Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 5 és fél hónapos,...

Kati1296 kérdése:

Kislányom 5 és fél hónapos, adtam neki összetört sárgarépát nagyon pici huslevessel de tényleg kb 2 teskanálnyi lé volt. Evett eggy kanálnyit, öklendezett majd telibe hányt. Mit tegyek? Sose fogja megenni a répát?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 26. 13:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
én értem csak az eggyik barátnőm azt mondta hogy neki a fia (aki most 3 éves)csak bébiételt kapott s arra szokott rá s a mai napig nem eszik semmit meg csak a bébiételt s én is ezért félek hogy így járok hogy el fogja utasítani mert az ő fia is kihányja a házi ételeket.
2014. ápr. 26. 15:32
 12/15 anonim ***** válasza:
Minden gyerek más, az enyém kapott házi ill bébiételt is.Pürésíts mindent.Én almával kezdtem, előtte megsütöttem.Aztán később a főtt sárgarépát kevertem vele és megette.Inkább kérdezz meg több embert, mert minden gyerek más.A barátnődre pedig nem minden esetben kell hallgatnod, igaz ránk sem :) Kitartás
2014. ápr. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy szoktatás kérdése az egész. Ami megvásárólható azt érdemes frissen adni neki. Tehát répa télen nyáron van azt nem veszek bébi ételként, de barackot most nem tudok sehol venni így azt bébiételben veszem, de ha lesz friss akkor azt fogom neki adni. A fűszerekhez később kell neki adni és abba az ételbe apránként keverni amit már ismer. pl. rép először sima vízben 2-3 hónap múlva picit sós vízben 1 hónap múlva pici borssal, 1 hónap múlva picike levessel stb. A másik nagy titka szerintem a hozzátáplálásnak, hogy lássa a gyerek ahogy te is, ti is esztek, és egy-egy picike falatot adni neki azokból az ételekből amit már bevezettél nála és amihez már elég idős. pl. banán már nálunk be van vezetve, én nasinak banánt ettem (ő előtte barackpépet) és oda tettem a szájához a banánt hogy megnyalogassa, kicsit csócsálja. Ez lehet nem a legjobb példa de remélem azért érthető mire gondolok. A lényeg, hogy együtt étkezzen a család , ennek több haszna is van szerintem. 1. megtanul várni a sorára, 2. látja mi az étkezés menete, 3 látja ti mit esztek jóízűen és utánozni akar, 4 megtanulja hogy akkor kell enni amikor annak ideje van, 5. rendszert tanul stb. Attól, hogy darabos ételt adsz neki semmivel sem leszel előrébb szorulásos lesz, elmegy a kedve az étkezéstől, hasfájós lesz, hiszti lesz az egész étkezés, válogatós lesz mert "fél majd az ételektől", a fűszerek megfekszik a kis pocakját, székelésnél csípheti a popsiját, túl sok inger éri, feltapadhat a fűszer a szájpadlására ami szintén rossz élményhez vezet stb. Változatosan kell etetni nem szabad csak mindent bébiételből, ha nem adni kell a frisset is, lassan, de még is azért folyamatosan be kell vezetni az újabb és újabb ízeket, ha már megérett rá akkor lassan be kell vezetni a darabos ételt (ennek szerintem a legjobb módja hogy a kezébe adod a darabos ételt és elnyamjogja pl. keksz,almadarab, kifli vég, banán stb. esetleg etetőcumival ami hálós és ételt lehet beletenni --> de ehez még pici a te babád)
2014. ápr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ja igen még annyit, hogy figyelni kell a babád igényét. Van baba aki nagyon nyitott az új ízekre van baba aki kevésbé. A saját babád igényét figyeld, hogy ő mire áll készen és ne pedig azért adj neki darabosat mert nem akarod hogy bébiételre szokjon. Figyelni kel mire áll készen, amire nem azt nem kell erőltetni, majd megpróbálod 1-2 hét múlva és előbb utóbb készen fog állni és szívesen fogja fogadni az ételeket. És még annyi, (de ezt már mondtam) joga van 1-2 ételt nem szeretni.
2014. ápr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez felesleges felelem. A fiam tobb honapig csak bebietelt kapott, es most ugyanugy megeszi a sajat fozesut is. Nem ezen mulik. De attol meg, hogy sajatot adsz neki, tudod megfelelo izure es allagura csinalni.
2014. ápr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!