Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma este már kétszer csippant...

Ma este már kétszer csippant a légzésfigyelő! (? ) Én már teljesen kikészülök.

Figyelt kérdés

Holnap lesz 1 hetes a babánk, tegnap jöttünk haza a kórházból. Így is mindenen aggódok, màr teljesen kész vagyok. Nem aludtam mióta itthon vagyunk. A légzésfigyelő nem kezdett el sípolni, csak egyszer csipogott egyet, aztán villogott zölden tovább. Pár perc múlva ugyanez újra. Most hamar elemet cseréltünk benne.

A másik kérdésem, hogy 8-kor evett, azóta alszik, felébresszem már?

Előre is köszönöm!


2014. ápr. 21. 23:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont az lehet az egyik gond, hogy nincs elég érzékenyre állítva a légzésfigyelő. Mi 2 és 3 közt használjuk (tehát kb 2,5-es értéken), de egyszer leejtettük, és nem vettük észre, hogy átállítódott 1-esre az érzékenység, hát riasztott is állandóan, kellett fél nap mire rájöttünk, hogy mi a gond.

Másik opció lehet az, hogy tényleg mélyen alszik, és nem vesz levegőt 15 másodpercig, nálunk is volt pár ilyen előriasztás, de utána mindig sóhajtott egy nagyot a lányunk. A gyermekorvos azt mondta, hogy ez ilyen pici babáknál még teljesen normális, no para.

Vagy ami még szóbajöhet, hogy az oldalán alszik, és az ilyen légzőmozgásokat nem mindig érzékeli a szenzorpad. Nálunk ez is előfordult.


Nem tudom mi lehet a csippanás oka nálatok, én csak gyorsan számbavettem a nálunk előforduló okokat.


Az ébresztést illetően pedig: én mindig keltettem a lányomat, 5 óránál tovább nem hagytam aludni, a kórházban azt mondták nekünk, hogy az ilyen pici babáknak még kell az állandó tápanyagbevitel, különben nagyon leeshet a vércukorszintjük, és ez problémát okozhat, így én keltegettem. Mondjuk az én lányom már 5 óra kihagyás után annyira mohón szopizott, hogy fuldoklott a tejtől, így ennyi időt sosem vártam.

2014. ápr. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nekünk már a kórházban is úgy mondták hogy nappal ébresszük a picit szopizni de éjszaka nem kell. Mit nem adnék érte ha az én lányom ennyit aludna éjszaka:-)
2014. ápr. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Koszonom! Pont most volt itt a vedono, a szopival kapcsolatban o is azt mondta, hogy nappal ebresszem, ejszaka viszont ne.


A legzesfigyelovel kapcsolatban nem mondott semmit sem. Majd a gyerekorvost is megkerdezem. Egyebkent en is kb. 2,5-re allitottam.

2014. ápr. 22. 09:04
 14/18 anonim ***** válasza:

Ismerős a problémád sajnos. Én is rengeteget szívtam a légzésfigyelővel.... Ne aggódj feleslegesen, nekem kb 200szor riasztott be tévesen, mert nem jöttem rá, hogyan kell helyesen beállítani.

Leírom nekem mi segíthet: ha a matrac alatt van a figyelő, akkor tegyél alá valami kemény táblát. előfordulhat, hogy a lap széle pont a nincs a kiságy rácsán, hanem a "levegőben" és akkor sem működik rendesen. De amíg ilyen pici, addig én azt csináltam, hogy kivettem a lapokat, felraktam a matrac fölé, a lepedő alá, letakartam pléddel, hogy ne legyen annyira kemény, de puha se legyen, hogy ne süppedjen bele a baba, és arra fektetettem a babát. Ez addig működött, amíg le nem tudott róla gurulni :-)


Éjszaka ne keltsd fel, ha alszik, majd felkel ha éhes lesz nyugi :-)

2014. ápr. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Koszonom neked is utolso. Igyekszem megfogadni a tanacsokat. Muszaj valahogy ezt az aggodast kordaban tartani, mert vasarnap ota nem aludtam es egyre fogy az erom ugy erzem.
2014. ápr. 22. 10:04
 16/18 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok! aludj! ez mindkettőtök érdeke! kikészíted magad, feszült,ideges leszel, ami átragad a babára is, és nem mellékesen alvás közben termelődik a legtöbb tejcsi :-)
2014. ápr. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

nálunk is volt csippanás. baby controll 3 lapos régi típusú légzésfigyelőnk van.

az okok, amiért csipogott /de nem riasztott/


1, 2700 grammos gyereket nem mindig érzékelte rendesen, még érzékenyre állítva se mindig, ezért figyeltük, hogy pontosan alatta legyen az érzékelőlap, így jó volt, mikor elérte a 3 kilót, már nem volt gond.

2, annyira mélyen aludt, és olyan fáradt volt /volt valami a levegőben, mert mi is mint akit fejbevertek, úgy aludtunk este nyolckor már/ hogy ki ki maradt egy egy légvétel. először én is megijedtem, de kettő hat hónapos kora között volt ilyen csippanás, összesen háromszor, egyszer volt időm megfigyelni, hogy bizony olyan mélyen alszik, hogy szuszog, szünet /10 mp/ és újabb levegővétel... mivel sokat aludt mellettem is, volt, hogy éjjel felébredtem, mintha éreztem volna valamit, és igen, akkor is olyan mélyen aludt, hogy kisebb apnoé volt, ami nem halálos, és a felnőtteknél is előfordul, csak hát ijesztő egy kicsi gyereknél, és a légzésfigyi fel is hívja a figyelmünket.


én azt javaslom, ne aggódj, jó, ha tudod, a statisztikák, amik a bölcsőhalálról szólnak, tele vannak torz elemekkel, pl. hogy a romák a kisbabát mondjuk tejbegrízzel megetetik, és a bukiba belefullad a kisbaba, és ezt is beleveszik a bölcsőhalál kategóriába, de minden egyéb olyan dolgot is, ami szervi probléma, és nem tudják mi az, és beleveszik...

azért nem olyan gyakori ez a bölcsőhalál, csak ijesztő igen. olvasd el a rizikótényezőket.


ne aggódj, a csippanás legjobb csalábdban is előfordul. én is paráztam, és nyugtalanul aludtam, de sokat olvastam a témában, és beszéltem olyan anyukákkal, akik egyáltalán nem használtak, sőt, 20 évvel ezelőtt nem is nagyon volt ilyen kütyű, nem ijesztegették magukat a szülők


azért jó, ha van viszont, mert ha komoly baj van, akkor jelez, és gyorsan lépni tudtok, de általában téves riasztások szoktak ezek lenni.


ha nyugalmat akarsz, aludj vele . komoly!


ha kis súlyú a babád, akkor ne maradjon ki 4 óránál több két etetésnél, gondolom szopizik....

védőnőre hallgathatsz e téren.



2,

2014. ápr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
AC 300-as figyelővel ki is szívtunk, állandóan csippant. Első gyerek, be voltunk mi is rendesen... Dokinak említettük, 3 nap kórházi megfigyelés lett belőle apnoe miatt, ahol megállapították, hogy semmi baja a picinek, cseréljünk légzésfigyelőt. Az AC 300-as típust javasolták.. Ezután már nem paráztunk annyira ha csippant...
2014. máj. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!