Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 eves lanyom 10 kanal etel...

1 eves lanyom 10 kanal etel utan nem hajlando tobbet enni. Annyival nem lakhat jol. Max 3x eszik par kanallal egy nap, este kb.100ml tejet, reggel 6 korul pedig kb 200ml-et iszik. Mit csinaljak vele (mar nagyon idegesit)?

Figyelt kérdés
2009. dec. 20. 14:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mióta tart ez? Nem lehet hogy most a foga,és azért utasítja el a kanalat?Vagy régebb óta tart?
2009. dec. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 11 hónapos,és ő is kb ennyit eszik,kivéve reggel,mert akkor is megeszi a 200 ml-t.Igazság szerint nálunk ez már haladás aminek én is , a védőnő is és a doktornő is nagyon örülünk,mert eddig még ennyit sem evett.A dokinő azt mondta, vannak ilyen babák, van akinek csak oviban jön meg rendesen az étvágya és most már azért is eszünk 2-es tápit,mert abban több a vitamin.Hát reméljük lesz ez még jobb is.:)
2009. dec. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ne idegesítsen és ne foglalkozz vele. Annyit eszik, amennyi kell neki. A kanalas cucc mellé adj uzsira és tízóraira gyümit, elég az neki hidd el. Ha éhes lenne, enne-persze ha mindemellett egészséges, vidám baba.
2009. dec. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ugyanez van nálunk is. Sajnos nálunk van, hogy ennyit sem eszik. Annyi a szerencse, hogy még elég sokat szopik, így azért eszik is valamennyit.

Nálunk a foga a ludas, én is aggódtam, de aztán rájöttem, felesleges. Ha éhes, jelezni fog!

Nyugodj meg, gyerek éhen nem hal!

2009. dec. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 dóriyyi ***** válasza:
Tudom , hogy sovány vígasz, de hidd el ha éhes enni fog!!!
2009. dec. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Velem is ez volt. Családi anekdoták szerint nem voltam hajlandó leülni kajálni ennyi idősen. Két rohangászás közt nagy nehezen belém tunkoltak egy kanálnyi kaját. kerültem egy kört aztán megint egy kanál. Szegény anyukám szenvedett is velem rengeteget. Nagyon sokáig alig ettem, kb 12-13 éves koromig szinte csak csipegettem, azóta meg szinte több kaját eszek ebédre mint apám:)) de ettől függetlenül mindig kimeríthetetlen energiáim voltak. És nem voltam legyengülve vagy ilyesmi, attól hogy nem ettem sokat.

Szerintem nézd meg alaposan a kislányodat. Ha nem látod gyengének és fáradékonynak amiatt hogy keveset eszik akkor nincs gond. nem mondom hogy ne aggódj, mert minden anyuka aggódik a gyerekéért még ha nem kell akkor is:) Úgymond ez a dolguk:)

Ja és gyerekkori "evészavarom" ellenére felnőttem és nem vagyok se anorexiás, se dagi. Szal nyugalom nincs semmi gáz:)

18/L

2009. dec. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia nálunk is ez volt 11hónaposan és még most is tart 17 hónaposan csak annyi a javulás, hogy most estére jön meg az étvágya és ilyenkor sokkal többet eszik mint napközbe összesen. Sajnos így se hízik szinte semmit de hát ez van. Majd lesz jobb is. Kitartás ne keeredj el!
2009. dec. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
ja a lanyomnak is delutanra megjon az etvegye neha, de ha nincs jatek a kezeben, akkor nem nyilik ki a szaja :)))
2009. dec. 22. 22:12
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Ne aggódj, a kisfiam ugyanez volt! Ahogy betöltötte a 2 évet megjött az étágya, persze még mindig vannak időszakai, amikor nem eszik eleget. De most már nem aggódok rajta. Igaz nem egy kövér gyerek, de 13,5 kg, szerintem nem vészes. Ja, most meg képzeld a 6 hónapos kislányom csinálja ugyanezt. 100 ml körül eszik napi 4-5-ször, és annyi. A bébi kajákat nem igazán eszi.:( Szóval most megint kezdem előlről, de most már legalább nem aggódom halálra magam, mert tudom, hogy úgyis megnő. Anyu szerint pont ezt csináltam annó én is, 1 évesen elvitt a dokihoz, aki azt mondta, ha hízok, akkor semmi gond nincs. Remélem kicsit meg tudtalak nyugtatni!
2009. dec. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
hat megnyugodok egy kicsit, de attol meg zavar, hogy sokszor potyara kotyvasztok olyan odaadassal ugyis kidobom, mert ugye hakihul 1x meg felmelegitem, de tobbszor mar nem.
2009. dec. 22. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!