Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött babámat hat hétig...

Koraszülött babámat hat hétig hagyom, hogy velünk aludjon. Az jó?

Figyelt kérdés

Nem akarom odaszoktatni semmiképpen az ágyunkba, de amíg még kicsit összeszokunk, addig jöhet. Pici koraszülött kislány, inkubátorban van még, hamarosan jön haza. Bízom benne, hogy kialakl a kötődés.


Esetleg tanácsolnátok valamit, akinek volt koraszülött babája, hogy csinálta ezt? Meddig nem kényeztetem el úgymond? Sírni sohasem fogom hagyni, de külön szobában szeretném altatni, nem velünk. (Remélem, nem leszek önző csak e miatt)



2014. ápr. 13. 21:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekünk is koraszülött a kis fiúnk, jó lenne ha velem aludhatna néha napközben,de nem mernék kockáztatni, nekik éretlen a tüdejük, az idegrendszerük sokkal gyakoribb a légzés leállás, kimaradás, nekünk is tanácsolták, a légzés figyelőt. Nem merném a mi ágyunkba rakni. Több kora baba anyukájával is tartom a kapcsolatott és szinte mindenkinél jelzett a gép miután haza vitték a babát, ahogy leállították a koffeinről, nálunk is.Utána vett levegőt, de náluk a nagyobb szünetek is előfordulnak. Kérdezd meg a baba orvosát szerintem mit tanácsol. Nekem a védőnő mondta, hogy legyen a mi szobánkba, mert így érzi a tej illatát, könnyebben fel kell enni.
2014. ápr. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
67%

Semmiképpen ne altasd a saját ágyadban koraszülöttként...


Neonatológus nem figyelmeztetett rá...? Nálunk sok az orvos a családban, pl. a férjem is, nagyon nem szeretik a közös ágyban alvás ötletét. Velünk sem aludt a lányunk soha, hidd el, tökéletesen kötődik. Pszichológusként nem is értem, hogy hogyan alakult ki a fejekben az a tudat, hogy a kötődés együttalvás nyomán alakul...

2014. ápr. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét fiam koraszülött, ráadásul kis súlyúak voltak, 1760 gramm volt, az egyik, a másik 2220 gramm. Velünk voltak egy szobában, szoptatás után mindig visszatettem őket a saját ágyukba a légzésfigyelő miatt. Én így voltam nyugodt. Persze volt, hogy elaludtam szoptatás közben a gyerekkel együtt, de az elején fel sem merült bennem, hogy együtt aludjak az alig két és fél kilós gyerekkel. Te már otthon vagy? Vagy ez hogy működik felétek? Nálunk volt koraszülött rooming-in, nagyon jó volt, ahogy a gyerek állapota megengedte, akár inkubátorban is, kitették az anyuka mellé.
2014. ápr. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!