Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis súlyú gyerekek? Mi az oka?

Kis súlyú gyerekek? Mi az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A Kislányom 7 hónapos volt múlt héten és 7 kiló.

A kiskönyvébe azért írtak 7,4 kilót mert az a minimum határ. Volt már kivizsgáláson, vérvételen és minden rendben van vele. Eleven, mosolygós, és nagyon ügyesen fejlődik. Már felül, mászik, felkapaszkodik dolgokban és áll.

Sosem volt túl nagy evő, mióta hozzátáplálunk azóta valamivel jobb a helyzet, többet eszik, vannak kedvencei.

Persze mióta mgszületett a dokitól és a védőnőtől is azt hallgatom, hogy ez így nem jó, de nem tudok mit csinálni.

A Fiam (3 éves) teljesen jó evő volt mindig, sosem volt pufi, de ilyen "gondok" nem voltak vele, ezért nekem ez most nagyon furcsa.

Egyébként mi sem vagyunk "nagy darabok", de soványak se :) Teljesen átlagos testalkatúak vagyunk , szóval a genetikára sem lehet fogni.

Én nem aggódnék annyira, hiszen eszik, iszik, kakil rendesen, és nem sírós vagy hasfájós. De azért ez a 7 kiló nagyon kevés.....

Ja, 3120gr-al és 48cm-vel született.


Nálatok hány kilós volt a gyerek 7 hónaposan?


2014. ápr. 16. 09:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nálam többet nem tudom ki volt gasztrón és vérvételen, de a lényeg, hogy egészséges a lányom. Mi is ilyen típusúak vagyunk a férjemmel amúgy. Doki már 4 hónapja nem izélget, most 20 hónapos a lányunk. 3000 grammal született 41. hétre. 7 hónaposan 6200 gramm volt. Egyévesen 6900 és a másfél éves státuszon 8800 gramm. Magassága normális. Mostanában kezdek beletörődni, hogy ilyen kis vékonyka, bár formás gyerek.


(Bár pont most elkaptuk a hányós- hasmenésest és neki diétázni kicsit durva, biztos megint ledob egy pár grammot magáról, szóval megint idegbeteg vagyok egy kicsit. :D)

2014. ápr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
2370g született és 7 hónaposan 7220g volt. Ő sem nagy evő, 1,5 éves és 10kg jelenleg.
2014. ápr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a rengeteg választ!


Én sem agódnék, de egyrészt a fiam után ez fura volt nagyon, és a doki is állandóan szresszelt. Még azután is, hogy minden vizsgálat rendben volt. Remélem hogy most h megkezdtük a hozzátáplálást majd jön fel pár kiló :)

2014. ápr. 16. 13:52
 14/14 anonim válasza:
Tudom már régi a kérdés de a mi kisfiunk 11 hónapos és 7300 gramm, 75 cm :) 3410 grammal született. All, lépeget, leül és fel áll kúszik mászik. Egyszóval mindent csinál mint bármely korabeli baba. Annyi hogy nagyon rossz evő. De jól fejlődik úgyhogy lesz*Rom a súlyát, te is tedd azt :)
2019. nov. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!