Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Mikor adtatok először...

Anyukák! Mikor adtatok először, kérges, hátul merev cipőt a babátokra? Akik rendes járásig puha cipőbe járatták, milyen megjegyzéseket kaptatok ezidő alatt?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 15. 10:05
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ugyanígy gondolkodom ahogy te is, még csak a bútorok mellett lépeget,körbejár ezt-azt,puha kiscipője van,olyasmi amit te adtál rá, de a már kimegy a bokája jellegű beszólásokat kapom,meg már befordul a lába, kint utcán még nem tudom letenni,mert vagy mászik vagy valamibe kapaszkodva lépeget,játszótéren azért lerakom,had lépegessen a kerítés mellett..most vettem neki elefantent, de még nem adtam rá,majd először bent fogom neki hogy tanulja,aztán ha tud abba,akkor kint. Deichmannos szaküzletbe egy idegen nő beszólt,pedig senki se kérdezte,hogy a helyünkbe 20-as cipőt venne a gyerekünknek,na és nem Elefantent hanem Siestát..hát elkapott minket a méreg...na meg amit mostanába szoktam kapni,hogy már ortopédiára el kellene vinnem megnézetni,hogy ott tanácsoljanak neki cipőt,nehogy befelé dőljön a bokája..de gondoltam azzal még várnék,ha rendesen elindul..
2014. ápr. 15. 20:34
 12/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom lehet bennem van a hiba,hogy nem tudom kizárni ezeket és elengedni a fülem mellett..helyette feldühödöm, és sokáig dühös vagyok, no meg visszaszólok,ilyenkor nagyon rossz anyának érzem magam...:((
2014. ápr. 15. 20:36
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem rosszat akarnak az emberek neked, nektek amúgy :)

Sokan már túl vannak ezeken és már jobban tudják mit kellett volna, vagy hogy csinálták és úgy jó volt. Bár biztos lehet normálisan is beszólni, vagy inkább tartsa meg mindenki a véleményét :)

Nekem már 2 éves a fiam és én is mindent kiolvastam milyen cipőt vegyek neki elsőre. Aztán mentünk cipőboltba, de ott olyan birka cipők voltak (Brendon), hogy némelyik rá se ment a lábára, magas volt a rüsztje.

Szóval én amikor az utcán kivettem a babakocsiból lépkedni, akkor már keménykérges normális cipőt adtam rá Elephantent, előtte nem nagyon szedtem ki onnan, mert minek? nem akartam, hogy végigmásszon az utcán. Otthon zokniban volt. MOst már itthon is szandálban van ortopédiai vizsgálat alapján.

Ortopédiára ráérsz elvinni, mikor már jár úgy 18 hónap körül, ott majd megmondják, kell-e valami korrekció és akkor olyan cipőt veszel, vagy jó a sima mezei cipő.

Most még azért nem érdemes elvinned, mert mégcsak most fejlődik a talpa, mit nézzen egy orvos rajta, pár hónap múlva már jobban kialakul milyen is lesz és akkor lehet tudni tényleg kell-e korrigálni és nem tök feleslegesen megvenni a 10e ft-os cipőket.

Ez a puhatalpú nagy divat lett, de hidd el ez olyan mintha neked kéne zokniba utcán sétálni, próbáld ki, hidd el egy idő után már meg is fog fájdulni a lábad. A legelején még jó, mert jobban érzi a talajt, meg sokat pipiskedik, ráadásul úgysem megy sokat, mert többet mászik még mint jár, de hidd el 2-3 hét és már jobb lesz egy normális cipő.

2014. ápr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!