Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagynom kellett volna, hogy...

Hagynom kellett volna, hogy egyedül jöjjön rá?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 hónapos, tegnap sikerült átfordulnia hátról hasra. Kétszer is megmutatta, de a kezeit maga alatt hagyta. Nyöszörgött, szóval segítettem neki kihúzni a kezeit maga alól, de lehet inkább hagynom kellett volna, hogy egy kicsit szenvedjen és magától jöjjön rá? Amúgy ha hasra teszem, akkor is sokszor kinyújtja a kezét hátrafelé. Próbáltuk, hogy törölközőt teszünk a hónalja (fejl. neurológus tanácsolta) alá, hogy megszokja hogy elől legyen a keze, de nem látom, hogy hatásos lenne, mert törcsi nélkül még mindig hátrateszi.

Normális ez így, majd kinövi, vagy csináljak vele valamit?

Bocsi a hosszú leírásért :D



2014. márc. 28. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Magától rá fog jönni! A törölközős megoldás az jó!

Normális még ebben a korban, hogy nem megy neki!

Van akinek 6hónaposan fordul meg úgy, hogy jól!

Nekem a hátról hasra műveletet, 3,5 hónaposan csinálta meg gond nélkül, szóval egyáltalán nem vagytok lekésve.

Hasról-hátra, azt nagyon korán csinálta! 10 hetes volt.

Nem kell segítség neki, tudja Ő magától is:-)

2014. márc. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első néhány fordulásnál én is kiszedtem a kezét alóla (persze nem azonnal, hadd próbálkozzon), mert látszott, hogy "pácban" van, de ez egyáltalán nem vetette vissza a fejlődésben, nemsokára magától is megcsinálta.
2014. márc. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Julie S ***** válasza:
Nyugodtan segíthetsz neki, ha nyüsszög miatta. Előbb-utóbb úgyis rá fog jönni, hogy hogyan oldja meg maga. Csak idő, gyakorlás és motiváció kérdése. :)
2014. márc. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Akkor türelmétől függően segítek neki, vagy nem, aztán majd belejön :)
2014. márc. 29. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!