Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon elvetemült ötlet?...

Nagyon elvetemült ötlet? Elmennétek így a koncertre?

Figyelt kérdés
Hétvégén lesz a városomban a kedvenc zenekarom koncertje. Sajnos a férjem dolgozik, így nem tud vigyázni a babánkra. Senki nincs, akit megkérhetnék, hogy vigyázzon rá. A koncert este 8-kor lesz, szabadtéri. A babánk 7 hónapos, és arra gondoltam, hogy elvinném magammal babakocsiban. Nagyon vad ötlet? Már egy éve várok rá, hogy elmehessek egy ilyen koncertre, annyira jól esne. Mióta megszületett a kisfiúnk, sehol nem voltam, mert nincs, aki tudna rá vigyázni. Csak nem tudom, hogy mennyire jó ötlet ilyen késő este babakocsikázni a városban, hiszen még olyan pici a fiam. Valószínűleg egyébként végigaludná, mert már fél 8-kor el szokott aludni este.
2014. ápr. 28. 11:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Igen, elvetemült ötlet. Ezért kell olyan idősen gyereket vállalni, amikor az ember már megérett a feladatra és képes lemondani egy buliról.
2014. ápr. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy akkora zajban, amilyen egy koncerten van, el tud aludni a babád? Én biztosan nem vinném. Egy 7 hónaposnak nem való egy esti koncert. Ráadásul Te sem tudnál úgy szórakozni, hiszen el sem mozdulhatnál a babakocsi mellől, egyfolytában figyelned kellene a kicsid. Talán akkor már inkább egy babysitter arra az egy estére.
2014. ápr. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%
Ha jó idő lesz és olyan a hely - pl. egy park -, hogy nem kell bemenni a tömegbe, hanem messzebb sétálgathatsz vele babakocsival a "kertek alatt", akkor szerintem bevállalható.
2014. ápr. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Alapvetően azt mondanám, hogy ne, mit csinálna ott egy ekkora gyerek, te mit csinálnál a babakocsival, hogy ne lökdössék, ne öntsenek rá semmit, és így te sem tudnál nyugodtan bulizni.

Persze nem mindegy, hogy egy komolyzenei koncert, ahol ülnek az emberek és hallgatják a zenét, vagy egy tombolós, bulizós koncert.

Vidd el a nagyfiút a nagyikhoz, vagy hívj egy babyszittert, de a gyereket ne vidd.

2014. ápr. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
kedves 1-es... azért mert valaki gyermeket vállal szerinted onnantól kezdve le kell mondani mindenről??? nekem 2 gyermekem van... és mellette én énekelek egy együttesbe, hetente próbálunk és koncertjeink is majdnem minden hónapban vannak... nem gondolom, hogy azért mert szülő leszek onnantól kezdve otthon kell ülnöm... hol nagymamák, hol a férjem van a gyerekekkel, mikor, ki hogy ér rá... nem kell besavanyodottan otthon ülni... és nem érzem hogy ezért mert heti 2-3 órát kikapcsolódom, rossz anya lennék... kikapcsolódom és feltöltődöm... válaszolva a kérdésre is: 3-as egyetértek... ha nem kell a tömegbe bemenni vele, akkor nyugodtan menjetek el... csak: vagy jóval hamarabb fürdesd meg, vagy hagyd másnap reggelre a fürdést nehogy megfázzon :) jó szórakozást! :)
2014. ápr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nyugodt, nem ugrálós koncert. Nem lesz nagy tömeg sem, mert nem túl ismert a zenekar. Akik lesznek, azok is állnak és énekelnek, nincs bunyó, lökdösődés. Egy parkos részen lesz, így nyugodtan tudom tologatni a babakocsit. Sajnos bébiszittert nem találtam, aki vállalná, a nagyszülők pedig vagy nem élnek, vagy betegek. Aki még szóba jöhetne rokonok, barátok közül, az vagy maga is a koncerten lesz, vagy elutazik a hosszú hétvégére tekintettel. Azért merült fel bennem a kérdés, hogy elvihetném, mert egy kolléganőm fél éves gyerkőcével rockfesztiválra ment, és ekkor ugrott be, hogy miért kellene nekem kihagynom egy ilyen szuper lehetőséget. Mégsem egy rock vagy punk koncertről van szó, ahol nagy tömeg, verekedés stb lenne. Illetve azért is eszembe jutott, mert fesztivál keretében lesz, és ilyenkor szoktam látni rengeteg babakocsis szülőt délután, kora este is.

2014. ápr. 28. 11:57
 7/13 anonim ***** válasza:
36%

Hát kövezzetek meg, de én elmennék a picivel. Így, hogy nyugodtabb a zenekar, nagy parkos részen el lehet férni, egy próbát megér. Csak valóban ne fürdesd előtte, és nagyon-nagyon melegen öltöztesd föl, mert este még hideg van. Mi baja lehetne? Ha nem alszik, nyűgös, éhes, rossz kedvű stb., akkor hazamentek. De az is lehet, hogy valóban tud aludni, vagy tetszeni fog neki a zene. (Nyilván, ha metal koncertre akarnál vele menni ugráló emberek közé, azt én sem javasolnám.) Menjetek nyugodtan, ha meg nem sül el jól a dolog, bármikor hazamehettek.

Off: 1-esnek nagyon nincs igaza. Pláne, hogy a kérdező írta is, hogy már 7 hónapja nem volt sehol, mégis úgy állítja be, mint valami partiállatot...A szülőnek és -igen- a gyereknek is kellenek az új élmények, ingerek.

2014. ápr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%
Nem, nem kell mindenről lemondani, nem kell otthon ülni és besavanyodni, a konkrét helyzetben kellene lemondani egy konkrét koncertről, ha a gyerekére éppen akkor nem tud senki felelősen vigyázni. Szerintem semmi keresnivalója egy 7 hónaposnak egy este 8-kor kezdődő szabadtéri koncerten áprilisban.
2014. ápr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

szerintem az a fő szempont, hogy mennyire van tőletek.

azt írod, hogy parkban lesz, tehát akkor egy esti sétára is elmehettek oda este, messzebb a tömegtől.

viszont ha nem tud aludni, nem érzi jól magát akkor haza kéne menni, ezért se lenne mindegy nekem, hogy mennyire van az a hely.


először azt írtam volna, hogy nem mennék, de így, hogy leírtad a körülményeket, én lehet elmennék egy sétára :) amikor ennyi idős volt a fiam, akkor gyakran mentünk le este sétálni, mert nagyon meleg volt a lakásban, nem tudott elaludni, így sétáltunk egy nagyot, elaludt, aztán otthon csak óvatosan át kellett tenni a kiságyába :)

2014. ápr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
19%
7-es vagyok. De ha jól felöltözteti, miért ne tehetne egy próbát? Max hazamennek, ha látja, hogy a kicsit ez bármilyen mértékben megviseli. Gondolom nem több órányi utazásra lenne a koncert.
2014. ápr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!