Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olvasta valaki Dr. Aletha J....

Olvasta valaki Dr. Aletha J. Solter - A bölcs baba c. könyvet? Vélemények?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 22. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nekem megvan ez a könyv, anyósom barátnője "sózta rám", hogy ez annnyira szuper, és csak ebből neveljem a gyerekem, semmi másból. Nos, ezek után én feltettem a polcra, és kb. egyszer, ha kinyitottam - egyszerűen nem szeretem, ha más beleszól abba, hogy mit hogyan csináljak, illetve ha rámerőltetnek bizonyos nevelési elveket.

Most, hogy feltetted a kérdést elővettem a könyvet, és lehet, hogy nem is olyan rossz, mint hittem. :) Írnak benne a szeretetről, sírásról, étkezésről, alvásról, játékról, konfliktusokról, kötődésről.

Bocs, hogy érdemben nem tudtam hozzászólni a kérdésedhez, de meghoztad a kedvem a könyvhöz (pedig már egy éves a fiam).

2014. ápr. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és szívesen:) én se szeretem ha tukmálnak rám egy elvet, de szeretek tájékozódni. A Suttogó és az Aludj jól gyermekem könyveket (más-más okok miatt) nem nekem írták. És azt vallom, hogy amit nem érzek jónak, magyarázhatja bárki mennyire beválik, meg se próbálom. Kíváncsi leszek, ez milyen:)
2014. ápr. 22. 13:31
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Öhm, első vagyok: mivel nem alszik mostanában túl jól a fiam gondoltam ezt a részt elolvasom most gyorsan a könyvben, hátha ír valami jó tippet az altatásra. 24 oldal, végeztem is vele, de...... Ehm. Okosabb nem lettem, viszont ha idézhetek (108. oldal):

"Ha késztetést érzel arra, hogy szexuálisan ingereld a gyerekedet, illetve hogy szexuális kielégülésedhez az ő testét használd, nem engedhetsz a vágyadnak! Gyermeked számára az végtelenül ártalmas lenne! ... A kisbabákat sohasem szabad arra kényszeríteni, hogy teljesítsék más emberek szükségleteit, akár szexuálisat, akár másmilyent!"

Mi vaaan??? Most ez komoly? A könyv címe nem az, hogy "bölcs baba - idióta szülő"... Hátttő, nem vagyok prűd, de ilyesmivel még egy nevelési könyvben sem találkoztam, és nem is értem, hogy ezt egyáltalán miért kell leírni?! Felmerül ilyesmi NORMÁLIS felnőtt emberekben? - na jó, nem is olvasom tovább. :D

2014. ápr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nagyjából olvastam, nekem nem tetszett. Én már ott hüledeztem, amikor azt bizonygatják, hogy a babák nem a hasfájás miatt sírnak, hanem a születési traumát sírják ki magukból az első három hónapban. Persze, ezért volt az, hogy a kisfiam éktelenül üvöltött, de amikor kijött végre a puki, akkor megnyugodott és aludt mint a tej. Biztos a pukival távozott a szülésnél összeszedett negatív élmény is.
2014. ápr. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Vaó...ez a szexuális rész....:O:O A hasfájóssághoz nem tudok hozzászólni, hálistennek az nem volt nálunk:D
2014. ápr. 22. 15:06
 6/7 tegnapholnapma válasza:

Gondolom, már nem aktuális :)

Megnéztem azt a bizonyos bekezdést (még nem olvastam a könyvet csak pdf-ben kaptam meg) és egy kiragadott mondattal elintézni, szerintem csúsztatás.


Előtte arról ír - és ez pl Nagy Britanniában valós gond, mert elvehetik miatta a gyereket - hogy milyen okok miatt esik negatív megítélés alá, ha a szülők egy ágyban alszanak a gyerekkel. Majd arról, hogy az egészséges pszichoszexuális fejlődéshez elengedhetetlen a sok és szeretetteli érintés. Összefüggéseiben nézve a dolgokat, más értelme lesz a világnak :)


(OFF: Hasonlatosan a médiához, ahol csak arról olvashatsz, amit eléd tesznek - de ez NEM a valóság!)

2016. márc. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A Bölcs baba című könyv kiváló!


Feleségemmel együtt többször is olvastuk,sok bölcs tanács , útmutató van benne. Gyermekünk mindig jól aludt, elvett, fejlődött. Csodás gyermekkè vàlt, immár 7 éves,most e könyv szerint neveljük második gyermekünk.


Mindenkinek szívből ajánlom.

2022. aug. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!