Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik többet...

Miért nem alszik többet félóránál?

Figyelt kérdés

Elalszik babám, jobban mondva altatom s nem alszik többet mint fél óra, nagyon ritka a 45 perc. Fent van 2 órát, s ha már kezd nyűgös lenniakkor altatom.

5 hónapos


2014. ápr. 15. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
vanak ilyen babák, nem minden baba alszik 2-4 órákat.
2014. ápr. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekelne, mert a lányom 5,5 hós és nagyon szenvedek vele a nappali alvásnál. Fiam ilyen korában naponta háromszor aludt másfél-két órákat. Mai napig jó alvó, Ő két éves. Szerintem a lányom ilyen és kész, a fiam meg olyan. Nem lehet minden baba jó alvó.
2014. ápr. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Rengeteg szülő panaszkodik erről,és nálunk is így volt.Mikor átállt a napi 1 alvásra akkor aludt 1,5-2 órát egyhuzamban,addig napi 3-szor 2 órát,majd 2-szer 2 órát.De amúgy olvastam erről,hogy elvileg 30-45 perc után jön a mély alvó REM fázis,és erre riadnak fel.Elvileg vissza kellene aludniuk,de nem aludnak.Én próbáltam vissza altatni,néha sikerült,de többször nem.
2014. ápr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, 3-szor FÉL órát,és 2-szer FÉL órát akartam írni...
2014. ápr. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom is felkel 20-30 perc után, ha nem hason alszik. Hason 1-1,5 órákat alszik. Egyik ismerősöm is így járt, és amióta ő is hason altat, többet alszik a babája. Egy próbát megér.
2014. ápr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

az én 5 hónaposom is így van. Mondjuk nála vannak jobb napok is azért. 1 óra alvás egy nap többször.


azt mondják, ha mozognak, akkor többet fognak aludni. Az enyém még nem kúszik, csak körbe-körbe, lehet nem fárad el eléggé, de 2 óra múlva ő is már kóma..

2014. ápr. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom ugyanezt csinálta :) én tök kimerült voltam az éjszakáktól gondoltam nappal majd pótolom. Persze mire elaludtam volna ő már felébredt :) aztán ahogy nőtt úgy lett egyre jobb. Egy óra, másfél.
2014. ápr. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, hogy nappal csinálja ezt vagy éjjel. Az első fiam éjjel csinálta ezt, de nappal sem aludt. A második fiam az éjjelt átalussza, nappal csak babakocsiban alszik, ő most 6 hónapos múlt. Láthatóan kicsit nyűgös ha nem tudunk sétálni menni és nem alszik, de nem vészes. Az első fiam most 18 hónapos, kb. 10 hónapos korában hagyta abba az éjjeli 40 percenkénti keléseket, most már van hogy végigalussza az éjszakát.

Szóval ha éjjel csinálja ezt a babád, nem tudsz mit tenni - vannak ilyen babák, mint hogy nappal többet vagytok levegőn és jól beeteted este (lehet, hogy fázik v.melege van).

Ha nappal akkor lehet, hogy nem kényelmes neki a pozitúra ahogy alszik(az én fiaim csak hasonfekve alszanak), vagy egyszerűen nincs akkora alvásigénye. Majd jövő hónapban már többet mozog, többet lesztek levegőn kifárad, elalszik.

2014. ápr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
eleinte nálunk is ez volt, én úgy oldottam meg hogy mikor látom vagy hallom hogy nagyon mocorog és kezd ébredezni gyors ki vettem a kiságyból és elkezdtem ringatni így vissza tudott aludni. hamar rá jött hogy jól tud így aludni a mai napig így van 2,5órát is el alszik ezzel a módszerrel. szombaton lesz 1éves.
2014. ápr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam (másfél éves) a mai napig ilyen. A nappali alvásból mindig megriad 45 perc után, de már visszaalszik. 5-6 hónaposan álralában 4-szer fél órát/háromnegyed órát aludt.
2014. ápr. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!