Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csak ennyit eszik?

Miért csak ennyit eszik?

Figyelt kérdés

Kislányom 4 hónapos, tápszeres 2 hónapos kora óta, de nagyon keveset eszik, van hogy csak 500 ml-t eszik meg egy nap. Pedig 700-800 ml-t kellene neki elvileg. Mondtam a védőnőnek is, de azt mondta eszik amennyi neki kell. De azért én aggódom, de egyszerűen nem tud többet enni.

Van, hogy egy evésre csak 60ml-t tud megenni. Szerintetek ez normális? Elkezdtem a hozzá táplálást, de az almát sem fogadja el egyszerűen kiköpi. Vagy az is lehet, hogy nem izlik neki ez a tápszer? BEBA HA Pro 1-et kap.


2014. ápr. 18. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
igen normális, vannak kisétkű babaák. a hozzátáplálás korai valószinüleg még nem is érett rá az emésztörendeszer azért is köpi ki, hagyd még. Ha egy baba hizik akkor nincs gond. Elég neki ennyi. örülj neki hogy a védönö nem riogat vele, inkább az szokott lennni hogy a védönö és az orvos sopánkodik. Tudod a babaád tuudja mennyi kell neki, ö nem olvasdta azt a könyvet amiben a 700-800ml van leirva.... ha jó kedvü, fejlödik nem nyügös hidd el elég neki... Persze probálhatsz másik tápszert de nem valószinü hogy aza gond hogy nem izlik neki.
2014. ápr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hidd el nincs semmi baj... még ha picik is, van annyi eszük, hogy tudják mennyitől laknak jól :) mi felnőttek se vagyunk egyformák... van aki csak csipeget pár falatot neki annyi elég, más meg megeszik 2 nagy tányér pörköltet.. :)) szóval ahogy a védőnő is mondta.. nyugodj meg... semmi baj nincs.. neki ennyi elég :) ne akard "megtömni" úgyis kibukná, vagy attól fájna a pocija...
2014. ápr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazatok van, de van, hogy nem kakil 3 napig sem és fáj a pocija. Viszont ha a tápszert már kiköpi, hogy már nem kell neki utána adok neki teát azt meg annyira issza, hogy majdnem megfullad! :) Azért gondoltam, hogy nem izlik neki a tápszer, vagy lehet csak szomjas.
2014. ápr. 18. 21:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Válts tápszert. A babák ösztönösen érzik, hogy valami nem jó. Éhes lehet, de fájhat a pocija attól. Mi is hasonlóan jártunk. Most Beba laktózmentest kap és csodás az élet! :)
2014. ápr. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszömöm, mi is megpróbálunk másikat, mert sokat is feszegeti magát, mintha fájna a pocija, nem sir csak nyögdécsel.
2014. ápr. 19. 09:32
 6/6 A kérdező kommentje:
Vagy még arra gondoltam, hogy lehet azért nem szereti mert HA. Az keserűbb mint a sima nem? Lehet a sima Pro 1 jobban izelen neki. Szerintetek?
2014. ápr. 19. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!