Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hetesen engedtétek, hogy...

Hány hetesen engedtétek, hogy a rokonok puszilgassák, kézbe vegyék az újszülött babátokat?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 29. 17:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
anyuéknak már akkor,mikor hazajöttünk a kórházból.a többieknek 6 hét után.
2010. ápr. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Már a kórházban is megtörtént.
2010. ápr. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Közeli család, barátnő (aki csak beugrott, mikor hazajöttünk), már rögtön felvehette, megdajkálhatta, puszilhatta, mikor hazajöttünk. Nem cukorból vanak a picik. Attól, hogy valaki megfogja, ad a fejecskéjére egy puszit, nem lesz semmi baja...
2010. ápr. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%
Már első héttől kezdve ölbe vették a babámat, de csak anyósom és anyukám. És csak a ruháját puszilgatták, a kezét és az arcát nem. A közeli rokonság tagjai, tesó, sógornő kb 2 hósan vették ölbe(nekik még nincs baba, nem merték hamarabb). Rendes puszit kb 2 hós korától adtak neki. Én senkinek nem mondtam, hogy ne puszilgassák, maguktól tettek így, de örültem neki.
2010. ápr. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%

a puszilgatást csak több hét után. Felvehették, kézmosás, pelenkalepel ruhára után...

(gázálarc..stb...na jó, ez vicc...:)

de nem kell puszilgatni az elején, esetleg a lábát.

kezét, arcát ne..

2010. ápr. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Én rettegek anyóstól, már látom a lelki szemeim előtt ahogy erőszakosan ragaszkodik hozzá hogy kézbe vegye... és puszilgassa. Az egész terhességembe beleszólt, még abba is hogy milyen színű legyen a hálóing..., mikor mondtam neki hogy homeopátiás szert fogok szedni a 37. héttől akkor is húzta a száját, majd valami ismerősét megkérdezte hogy ez helyes-e...., bele se merek gondolni mi lesz ha meglesz a baba.

Nektek volt ilyen vagy ehhez hasonló problémátok?

2010. ápr. 29. 17:40
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

jaj.

Látom, első baba.

Ajaj. Bajok lesznek, ha izgatod magad.

Vidd oda készségesen a törölközőt, pelenkát, és mosolyogj.

Kicsit nagyobb lesz a baba, majd megnyugszol.

Vigyázz, ne mard el, a bébinek szüksége lesz a nagyira. és neked is.

És a legfontosabb, amit ne felejts el soha: a gyereknek az a jó, minél többen szeretik.


Nyugit kívánok és sok sikert!!!!

2010. ápr. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%
Anyum, anyósomék, párom tesói már mikor hazajöttünk a kórházból, de unokatesóm is. Ráadásul épp akkor volt az újinfluenza járvány. Igazából nem figyeltem, hogy puszilgatják-e...:)
2010. ápr. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igen első baba. :) Még a terhességem elején nem is gondoltam volna hogy ilyen gondolataim lesznek, de az idő előrehaladtával egyre jobban éleződnek bennem ezek a dolgok, hogy nem akarom hogy taperolják meg hogy kézről - kézre járjon.

Elképzelhető hogy hibásan gondolom. :)

2010. ápr. 29. 17:49
 10/18 anonim ***** válasza:
76%
Ne féltsd a gyereket az anyósodtól, nem lesz semmi baja. Vannak vehemensebb emberek, nincs azzal semmi gond. Az a lényeg, hogy szeresse a babátokat. Örülj annak, hogy szereti a babát, a véleményét hallgasd meg, ha tetszik megfogadod, ami pedig nem tetszik, egyik füleden be, másikon ki. Az én anyósom is mai napig szeret okos tippekkel ellátni, az én babám már fél éves. Volt már hogy megfogadtam a tanácsát, néha pedig hülyeséget beszél(szerintem), de azzal nem foglalkozom. Viszont mikor látom mennyire imádja a gyerekemet, az hatalmas boldogsággal áraszt el.
2010. ápr. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!