden nap kétszer babakocsival sétálok. A fiam nappal kétszer alszik, ezt ilyenkor a babakocsiban teszi. Nekem jól esik a mozgás, a napfény, be tudok vásárolni, hetente meglátogatom a munkahelyemet (szívesen látnak). A férjem szerint viszont már túlzásba viszem, mert sok ismerőse szóvá tette, hogy állandóan látják, hogy sétálok a városban, és az ő feleségük (vagy éppen ő maguk), naponta, két naponta egyszer szoktak kimenni. Tényleg túl sok a napi 2X1-1,5 óra séta?
2014. ápr. 8. 10:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

mi is nagyon sokat sétálunk, meg van, hogy a babakocsiban alszik, amíg én a kertben molyolok.

boltba is mennem kell, hát oda is viszem. Nekem is kell a napfény, meg a friss levegő, neki sem lenne jó a lakásban szerintem, olyan jó idő van :)


az első két hónapban szegény gyerek alig aludt a hasfájástól, csak akkor nyugodott meg, ha a babakocsi ringott alatta, szóval akkor még többet mentünk. Kérdeztem a védőnőt is (első gyerek, hiába), azt mondta, semmi gond nincs ezzel, jót tesz neki.

2014. ápr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
94%

Biztosan kisvárosban laktok, ahol sok az ismerős-ismerőse... Mi is - biztosan rám is mondják, hogy állandóan úton vagyunk (nem érdekel,a gyerekeknek ez a legjobb). Evés, alvás itthon van (mire elkészülődünk majdnem de.10 óra - 1,5 óra séta - ebéd, alvás, uzsi 3-4 körül újra ki 1,5 óra utána vacsi, fürdés alvás. Ők ezt így szokták meg. Van, hogy elalszanak a kocsiban (fél és másfél évesek), de kell a külső inger nekik, lássanak embereket, állatokat, járműveket, fákat, virágokat (akik otthon vannak napokig - nálunk a gyerek a mesét nézi???). Biztosan lepontoznak, nem baj. A házat én nem tudom teljes mértékben rendben tartani így hogy van- felváltva alszanak, de a kosz nem esz meg. Amikor a nagy már 8 órakor hozza a cipőmet, hogy menjünk sétálni - nem a felmosás a legfontosabb.

Nyugodtan sétálj, esetleg válts útvonalat hogy ne "lássanak" arra túl sűrűn.

2014. ápr. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem értem miért lenne sok a napi kettő séta?

Én is így csinálom megyünk délelőtt, aztán délután. Igaz nem mindig, mert ha valami közbejön vagy olyat főzök ami időigényesebb, akkor a délelőtti elmarad, de szerintem jól csinálod, nem azért mert én is így csinálom :) hanem miért ne mennétek ki ha jó az idő? Nem tudom mennyi idős a gyerek, de amikor már kicsit nagyobb már jobban is igényli úgy vettem észre, már várja a sétát, meg otthon a panelba nehezebb is lefoglalni, mint egy jó sétával, motorozás, csúzdázás stb.

2014. ápr. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a gyereknek is jó így, mert lát idegeneket stb. talán nem lesz olyan félős, mert nem néha lát valakit, hanem minden nap kétszer is. Meg egy idő után már tetszik neki, hogy jön a busz, autó stb. ezt otthon nem tudom produkálni :) az ablakból nem látni a buszt :)
2014. ápr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk én nem feltétlenül az alvásidőben vittem ezekre a sétákra, aludni inkább ágyban aludt, ha kimentünk inkább nézelődjön.
2014. ápr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Fél éves a fiam. Általában 45 percet alszik, aztán nézelődik, bár sok mindent még nem lát, mivel ülni nem tud, és nem ültetem, nagyon sok gerincferdülés van a családban, nem kockáztatok. Ennél többet az ágyában sem alszik, mert ha rossz idő van, vagy valamiért nem tudunk elmenni (időigényesebb ebéd, én érzem rosszul magam stb.), akkor is minden gond nélkül elalszik a kiságyában, de 45 perc múlva felébred, mint akibe óra van beépítve. Nappal ennél többet nem hajlandó aludni már egy hónapja, cserébe éjjel sokat alszik.

2014. ápr. 8. 13:03
 17/17 Szilvi01 ***** válasza:
Az én fiam már 23 hónapos nAponta 4 órát vagyunk lent, panelban lakunk, de amíg kisebb volt akkor is 4 órákra vittem ki babakocsival ált 2 részletben. Most mit üljön az ember a négy fal között ilyen jó időben?!:))
2014. ápr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!