Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez csak nekem volt fura, hogy...

Ez csak nekem volt fura, hogy a koraszülött babájára ezt mondta: olyan volt mint egy kis béka?

Figyelt kérdés

Van egy ismeősöm, aki 43 évesen szült korababát, akit hozzáteszem, hogy imád. Egyszer szóba került, amikor még inkábotorban volt a kicsi, az az időszak és ekkor mondta, hogy úgy nézett ki, mint egy kis béka.

Erre én csak nagyokat tudtam pislogni, hogy mi van?

Amúgy bírom, kedves és aranyos, csak kicsit buggyant szegény anyuka :D

Ti ehhez mit szóltatok volna?



2014. ápr. 4. 15:25
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Hogy lehet egy korababát párhuzamba állítani egy békával?? Sok hülyeséget hallottam már, de erre nem tudtam mit mondani őszintén szólva :SS
2014. ápr. 4. 15:28
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
Nincs ebben semmi. Én a saját 3900 grammos fiamra is mondtam ilyet anno.
2014. ápr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Én 8 hónapra születtem, anyukám is azt mondta, úgy néztem ki, mint egy kis béka.
2014. ápr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
7%

Pont ezt a hasonlatot hallottam már,csak pasi mondta fürdetéskor.

Érdekes,hogy saját anya ilyet mondjon.

2014. ápr. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%
Végre egy anyuka, aki kimondja őszintén, amit gondol. Még szép, hogy imádja, szereti a saját babáját, de attól még ez az igazság. Főleg, ha korababa és kis ráncos, nyúzott, vékonyka. Én inkább azokat az anyukákat tolerálom nehezen, akik azt gondolják, hogy az ő gyerekük a legszebb/legokosabb, stb. a Világon, holott egy külső szemlélő szerint meg semmi extra nincs bennük.
2014. ápr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
Imadom a lanyom, aki negy kilosan szuletett a 38. Heten, de az elso par napban brekinek hivtam, annyira bekas volt a behuzott labacskaival. A ferjem orvos, a vilag legjobbfej apukaja es orvosa, de a korababakat kisbekuknak hivjak az osztalyon. Ok is, a szulok is gyakran. Nem tudom miert rossz ez. Tenylg bekasak. :)
2014. ápr. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Tica0121 ***** válasza:
91%
35 hétre született a lányom, ő is olyan volt, mint egy kis béka. :D Nekem nem furcsa...
2014. ápr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
94%

Láttál Te már újszülöttet kiterülve a hátán, felhúzott lábakkal?

BÉKA! :)))

2014. ápr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%
Mikor hazavittek a kórházból apukámé volt az első fürdetés, és ő is "lebékázott". Nincs ebbe semmi. Ami engem zavart, hogy egy ismerősöm még a féléves lányát is így hívta. Na az már nem tetszett annyira.
2014. ápr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%

Nem értem, mi a gond ezzel, egy koraszülött baba ráncos, vékony, és rendszerint "béka" pozícióban fekszik. Engem sokkal jobban idegesít, mikor az anyukájuk tokos-nek, toki-nek, pocsos-nek hívják az újszülöttjüket. A béka egy aranyos állat, én nagyon szeretem őket, kb. mint a cicákat, kutyákat. Számomra sokkal visszataszítóbb, ha a nemi szerük becézésén szólítják a gyereket.

Mikor először megláttam az inkubátorban a koraszülött kisfiam, nekem is a béka szó jutott róla először eszembe. Én ezt úgy fogalmaztam meg, hogy Ő a Békakirályfi. Most még béka, de ha sokat puszilgatom, királyfi válik belőle. :)

Íme a kisbékám: [url= [link]

2014. ápr. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!