Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » AnyUkák, hátha volt más is...

AnyUkák, hátha volt más is ebben a cipőben?

Figyelt kérdés
Már 6 hónapja szültem de csak most jutott eszembe ez a kérdés. Kislányom mikor megszületett lila volt a feje és a homloka pöttyös. Ez mitől lehetett? Halottam olyat hogy oxigénhiányos babáknak ilyen színű a feje. A pöttyök sztem az erőlködéstől lehetett. Egyszer volt a k. Zsinór a nyakán. Azt nem mondták h szorosan e vagy sem. A zárólapra sem volt ráírva h oxigénhiányos állapotban lett vna. Amúgy 4,5 kg-val és 37-es fejkörfogattal született.
2014. ápr. 11. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen apgar értékkel született?
2014. ápr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is így volt.Lila fejjel,és testtel született,még a képeken is látszik,amiket a férjem csinált.

Ennek ellenére azonnal felsírt,nem volt semmi gond,10/9-es apgar értéke volt.Azóta sincs semmi baja,sőt sokkal előrébb jár a fejlődésben,mint a vele egykorú babák,anyatejes baba volt csak.

Szerintem ha nem látsz nála semmilyen problémát,akkor nem kell aggódnod!

2014. ápr. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja és időben született,39+4 hetesen,3300g és 55 cm-vel,spontán viszonylag rövid idő alatt.Mindössze 6 óra volt,és első baba.
2014. ápr. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Orvos ismerőssel kapcsolgattuk a tévét, valamelyik dokucsatornán egy amerikai (szerintem otthonszülést népszerűsítő) dokufilm volt, vagy három gyerek születését mutatták abban az egy részben.

Meg is lepődtem, hogy mind milyen lilán született. Az ismerősöm mondta, hogy normális, ha ilyen színe van, amikor kibújik. Nekem ez új info volt, nem tudtam, hogy ilyen kékeslilás színűek a friss újszülöttek.

Pár perc múlva már normális színük volt fürdetés és némi dörgölés után.

2014. ápr. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyemnek 100%, h oxigenhianya volt, mondjuk frissen nem is lattam, mert elszaladtak vele, leszivtak a tudejet es ballonnal lelegeztettek. Kb 10perc mulva szaladtak be vele, hogy megmutassak, be volt bugyolalva, de akkor mar feher volt a pofija, vittek utana inkubatorba.
2014. ápr. 12. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

6/8 apgarral született. Nem sírt fel rögtön, olyan fél-1 perc elteltével csak. A val vállán részleges bénulàs volt, de másnap az is jó lett. Fél órával születése után már szép színe volt.

Köszi a válaszokat. :)

2014. ápr. 12. 05:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!