Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most komolyan ezért miért...

Most komolyan ezért miért kell elítélni mert dolgozni akarok a 2 évesem mellett?

Figyelt kérdés
szeptemberben visszamegyek dolgozni és bölcsibe adom a fiamat!hozzáteszem nem jókedvemből teszem bölcsibe és megyek vissza dolgozni hanem mert tudom hogy a gyesből nem fogunk megélni!a családomból és az ismerőseim közül is sokat leszóltak,hogy miért megyek vissza dolgozni,minek adom bölcsibe a gyerekemet,mondtam hogy azért mert nem fogunk tudni megélni.azt mondják hogy nem jól csinálom,meg lenéznek merthogy egy gyereknem 3 éves koráig az anyja mellett a helye!én épp azért akarok visszamenni dolgozni hogy a fiamnak meg tudjak adni mindent de mindenki leszól ezért!a sógornőm az 3 évig otthon volt a fiával de ők úgy tudtak megélni hogy minden hónapban kölcsönkéregettek anyóstól pénzt!de én ezt nem akarom és ezért vagyok a rossz!nekem ez annyira rosszul esik a családomtól hogy ez miatt rossz anyának,embernek tartanak!a párom is dolgozik de egy fizetésből nem tudunk megélni!ti erről mit gondoltok?
2014. ápr. 10. 09:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom - és ezzel most nem akarlak megbántani - hogy buta emberek vannak a családodban és az ismeretségi körödben. Ne foglalkozz velük.
2014. ápr. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan mondd meg nekik, hogy ha nem tetszik nekik a dolog, utaljanak szépen minden hónapban 150ezret és eszedbe se jut visszamenni.


Jól írták előttem, buták/lusták/előző rendszerek szerint gondolkodnak.

2014. ápr. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az elsővel.Akkor minket hogy leszólnának?

Apuka marad itthon a kicsivel egy éves korától.

Ő fizikai munkát végez,sokat dolgozik aránylag kevés pénzért,én vezető beosztásban dolgozok(nem keresek annyit így sem,mint ő,de nem sok a különbség,pontosan 3 ezer ft/hó és ezért a 3 ezerért nem éri meg)

Mi azért szeretnénk így,mert a férjemnek is könnyebb lenne,engem is csak határozott ideig várnak vissza.2 évesen nálunk is bölcsibe megy a fiunk majd.Minket is elítélnek,de én erre azt szoktam mondani,hogy cseréljünk egy időre és meglátjuk. :-)

2014. ápr. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak azt tudom mondani: ne foglalkozz velük. Én is bölcsibe adtam mindkét gyerekemet 2 évesen, jelzem egyiket sem viselte meg a dolog, mindkettő imádta, nem voltak gondok, és azóta sem. A muszáj nagy úr, ne foglalkozz te senkivel, csakis a saját családod érdekeit tartsd szem előtt, a többiek meg had mondjanak amit csak akarnak. Ne essen ez neked rosszul, mert tudod hogy nincs igazuk.
2014. ápr. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Anyám is bölcsibe adott engem 2 évesen, én is bölcsibe adtam a lányom 2 évesen. Miféle megvetni való van ezen? Ne hergeld magad, a rokonaitok-ismerőseitek kissé be vannak gyöpösödve. Senkinek semmi köze hozzá, hogyan és miből éltek meg, amíg nem vesz részt a kiadásaitok fedezésében. Az ugasson, aki "vissza nem térő támogatást" adna, vagy inkább vállalná a gyerekfelügyeletet, amíg te dolgozol (mondjuk ha egyik nagyszülő ezt bevállalná). De a bölcsi nem lepratelep, és sokat játszhat-fejlődhet-szocializálódhat ott a gyerek, nem az oviban fogja érni az első sokk. Miért kellene otthon szűkösködni? Ettől még senki sem jobb anya szerintem.

Inkább örülnének veled, hogy van, ahová visszavárnak kisgyerekes anyukaként, és nem attól kell rettegned, hogy majd a gyes is lejár, és nem tudsz elhelyezkedni.

2014. ápr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%
Én is beadom 2 évesen, pedig mi még meg is tudnánk élni gyes mellett. De nem akarok többet itthon lenni, és nem érdekel más véleménye. :)
2014. ápr. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek 1. válaszolóval.

2 éves a lányom, most kezdtük a bölcsit, én is visszamegyek dolgozni, mert a gyes nekünk sem elég. Amit pedig sógornődék csináltak nagyon gáz, eszembe sem jutna...


Én is visszamegyek dolgozni 1-2 évre amíg ismét összeszedjük magunkat, és utána tervezzük a következő babát. Ebben semmi kivetni való nincsen szerintem, egy 2 éves már jól beilleszkedik egy közösségbe, persze én is szeretnék 3 évig vele lenni itthon, és ha addig lenne gyed, nyilván nem is gondolkodnék rajta. De a gyes nagyon kevés sajnos.

Sokan sokkal korábban beadják a gyereket, pl a lányom csoportjába jár egy 1 éves baba, akinek pedig igazából még otthon van az anyukája, mert még levelezőn tanul. Arra inkább azt mondom, hogy maradjon vele, és oldja meg a tanulást úgy ahogy eddig, ahogy más is, bár ez is mindenkinek a magánügye.


A rokonságod hülyékből áll...bocsi :)

2014. ápr. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

ÉN is a gyerek 2 éves korában megyek vissza dolgozni. A nagyfiammal 3 éves koráig itthon voltam, mert már terhes voltam a kicsivel. Az az igazság, hogy akármennyire is próbáltam normálisan foglalkozni vele, érezhető volt, hogy már nem vagyok elég neki. Ez lehet hülyén hangzik, de akinek ilyen tipusú a gyerek, az tudja miről beszélek. Napi szinten hívtunk vendégeket, vagy mentünk vendégségbe, játszóházba stb. és igazán akkor volt jó napja, ha egy kicsit játszott más gyerekekkel is, igaz ő az idősebbekkel játszik mindig. Hiába olvastam , programoztam, fejlesztettem otthon, sokszor volt már nyűglődés az egész, pláne mikor megszületett a kicsi. Ráadasul ekkor jött a dackorszak is, ami rátett egy lapáttal a dolgokra.

A bölcsi nemcsak arra jó, hogy barátkozzon a gyerek, hiszen az még kiscsoportban sem jellemző, hanem, hogy önállósodjon, fejlődjön, szocializálódjon, alkalmazkodjon, mindezt úgy, hogy olyan felnőttek felügyeletében van, akik értenek a dolgukhoz. Ráadásul az étkezésük is rendkívül kielégítő. Namármost, nálunk is az éhenhalás fenyegetne,ha nem mennék vissza dolgozni, úgyhogy a kényszert és a fenti tapasztalataimat összeadva, teljesen nyugodt szívvel teszem ezt. Másnak meg semmi köze hozzá. Többször jártunk bölcsibe, (hetente van játszóház) és én mindig figyelem a többi gyereket és nevelőt is, alig van 1-2 sírósabb gyerek, de a többség igenis jól érzi magát.

Ha anyagilag nem lennék rászorulva, hogy visszamenjek dolgozni, heti 1-2 alkalommal akkoris beadnám a kisfiam, mert tudom, hogy a nagy élvezte volna és a kicsinek is nagyon tetszett amit idáig látott! És ne foglalkozz másokkal!!

2014. ápr. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
46%
Én azért adtam be délelőttökre a kétévesünket, hogy mire munkába állok, túl legyen a nehezén. Slussz. A világon senki véleménye nem érdekel, a lányunkat leszámítva. :)
2014. ápr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én itthon voltam 3 évig a fiammal, de mi meg tudtunk így is lenni. Nekünk nincs hitelünk, nem élünk nagy lábon, a pénzt mindig is beosztottuk, mindig volt és van tartalékunk és speciel vidéki település révén nálunk amúgy még bölcsi sincsen. De mondom, nekünk nem volt olyan, ha én nem megyek dolgozni, akkor elviszik a fejünk fölül a házat.

Én azt gondolom, hogy ha azon múlik a megélhetés, hogy a gyerek 2 éves korában megy bölcsibe, akkor menjen. Senkinek semmi köze hozzá. Inkább a bölcsi, minthogy ide-oda tartozzon a szülő, meg jöjjön a végrehajtó vagy ne legyen mit enni.

Mert jobb, persze anyának és gyerekének is, ha 3 évig együtt vannak, otthon vannak, mert utána már ezt nem tudják megtenni. Ezt az időt senki nem fogja visszaadni már. Utána dolgozhat éppen eleget a szülő. De inkább ez, minthogy tényleg az anyagiak rovására menjen a dolog.

2014. ápr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!