Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves baba nappal 0,5 max.1...

1 éves baba nappal 0,5 max.1 órát alszik. Rendszertelenül és sokszor keservesen elaltatva. Éjjel 11 órát alszik.2x ébred, néha csak 1x. Mit tegyek? Gond lehet a kevés alvás?

Figyelt kérdés
Fáradtság jeleket mutat. Olykor nyűgös, de korántsem annyira, mintha altatni próbálom. Akkor olyan nyűgös lesz, hogy utána (ha feladom az altatást) nehezen nyugszik le.

2014. ápr. 9. 14:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem egy évesnek a napi 12 óra alvás nem nagyon kevés. Az én fiam is kb. ennyit alszik, éjjel 9-10 órát, ebéd után kb. 2 órát. Próbálj meg rendszert vinni az alvásba, reggel is mindig nagyjából ugyanakkor keljen, és próbálj találni egy olyan időpontot, amikor a legkönnyebb elaltatni, és próbáld azt tartani minden nap ugyanakkor.
2014. ápr. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A rendszert értem, de hogyan? Ezen már túl vagyok. Eleinte mindig reggel 9 körül altattam. Később már hiába, sehogy sem aludt el. Későbbre toltam az időpontot. Néha elaludt, néha nem. Este mindig ugyanakkor gyorsan elalszik. Reggel is ugyanakkor kel. A nappal nem megy.
2014. ápr. 9. 14:36
 3/16 A kérdező kommentje:
Azt mondod jó ennyi alvás? Ha igen, akkor nem is aggódnék. Csak mások délután mindig altatnak, többen 2-3 órákat. Vagy este alszik sokat? Este már fél hétkor alszik, reggel 6-kor legkésőbb már ébreszt, de ő már korábban felébred, csak játszik az ágyban.
2014. ápr. 9. 14:40
 4/16 A kérdező kommentje:
Néha elalszik az etetőszékben. Ott többször is elaludt, de mire kiveszem felébred. Ott mégsem alhat :) Vagy mégis? :) Nincs már ötletem.
2014. ápr. 9. 14:41
 5/16 anonim ***** válasza:
Az én fiam kb. egy éves korától alszik este 9-től reggel 6-7-ig, és ebéd után kb. 2 órát. Ez összesen nagyjából ugyanannyi, mint a Te gyerekednél. Napközben fáradt, nyűglődik a babád?
2014. ápr. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Babakocsiban nem alszik el könnyebben? Esetleg ebéd után egy séta?
2014. ápr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Látszik néha, hogy fáradt, nyűgösebb, de annyira nem durva, csak nem olyan jókedvű, mint egy kiadós alvás után. Pl. reggel mindig nevet, játszik is ébredés után a kiságyban. Nappal a kiságyban, járókában, lezárt szobában, elkerített részen SOSEM marad meg, csak, ha ott van valaki, de olyankor sem nagyon. Menne kifelé, mindig. Szóval reggel ébredés után a legnyugisabb.
2014. ápr. 9. 14:46
 8/16 A kérdező kommentje:
Persze már rég nincs járókában meg ilyenek, ezt korábbra értettem.
2014. ápr. 9. 14:47
 9/16 A kérdező kommentje:
Volt egy időszaka, amikor babakocsiban elaludt, de már onnan is jönne ki. Ez sajnos már nem jó. Csak a bicikliülésben marad meg, na és az etetőszékben, ha eszik.
2014. ápr. 9. 14:48
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha nem nyűgös, és Téged nem zavar, hogy nappal nem alszik, akkor ne erőltesd. Egyébként megpróbálhatod kicsit lerövidíteni az éjszakai alvását, később feküdjön, 6-kor keljen, és minél többet legyen levegőn.
2014. ápr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!