Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki le akarja szoktatni a...

Aki le akarja szoktatni a babáját a szopizásról, viszont éjjel felkel enni a baba, olyankor mit ad neki?

Figyelt kérdés

Ha betölti a fiam az egy évet szeretném elkezdeni leszoktatni a szopizásról! Nem igazán tudom hogy álljak neki...

z érdekelne hogy ha éjjel még mindig felkel szopizni, akkor mit adjak majd neki ha már nem szeretném tovább szoptatni? Ti hogy oldottátok meg?


2009. dec. 22. 22:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én is küzdöttem ezzel a dilemmával, és bár látom, sok válasz volt azért leírom, hogy mire jutottam:

Én nem akartam vízre vagy teára szoktatni, mert akkor majd azért kell kimászkálni, hogy megitasd.

14 hósan szoktattam le az éjszakai cicizésről. Ha felébredt, vagy apa vagy én bementünk, simiztük, ringattuk, énekeltünk. Semmi gond nem volt, visszaaludt.

Aztán egyszer már reggel sem kért cicit, és gondoltam egyet, este sem szoptattam meg. Láss csodást, nem is hiányzott neki többé.

Sokszor úgy érzem, a szülők magukhoz láncolják gyermeküket ezzel a "szoptassunk örökké" őrülettel. Lehet, hogy a gyerek már rég nem igényli, anyuka meg nem tudja elfogadni, hogy a gyerek megnőtt, és már nem baba. Tudom, hogy lepontoznak, meg nem értenek sokan egyet, de nekem ez a véleményem.

Próbáld ki, lehet, hogy pár nap alatt nem is fogja kérni, elég lesz neki a simi, ölelés, ringatás!

2009. dec. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Bár én sokáig szoptatok (16 hós a babám), és kilógok a sorból, de szerintem addig szoptass amíg mindkettőtöket "kielégít". Én is gondolkodtam hogy le kéne állni, de ém szeretem szoptatni, és ebben az influenzás időszakban legalább még egy kicsit védetebb. De tavasszal muszáj lesz, mert aztán jön a bölcsi:)
2009. dec. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én mindenképpen szeretném egy-két hónapon belül leszoktatni a szopizásról! Igazat adok az utolsó előtti válaszolónak! Nagy fiú már, ehet minden félét, nem kell 2-3 éves koráig a cicin lógnia! Nappal már nem szopizik, csak néha-néha! Azt aránylag könnyű lesz elhagyni! Az esti és éjszakai szopizással vagyok meglőve! Este általában nem eszik elég vacsorát (tejpépet szokott kapni, de nem eszik túl sokat belőle) és utána mindig szopizik! Jól belakik és így alszik 3-4-ig, aztán megint eszik és alszik reggelig! Általában, mert van amikor 3-4szer is felkel, mondjuk akkor nem mindig szopizik... Szóval az esti szopizás is nehéz dió lesz... Nem tudom mit adjak neki vacsira, amit meg is eszik és kitart reggelig! Így, hogy olvastalak benneteket, az éjszakai ivásra én sem szeretném rászoktatni, mert igazatok van, akkor meg azért kel fel!

A sós cumi kizárva!!!!!!!!!! :D

2009. dec. 24. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!