Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy erzitek hogy sikerult a...

Hogy erzitek hogy sikerult a kisbabas, kismamas korszakotokat ugy megelni, veghezvinni, ahogy szerettetek volna?

Figyelt kérdés
Bevallom, en kicsit csalodott vagyok magamban, foleg mikor bemegyek egy bababoltba vagy latok mast akinek jol megy. Szerettem volna kismamakent sokaig dolgozni, elotte karriert epiteni, trendi kismamacuccokba jarni...nem jott ossze, 4 honap hanyas, idegbecsipodeses hatfajasok, parkapcsolati zurok, munkam elott hosszu munkaanelkuliseg...de meg kisgyerekes anyakent se jott ossze, elso felevben csak pizsamaba jartam, hiztam is, gyereket ise ugy lattam el mint tok gondos anya, pl. Sokszor volt itthon rendetlenseg, mert inkabb egesznap olbe hurcoltam, sok folosleges dolgot megvettem dragan, felet nem is hasznaltam, a nevelesben se voltam mindig kovetkezetes, a gyerekem tok hisztis, fukar es visszabeszel 3eves...szoval nem igy kepzeltem magam, hogy folyton karikas a szemem es sose erem utol magam. Mar van egy 3 honapos babam is, de kettovel meg elveszettebbnwk erzem magam.. :(

2014. ápr. 18. 09:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Boldog vagyok meg minden, csak nem ez volt az idealom....
2014. ápr. 18. 09:07
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha 3 évesen hisztis az nem a nevelésed miatt van, ha ez megnyugtat, szerintem ez ilyen korszak náluk, keresik a határaikat, próbálják érvényesíteni az akaratukat, tudtommal átmeneti a probléma. Sok kismama kialvatlan de azért, mert mindent próbálnak elkövetki a gyerek(ek) kényelméért, a szem alatti karikák szerintem ezért inkább becsülendők mint szégyellni valók. Én is máshogy képzeltem de ahogy nőtt a kicsikém, rájöttem, a családalapítással jár az, ha nincs állandó rend a lakásban, sőt, ahogy nő úgy terjeszkedik a játékaival, dolgaival, én megfigyeltem, hogy minden otthoni tennivaló megvár, a gyerek türelme viszont véges úgyhogy emiatt ne legyen lelkiismeretfurdalásod! Mindenkinek feljön pár kiló, majd lemegy és utól éred magad is, próbálj egy kis szabadidőt becsempészni a napjaitokba, amikor pl. a párod lehetne a gyerekekkel, hagy élvezze egy kicsit ezeket az örömöket, ha teheted, mozdulj ki ilyenkor, engem ez a néhány ritka pillanat nagyon kikapcsolt. Néhány hónapos volt a kislányom, a férjem állandóan dolgozott, egyik hétvégén összepakolta a babakocsit és a gyereket, közölte, kirándulni megyünk, repestem örömömben, mint amikor a láncra vert kutyát sétálni viszik... De olyan gyönyörű dolog visszagondolni ezekre az időkre, a szoptatásokra, fürdetésekre, magára a babázásra, hogy tervezzük a kistesót az egykori kudarcérzetem ellenére.
2014. ápr. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy érzem, mint az első válaszadó,úgy hogy nem írom le újra. 5 éves a kisfiam, még most is hajlamos a hisztire. 2,5-3 éves kora között azt hittem kihullik a hajam, olyan hisztik voltak, ha valami nem úgy volt, ahogy ő elgondolta. Ezeken az időszakokon túl kell lenni. 20 koráig kelt éjjel szopizni 1-2x, 6 hós koráig 2,5-3 óránként szopott éjjel-nappal. 6 hsan kezdtem hozzátáplálni. 26 hós koráig szoptattam, ő még szopott volna, én vettem el tőle (már csak este lefekvés előtt). 5 éves koráig altatnom kellett,míg egyszer csak azt mondta, hogy ő már nagy fiú, egyedül is tud aludni. Nem fogok semmit sem másképpen csinálni a másodikkal sem, ha lesz, tervbe van véve.
2014. ápr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Itt szuszog mellettem egy 3 és egy két éves, tele vagyok kétségekkel, jól csinálom-e a mindennapokat, idegileg kimerülve a hisztiktől, a rendetlenségtől, szellemileg lepukkanva, lesoványodva, folyamatos rendrakások között is kupiban... Irigylem azokat, akik kreatívak, mindig pozitív anyák, bárcsak nekem is sikerülne!
2014. ápr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én sem voltam tudatában, hogy mekkora felelősség egy gyermek. Persze nálunk rendezett a családi háttér, minden oké, és mégis, olyan mérhetetlenül sokat tudok rágódni mindenen, ami a gyerekekkel kapcsolatos. Nem hittem volna. A nagyfiamnak most sulit keresünk- és ezt sem hittem volna, hogy milyen fontos DÖNTÉS ez is, hogy milyen iskolába iratjuk. Döntések sokasága amig egy kicsi babából normális felnőttet nevelünk.. néha túl nagy feladatnak tűnik.

Egyébként 3 kisfiunk van, és nap mint nap szembesülök dolgokkal, amit máshogy csináltam volna- abban a bizonyos álomképemben velük kapcsoltban. Pl mostanában a középső fiam dackorszakában tartunk, ami lelkileg-idegileg totál megvisel. Sosem hittem volna, hogy a türelmem véges, és hogy majd kiabálok a gyerekekkel... Aztán meg jön a lelkifuri, hogy ők ezt nem érdemlik........ Szóval próbálom a hibáimat kijavítani, és úgy csinálni mindent, hogy szerintem a legideálisabb lenne... Kisebb-nagyobb sikerrel.

:)))

2014. ápr. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés akár az én fejemben is megfogalmazódhatott volna. Sajnos én is idegbeteg módon élem meg a hétköznapokat, pedig mindenki azzal "vígasztal", hogy idővel jobb lesz és mennyire fogod élvezni...hát nem így van. A terhesség maga az álom volt, problémamentes, könnyű szüléssel. De ami utána jött. Hasfájás, nem alvás se éjjel- se nappal- én a születése óta fáradt, nyúzott, sápadt és elkeseredett vagyok. Hiányzik minden, ami Ő előtte megvolt az életemben. Kupi nálunk rendszeres, alig tudok főzni, enni, stb., állandóan szórakoztatni kell a gyereket, mert nem marad el, hiába nálunk is a sok drága játék,csak söpri maga előtt, hurcolás, a derékfájástól menni alig bírok, fogzások, most már hisztiket is kezdi....én is irigylem a csinos, kiegyensúlyozott anyukákat.

Én biztos, hogy második gyereket már nem fogok vállalni, apuka ugyan néha említést tesz róla, de ő a könnyebbik felét kapja mindennek, persze rá nem tudnék panaszkodni, mert tényleg sokat segít mindenben, csak én élem meg ezt ilyen béna módon. Szóval kedves előttem szólókhoz csak annyi, hogy ti mégis irigylésre méltóan mertek 2. gyereket is vállalni/tervezni, nekem elegem lett ebből az egészből egy életre.

2014. ápr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!