Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis súlyú gyerekek? Mi az oka?

Kis súlyú gyerekek? Mi az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A Kislányom 7 hónapos volt múlt héten és 7 kiló.

A kiskönyvébe azért írtak 7,4 kilót mert az a minimum határ. Volt már kivizsgáláson, vérvételen és minden rendben van vele. Eleven, mosolygós, és nagyon ügyesen fejlődik. Már felül, mászik, felkapaszkodik dolgokban és áll.

Sosem volt túl nagy evő, mióta hozzátáplálunk azóta valamivel jobb a helyzet, többet eszik, vannak kedvencei.

Persze mióta mgszületett a dokitól és a védőnőtől is azt hallgatom, hogy ez így nem jó, de nem tudok mit csinálni.

A Fiam (3 éves) teljesen jó evő volt mindig, sosem volt pufi, de ilyen "gondok" nem voltak vele, ezért nekem ez most nagyon furcsa.

Egyébként mi sem vagyunk "nagy darabok", de soványak se :) Teljesen átlagos testalkatúak vagyunk , szóval a genetikára sem lehet fogni.

Én nem aggódnék annyira, hiszen eszik, iszik, kakil rendesen, és nem sírós vagy hasfájós. De azért ez a 7 kiló nagyon kevés.....

Ja, 3120gr-al és 48cm-vel született.


Nálatok hány kilós volt a gyerek 7 hónaposan?


2014. ápr. 16. 09:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A lányom 3350 g-al és 64 cm-vel született, 7 hónaposan 7410 g volt, és 66 cm. Most pl. 2,5 éves és 12 kg, szóval még most is kevés, 5 falattól jól lakik, én is el vagyok keseredve, de minden vizsgálati eredményünk negatív.
2014. ápr. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én most megnéztem, 7160 gr volt a lányom 7 hónaposan (ő 3700-zal született). Mi az, hogy minimum határ??? Ő 21 hónaposan érte el a 10 kg-ot. Szépen eszik, fejlődik, izmos, formás, nem túl magas kislány, a gyerekorvos szeme se rebben a súlyán. Biztos, hogy nálatok is változni fog a helyzet (meglódul a súlya) ha "rendes" ételeket is fog enni, de szerintem nem kicsi a súlya, pláne, hogy ki is vizsgálták.

(Megnéztem, a fiam ennyi idősen 7760 gr volt, most 4+negyed évesen majdnem 17.)

2014. ápr. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

az én lányom 7 hónaposan 6960 gramm volt. 3100gr-al született. Mindig kis súlyú volt, de sosem volt beteg, ha érted. Nem betegség miatt kis súlyú, hanem ilyen alkat. Most 3 éves és 13kg. Nem sok, de nagyon szép lány, semmi probléma nincs ezzel. Ő ilyen.

Ja, és ő is marha rossz evő. A mai napig.

2014. ápr. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ezt a min, határt én sem értem. Nálunk a védőnő nem problémázott ezen, ha látszik hogy hónapról hónapra nő, akkor szerintem nincs gond. Nálunk a gyerekdoki is jó fej, a súly miatt soha nem problémázott, pedig az egyi klányom havonta 1200-1500 g hízott, én jobban aggódtam , ő nem foglalkozott vele. Miondig azt mondta lelassul majd, igaza lett. 8 hónaposan hiába volt 10 kg, most 1,5 évesen 11,5 kg.
2014. ápr. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Rosszul tudom, hogy 6 hónapos korra kell megduplázni a súlyát? Mert akkor teljesen jó a súlya. A védőnők meg súlymániások; a kismama ne hízzon, a gyerek meg nagyon hízzon...
2014. ápr. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
6.850 gr volt 7 hónaposan a lányunk, ami teljesen normális súly egy ilyen idős babánál. 3100 gr-al született, 6 hónapos kora előtt duplázott. Már 20 hónapos, semmi baja.
2014. ápr. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Lányom 7 hósan 8520gramm/75centi volt és 3400/56-al született.Szerintem nem kicsi 7kilósan egyáltalán,mert én azt hallgattam milyen nagy.
2014. ápr. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Lányom mindig is kissúlyú volt. Most 2,5 évesen 10,5 kg (88 cm) Soha nem küldtek kivizsgálásra minket, mert látszik rajta hogy egészséges és eszik is. Csak nem hízik olyan ütemben.
2014. ápr. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
nincs semmi gond a babádal, tudod ö nem olvasta azt a tankönyvet amit az orvosok védönők. ha fejlödik, lassan de nő a súlya akkor nincs ezzel semmi gond. Én is ilyen pici gyerek voltam és állandóan sopánkodtak az orvosok, mondjuk én nem is nagyon ettem. Édesapám is orvos és ö állitotta le öket végül és nyugtatta meg Édesanyámat hogy egy gyerek sem hal éhen önszántából ugyhogy itt be lehet fejezni a riogatást. Fel is nöttem szépen. Egyébként Édesanyám még durvábban kis súlyú volt kiaskorában ö oviba sem mehetett miatta, de ö is felnött igy is és ö még evett is rendesen amellett volt ilyen. Én 1 évesen voltam 6 kg de én 2,2 kg-mal születtem. Édesanyám 3kg körül született és ö is 1 évesen volt 6 kg körül ha jól emlékeszem.
2014. ápr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hogy 7 hónaposan mennyi volt, nem tudom, de 1 évesen 8600 gramm volt a kislányom. Emlékszem, az orvos teljesen ledöbbent, hogy ilyen kevés, mert egyébként inkább dundi volt ránézésre, kerek fejű, hurkás, csak méretre kicsi, vagy nem is tudom. Annyit tudott javasolni a doki, hogy adjak neki tápszert (anyatejes volt egyébként), de az nem jött be neki, úgyhogy ennyiben hagytuk. Most 2 éves, 85 centi, 10,5 kiló, méretre kb. akkora, mint a fél évvel fiatalabbak, de mi, a szülei is kicsik vagyunk, minden bizonnyal ő sem lesz egy égimeszelő.

Ő is alkatilag ilyen, igaz, volt pár rossz evő hónapja, de egyébként jó étvágyú, vidám, jó mozgású kislány. Én is izgultam rajta, de már túltettem magam rajta, ez legyen a legnagyobb problémánk. :)

2014. ápr. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!