Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyszer félrenyelt és azóta...

Egyszer félrenyelt és azóta nem hajlandó enni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kisfiam 11 hónapos. Korábban nagyon jó evő volt, de 2 hónapja egyszer félrenyelt és azóta nem eszik. Valami a torkán akasdhatott, egy kis kaja vissza is jött, kicsit megíjedt, de úgy tünt nincs semmi gond, evett is tovább szépen. Másnap mikor elővettem az ettetőszéket, már ordított, mikor beletettem mégjobban. Nem eröltettem evett az ölemben. Egy ideig jó volt, de ugyanúgy elkezd tiltakozni, evett a járókában, asztalnál, szórakoztatva, kukival a kezében/gyümölcsöt is/, de minden csak egy darabig működik. Mára eljutottunk oda, hogy csak akkor eszik, ha megy a tv, pedig soha nem kapcsoltam volna be neki, de máshogy képtelenség megetetni. Néha vannak jobb napok, akkor elég, ha szórakoztatom.

Próbáltam már párszor hagyni, majd megéhezik, de gyümi után 4-5-6 óra múlva is sírva forgatja afejét, ha meglátja a kanalat. Ilyenkor inkább bekapcsolom a tv-t.

Kézzel sem eszik, csak hajigálja az ételt.

Azinte semmit nem hajlandó a szájába venni. Már geszti-esztit is akartam neki adni, de szinte erőszakkal kellett a szájába rakni egy falatot. Utánna rájött, hogy ez finom eszegette is, már nem tudom mit csináljak.

A kedvenceit főzöm, mindewgy, hogy darabos vagy pépes, a bolti kaját sem eszi.

Mit tehetnék?


2014. ápr. 14. 07:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Etesd akkor tv-nél,lényeg,hogy egyen.Sajnos meg tudom érteni,én felnőtt fejjel nyeltem úgy félre,hogy majdnem megfulladtam,és hetekig alig mertem enni.Ettem,de lenyelni úgy nyeltem,hogy még a pulzusom is megugrott a félelemtől.Rokon gyerek szintén félrenyelés miatt nem evett (8éves) őt pszichológushoz is vitték emiatt,szerencsére helyrejött teljesen.Legyél türelmes,semmit nem erőltess,mert abból jó nem származik.Szépen vissza áll majd a normál étkezésre,de erőltetni ne erőltesd,nehogy valami étkezési zavar alakuljon ki nála.
2014. ápr. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy együtt esztek vele az asztalnál, és ő is azt kapja, amit ti esztek. A szórakoztatásról pedig szokj le.
2014. ápr. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek, ne szórakoztasd, pláne tv-vel, max végszükség esetén pl. vacsinál hogy éjjel aludjatok.

Egyetek együtt, te egyél mindig lelkesen, kapjon a te tányérodból, nem is kell etetni, elég ha kézzel fogdoshat, az izgibb neki.

Foga nem jön esetleg? Bár ha 2 hónapja tart...

2014. ápr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Ezeket már próbáltam. Szoktunk együtt enni. Akkor is csak hajigálja az ételt. A földről néhe csipegetne... Korábban szépen evett kézzel is. Most jött ki az egyik foga, de étvágya továbbra sincs. Próbáltam erre is fogni, de nem ez az oka. Teljesen tanácstalan vagyok. Hízni sem hízik, de nem is csodálkozok rajta.
2014. ápr. 14. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!