Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismamák, anyukák, nektek...

Kismamák, anyukák, nektek mennyi megtakarításotok van a Gyed és a Gyes idejére?

Figyelt kérdés
Anyósom szerint nekünk túl kevés. 2,5 millió forintunk van, és ugyanekkor 2,2 millió még a hitelünk fennmaradó része. Tehát ha befizeténk egy összegbe, akkor lenne 300 ezrünk. És hogy ez szerinte "felelőtlenség".
2009. dec. 21. 21:39
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
21:59-nek: Kezdek igazat adni a férjemnek. Igen, van munkája eddig (szerencsére) és még én is jó gyed-et kapok egy évig, szóval olyan nagy "gáz" nincs. Persze az én fizu-kiesésem elég jelentős, de hát kit érdekel, itt a gyerekem helyette! :))
2009. dec. 21. 22:02
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

szia,

szülés előtt táppénzre kellett mennem kb. 3 hónapot, akkor volt kb. 2 milliónk, nem voltunk kétségbeesve

aztán a párom szülés előtt 2 hónappal majdnem totálkárosra törte az autónkat, csodával határos módon karcolás nélkül megúszta, ekkor hoztuk életünk legrosszabb döntését, megjavittatuk a roncsot kb. 1 milláért, pénz fele oda

aztán a cég ahol a párom dolgozott fizetésképtelenné vált, több havi fizetése ott maradt, kb. 700 ezer ft, igy a pénz fogyott

úgy mentem szülni, h a tartalék legvégéből kifizettük a dokit, maradt 20000 forintunk


azóta sincs megtakarított pénzünk, de van egy egészséges fiúnk, és hamarosan itt lesz velünk hugi is

ez ugyan anyagi biztonságot nem ad, de annál több örömet és boldogságot

2009. dec. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) Igen, a pénz egy fogyandó-múlandó dolog, de az hogy a párod megúszta karcolás nélkül, és van két (na jó, még másfél) :) egészséges lurkó, az megfizethetetlen!!! Köszönöm a választ, és Kellemes Ünnepeket kívánok Nektek! És a többi válaszolómnak is! :)
2009. dec. 21. 22:35
 14/29 anonim ***** válasza:
Én kifizetném a hitelt és azt a 30000ft-ot külön befizetném havonta egy számlára.
2009. dec. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ha "megbolygatjuk", akkor nem biztos, hogy azt a havi 30 ezret befizetnénk, mert lehet, hogy "felélnénk".. nem tudom. Így viszont a hitelt vonják automatikusan... és a megtakarításunkhoz sem nyúlunk, amig nem muszáj. De már az is megfordult a fejemben, hogy a felét visszafizetjük.. de azzal meg mit nyerek? A havi 30 ezer helyett havi 15 ezret vonnak majd.. Szóval még 'agyalok' egy kicsit a dolgon, de amúgy egész remek az ötleted, köszi! :)
2009. dec. 21. 23:12
 16/29 anonim ***** válasza:

Nekünk 600 ezer ft volt, de fél év alatt el is ment. Tudom, hogy a GYED-GYES nagyon kevés, de ha ezen agyalnánk, akkor senki nem szülne gyereket. Na, ezért is fogy a népesség. A GYES összege siralmas, bölcsőde meg nincs. Persze amikor mi voltunk gyerekek, még más volt. Nem kellett félteni a munkahelyet, meg a GYES nagyjából ennyi volt, 20 év alatt csak pár száz forintot emelték. Akkor még meg lehetett belőle élni.

De anyósod mégis mit akar? Hogy 60 éves korodig várj a családalapítással? Bennünket meg mindenki azért nógatott, hogy mire várunk még? De amíg volt havi 100ezer Ft tartozásunk, nem mertem bevállalni. Így már 5. éve vagyunk házasok, amikor 32 évesen teherbe estem. Ha még tovább várunk, már nem lenne gyerek.

2009. dec. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Nekünk semmi tartalékunk sincs, mindig annyi van,amennyi kell. Nem élünk mégse rosszul, mert a családjaink nagyon segítőkészek, holott egyikben sem keresnek átlagon felül, de nincs is munkanélküli sem! Nem kérünk sose kölcsön, de ha megszorulunk ők önszántukból jönnek segíteni egyből, de mi is szoktunk rajtuk! Persze jó lenne, ha vész esetén nekünk is lenne saját tartalékunk, de szerencsére nálunk igazán összefog a család!
2009. dec. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk nincs sajnos semmi megtakarításunk:(

Amikor 6 hónapos várandós voltam kicseréltük a hitelünket egy jobb kondícióra,akkor megmaradt volna havi 30 ezer forintunk....

De sajnos a g.v.miatt úgy felment a hitelünk,hogy örülök,ha ki tudunk jönni a pénzünkből

A gyerekeimnek mindenük meg van,kölcsön sosem kértünk,segítségünk nincsen.

Amikor anyóséknál laktunk,akkor sem tudtunk félretenni,mert oda is fizettünk a rezsibe,ételbe.

Olyan volt,mintha albérletben laktunk volna!

A lakásunkat örököltem,de annyi adósság volt rajta,hogy most azt fizetem 25 évig,de legalább van egy szép lakásunk,szóval nem szomorkodom.

2009. dec. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Mi hasonlóan állunk: van 6 milliónk, és egy 4,5 milliós hiteltartozásunk. Nem fizetjük vissza a hitelt, mert még annak idején elég jó kamatra sikerült felvenni. Havi 40 ezer a törlesztés, én ennél jóval többet csinálok a tőzsdén a pénzből, és ráadásul van mihez nyúlni ha "extra gáz van" (remélem nem lesz).

Most már biztosan hozzá is kell nyúlnunk a pénzhez, ettől a hónaptól GYED-es vagyok, ami iszonyúan kevés. :-(

2009. dec. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Megtakarítás, nem ismerem ezt a szót:) Sajna nem érdemes visszafizetni, mert többet kérnek vissza, hiszen a kamatokat is kell attól függetlenül fizetni, meg a szerződésmódosításért is fizetni kell, és nem is keveset.
2009. dec. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!