Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kislányom az "előírt"...

A kislányom az "előírt" minimum adagját se eszi meg, de ettől is szépen fejlődik. Hogy létezik ez? Más is volt így?

Figyelt kérdés
Görcsbe van a gyomrom minden etetés előtt (tápszeres), hogy megint jön a kínlódás. 4 hónapos és egy nap 500-600 ml között eszik. 3 hét alatt 500g-ot hízott, a védőnő szerint tökéletes a súlygyarapodása 6730g most, de azért meglepődött amikor mondtam neki, hogy milyen keveset eszik.
2014. ápr. 15. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én soha nem méregettem a gyerekeimet. Addig nem aggódtam, amíg a súlygyarapodás meg volt és nem betegeskedtek. (igaz, enyémek anyatejesek voltak nagyon sokáig, tehát nem láttam a cumisüvegben, hogy mennyit kellene enniük). Mindig akkor és annyit szopiztak, amennyit és amikor kívántak (nem 5 percenként, mindig kivárták szépen a 2-3 órát, csak ritkán kellett sűrűbben nekik). Szerintem nem kell aggódnod, amíg szépen gyarapodik és egészséges (a doki, vagy a védőnő úgyis jelezné, ha valami nem lenne rendben).
2014. ápr. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, az a baj, hogy látom hogy mennyit eszik illetve hogy mennyi marad a cumisüvegben. Többek között ez is hátránya a cumisüvegből való etetésnek.
2014. ápr. 15. 18:32
 3/11 anonim ***** válasza:

az enyém anyatejes, viszont orvosi utasításra (sajnos) méregetni kell. Refluxos, azért :)

így tudom, hogy marhára nem eszi meg az "előírt" adagot, de jókedvű, és alszik is éjszaka, szóval nem nagyon érdekel. Most lesz 5 hónapos, és 800 ml-t eszik kb. egy nap

a védőnőm szerint havi 500 g súlygyarapodás normális, az első pár hónapban ennyit hízott, az utóbbi egy hónapban pedig 1 kg-t

2014. ápr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Én megpróbálnám, hogy picit kevesebbet , és esetleg picit sűrűbben adok neki. Lehet, hogy szívesebben enne így. Ne félj, egy idő után úgyis beáll minden a "rendes" kerékvágásba. :)

2014. ápr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nagyon jó, én is ebben a cipőben jártam. Gondolom, éjszaka nem kel, :)

Éjszaka hogyan alszik?

Nálunk is szinte a minimumot ette, vagy még annyit sem, és éjszaka nem kelt és szépen elvolt, boldog volt. Most 3 éves és most sem nagy evő, sőt... az ő kedvenc elfoglaltsága nem az evés


de a mostani 5 hónaposommal is egyenlőre küzdök, de talán egy fokkal jobb evő.. eddig :)

2014. ápr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sokáig 3 óránként evett (óramű pontossággal ébredt), aztán 3 hónapos korában állt át a kb. 4 óránkénti evésekre. Próbáltam többször kínálni, de akkor még ennyire sem evett. Éjszaka alszik mint a bunda, este 8 körül alszik el én másnap reggel 7 körül megetetem (félálomba van ilyenkor), de amint lenyeli az utolsó kortyot alszik is vissza kb. 9 - 1/2 10-ig.
2014. ápr. 15. 19:45
 7/11 A kérdező kommentje:
Kiegyensúlyozott baba, szinte soha nem sír, sokat mosolyog.
2014. ápr. 15. 19:46
 8/11 anonim ***** válasza:
A mi lányunk soha nem ette meg az előírt adagot, a védőnő mindig stresszelt is ezzel, ha a férjem nem orvos, és nem mondogatja, hogy tök mindegy, mennyit eszik, ha elég neki, tuti megghülyülök. Mégis 6 hónaposan 9 kg volt, 3 hetes korától átaludta az éjjeleket, mindig mosolygott, gyakorlatilag nem hallottuk sírni. Most 2 éves, kiegyensúlyozott kiscsaj, most vékonyabb már sokkal, mert egész nap futkározik... :)
2014. ápr. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jaj, de jó ilyet olvasni. Kész idegroncs vagyok, már minden erről szól nálunk, hogy evett e a kicsi. Szerencsés vagy, hogy a férjed orvos és meg tudott téged nyugtatni. Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!
2014. ápr. 15. 20:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Figyelj az én kislányom még 4-5 hónaposan sem evett 80-90 ml-nél többet és 2-3 óránként kért és ha nagyon kiéhezett sem bírt 100-110 ml-nél többet megenni és ez volt még fél évesen is. Mégis hízott rendesen. Védőnő mondta is, hogy valószínű azt a keveset jól hasznosítja a szervezete. Ennyi. Már másfél éves és most sem eszik sokat mégis kis húsos combocskája van. Ne aggódj!
2014. ápr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!