Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismamák, anyukák, nektek...

Kismamák, anyukák, nektek mennyi megtakarításotok van a Gyed és a Gyes idejére?

Figyelt kérdés
Anyósom szerint nekünk túl kevés. 2,5 millió forintunk van, és ugyanekkor 2,2 millió még a hitelünk fennmaradó része. Tehát ha befizeténk egy összegbe, akkor lenne 300 ezrünk. És hogy ez szerinte "felelőtlenség".
2009. dec. 21. 21:39
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm Lányok! Hát akkor nagyjából kb mindenkinél hasonló a szitu... Azt hiszem, mégse fizetjük vissza a hitelünket, nekem megnyugvást jelent, hogy inkább nálam van a pénz és nem a banknál... igaz, igy havi 30-al lenne kevesebb a havi kifizetendőnk, de abban is biztos vagyok, hogy "elvernénk" azt a havi 30-at, szóval nem biztos, hogy meg bírnánk takarítani.


Férjem m.helye amúgy inog - átszervezés alatt van, de emiatt sem aggódunk túlságosan, mert majd lesz más. És egy év múlva én is dolgozni fogok. Remélem lesz majd hol.. (remélem, az én m.helyem nem szűnik meg addigra).


Kicsit aggasztó a mai fiatal (én spec már 35 vagyok, tehát nem túl fiatal) szülők helyzete, de hát ez van... A gyerek mindent megér! :))


Köszi mindenkinek és Kellemes Ünnepeket az újonnan válaszolóknak is!

2009. dec. 22. 10:01
 22/29 anonim ***** válasza:
nekünk szülésem előtt volt egy millánk. volt. :D
2009. dec. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Tegnapi 21:59-es vagyok, gondolkodtam még! Szerintem, ha vissza akarnátok fizetni, többet kellene most! Nekünk 3,5 milliós hitelünk van, és most kb 5öt kellene visszafizetni, ezt a bankban mondták!
2009. dec. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
13-19-esnek írom, hogy ez attól is függ, hogy milyen árfolyam mellett vették fel a hitelt. ha 300 forintos eurónál, akkor most megéri kifizetni, viszont ha 250-esnél, akkor nem. ugyanez igaz a svájci frankra is, akkor éri meg kifizetni, hogyha 1 egységnyi pénz értéke a felvételnél több volt. hiszen így fizetsz forintban kevesebbet.
2009. dec. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:

Az anyósod nem normális.Gondolkodj ,ha vissza fizeted a hiteled hamar akkor megmarad havonta az a 30000ft ami most elmegy a törlesztő részletre.Ha ezt a pénzt félreteszed akkor már nyertél még több tartalékod lesz.Gondolom dolgozol, ha elmész szülni, akkor is lesz pénzed mit aggódsz.

Mi semmit nem tudunk félretenni,de jól megvagyunk és most 30 hetes terhes vagyok és magvan mindenünk.

2009. dec. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Nekünk ugyanannyit kéne visszafizetnünk, mert szerencsére forint alapú hitelünk van.
2009. dec. 22. 14:42
 27/29 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászóló: már itthon vagyok az egy éves gyerekemmel.
2009. dec. 22. 14:43
 28/29 anonim ***** válasza:

Semmi egyik hónapról élünk a másikra.


Ugyanis drága anyós gyermekágyasként 3 hetes babával kirakott minket az utcára. Az összes pénzünk és baromi nagy hitel ráment, hogy fedél legyen a fejünk felett :( Örülünk, hogy fizetni tudjuk a rezsit.


Van, hogy én napokig csak kenyeret rágcsálok, hogy a férj tudjon enni elvégre dolgozik, no meg a babának meg tudjuk venni a szükséges dolgokat.(tápszer, pelus, stb)

2009. dec. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Bocsi ,csak később olvastam végig az összes választ.Szerintem az emberek 98%-a örülne ha ennyi megtakaritása lenne,főleg gyerek mellett.Én biztos megszabadulnék a hiteltől,mert bármi közbe jöhet és ha egyszer elfogy a megtakarítás és a hitelt sem tudod egyszer fizetni az nagy baj.Legalább akkor nem tartozol a banknak és egyel kevesebb a gond.Nekem is van 13 évig lakás hitelem és február végén jön a baba.Az anyós nem normális mit képzel a mai világba.Könyen beszél ha őt annak idején eltartotta egy nagyon jól kereső férj.Ez ma már nagyon ritka.
2009. dec. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!