Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Be adnátok bölcsibe vagy nem?

Be adnátok bölcsibe vagy nem?

Figyelt kérdés
Sajnos ősszel vissza kell mennem dolgozni kislányom most április 19-én lesz 1 éves. szóval kb 17-18hónapos lesz mikor vissza kell mennem. na de nem tudjuk el dönteni hogy be e adjuk bölcsibe vagy sem. anyósom nyugdíjas szóval tudna rá vigyázni. Ti melyiket választanátok? Bölcsi vagy nagymama?

2014. ápr. 8. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Bölcsi, ha megoldható vinni és hozni. Szerintem sokkal jobb egy gyereknek, szocializálódik, hamarabb lesz szobatiszta általában, ügyesebb lesz az étkezéseknél, jobban fejlődik a beszéde.
2014. ápr. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
Mindenképpen bölcsi. Ennyi idősen, már szüksége van rá.
2014. ápr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A gyerek természetétől tenném függővé, ha már lehet választani. Nekem a nagyobbik lányom az ovit is nehezen fogadta. Őt biztos megviselte volna.
2014. ápr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Na, meg az sem mindegy, hogy nagymama mennyi idős, lenne-e még türelme hozzá? Mert gondolom heti 5 napról lenne szó. Nekem nagymama vigyázott a lányomra, mert sajna nem vették fel bölcsibe, mert nem jutott eszembe újszülöttként beíratni, de a nagymama szívesen vállalta, mert ő maga is 4 gyereke nevelt fel, van gyakorlata:)
2014. ápr. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bölcsi. Reggel vinni, uzsonna előtt hozni. Egyrészt jó, ha közösségben, társak között van a gyerek, másrészt a nagymamának is megmarad a funkciója.
2014. ápr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bölcsi, sokkal jobb a fejlődésének.

Mivel most kezdi a közösséget, arra a számítani lehet, hogy a nagyi is be lesz fogva, nert valószínűleg sokat lesz beteg.

2014. ápr. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha a nagymama vállalja, hogy vigyáz rá, én nem adnám bölcsibe. Szerintem egy másfél éves gyereknek még nagyobb szüksége van az osztatlan figyelemre, mint a korai szocializálódásra. Jövő szeptemberben vinném csak bölcsibe, 2 és fél évesen.
2014. ápr. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Általában a nagymama elkényezteti az unokát a szó pozitív és negatív értelmében is, és ennek te fogod kárát látni. Persze lehet, hogy ő a kívétel és kovetkezetesen fogja nevelni a gyerekedet, de ez ritka.

Ha lehet a nagymama maradjon meg a nagymama szerepben, és ha van lehetóség, akkor inkább a kózösség.

Ezt azért írom, mert az én anyósomnál nincsenek szabályok, mindent a gyerek irányít. Ha rendszeresen ott lenne a gyerekem, akkor annak a gyerek és mi is kárát látnánk.

2014. ápr. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha olyan a nagymama,hogy egészséges,nem kényezteti el,nem neveli máshogyan,mint mi,akkor 2 éves koráig hozzá vinném,utána bölcsibe a közösségbe szokás miatt.Lányom most 18 hós,vinném bölcsibe két éves korától,csak mi nem tudjuk megoldani,mert gyesen vagyok és munkáltatói nélkül nem tartanak helyet neki.Szóval ha akarnék se tudnék elmenni dolgozni 3 éves koráig,mert messze van minden rokon,és a nagyszülők még javában dolgoznak az én részemről.
2014. ápr. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
a nagymama velünk lakik együtt ő is 4 gyereket nevelt fel :) és van gyakorlata. nem kényezteti el, sokszor vigyázott rá míg nekem dolgom volt ügyet intézni. úgy neveli ahogy mi. én is arra gondoltam hogy 2-2,5 éves koráig ő vigyázna rá és utána be adnám a bölcsibe.
2014. ápr. 9. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!