Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Magától felült a kislányom de...

Magától felült a kislányom de még görbén, hagyhatom hogy így vagy valahogy tudok neki segíteni hogy kiegyenesedjen?

Figyelt kérdés

Tegnap feltettem ezzel kapcsolatban egy kérdést de ezt elfelejtettem odairni. Most is itt ül de görbén és magától ült fel.

Illetve nem gond ha elöbb ül fel mint mászik?


2014. ápr. 23. 07:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom is inogva és enyhén görbe testtartással ült fel, de 2 nap alatt tökéletesítette az ülési-technikáját, onnantól nagyon szépen, egyenesen ül/ült mindig :) Szerintem nem baj, én nem próbáltam "visszanyomni", hagytam hadd üldögéljen.


Az enyém is hamarabb állt és ült, mint mászott, igaz 3 nap telt el az ülés és mászás beindulása közt.

2014. ápr. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor nem egyenesíttem ki. :) éppen most emelgette a kezét lábát de nem jutott előre.
2014. ápr. 23. 07:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha magától csinálja, akkor nem gond. Majd megerősödik a kis háta, és akkor egyenesen fog ülni. Az enyém is ezt csinálta. Felhúzta magát valalmi játékra vagy rám, és úgy ült fel, nem négykézlábról tolta ki a fenekét, ahogy a nagy könyvben írják. Mászni meg csak azután kezdett miután felállt, de előtte kb 1-,5 hónappal már üldögélt. Nem minden baba olvasta a mozgásfejlődéssel kapcsolatos szakirodalmat :-) A lényeg, hogy nem te ültetted fel, ő találta ki hogyan kell, nem kell azért visszalökni fekvésbe :-) Úgy is figyeled a kis hátát, az én kisfiam kb 1 hónap múlva üldögélt tökéletesen egyenesen, de addig is mindig jobban csinálta.
2014. ápr. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha magától ül fel és úgy görbe az nem gond,majd ha másféleképp ül akkor egyenes lesz.Nekem is felhúzta magát 6hósan már,akkor még görbe volt.Aztán 7 hósan ahogy megtanult kúszni és négykézlábazni is egyszerre,azzal együtt is tanult meg felülni.Azóta egyenes.De pl ha lábaközé hajolva játszik valamivel,akkor görbén ül.

Nekem is a kúszással és kutyázással együtt ült fel,rá 1 hónapra tanult meg mászni és állni,ezeket is egyszerre.

2014. ápr. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!