Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hülye kérdés, de mennyire...

Hülye kérdés, de mennyire foglal le két embert egy újszülött?

Figyelt kérdés

Első gyerekem lesz, férjemet megkértem, hogy az első hetet töltse itthon - főleg az én paráimat enyhíteni az új és ismeretlen szituációban.

Készségesen, de kissé vonakodva fogadta, mondván unatkozni fog.


Abszolút házias és a gyerekekhez is ő ért jobban (dolgozott is velük és van is neki már egy). Tényleg annyira sok idő van újszülött mellett, hogy két embert nem foglal le?


2014. ápr. 28. 23:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
54%

Szülés utáni 2 hónapon belül 5 nap szabi jár neki amúgy is...

Az enyém a szabadságát is úgy kérte így mind2 gyerek után 3 hétig volt itthon.Főleg a 2. gyereknél volt nagy segítség.De az elsőnél se unatkozott mert a szoptatáson kívül mindenbe nagyon lelkesen segített.Amúgy lényegébe ennyire az elején mint írták csak eszik,alszik,nézelődik és néha sír.

2014. ápr. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
nekem jól jött a segítség. az első hetekben 2 óránként evett: 40-45 percig szopizott, aztán kb egy órát fejtem és kb kezdhettem is megint:)
2014. ápr. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
gyerektől függ, nálunk anyukám segített, és bizony jól jött a segítsége. A szülés után jó pár hétig tartott, mire regenerálódtam, ülni nem tudtam, fájt mindenem, alig volt tejem, a gyerek hkb. 2 hónapig szinte egybefüggően sírt és alig aludt. Úgyhogy ilyen is van. Na mellette egyikünk sem unatkozott
2014. ápr. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

A szabadságot meg tudja oldani, aránylag rugalmas munkaideje van, ha nagyon akarja, akár itthonról is tud dolgozni (non-stop telefonálás, szervezés).

Szüleim is örömmel jönnének, később lehet hogy igénybe is veszem őket, de első körben azért hárman szokjunk össze.


Sima első gyerekes para, hogy hazahozzuk, aztán nézhetem, hogy oké, és most mit kell vele csinálni, miért így veszi a levegőt, normális-e ha ilyen színe van, most miért nem vett levegőt...

Ezekre jelentene biztonságérzetet, ha nálam tapasztaltabb megnyugtat, hogy a gyerek működésében nincs zavar, jó az úgy.

Igen, azt én se tudom hogy alakul a szülés és én milyen állapotban leszek utána.


Mindegy, úgyis el van maradva a tanulással, ha túl sok ideje lesz, kap egy tankönyvet a kezébe :) Vagy kikérdezhet engem, majd előtanulok a nyár végi vizsgámra, ha túlzottan unatkoznék.

2014. ápr. 29. 08:19
 15/20 anonim ***** válasza:
Az én babám nem aludt el , csak ha dajkálták, gondolom fájhatott a hasa. Én pedig járni nem tudtam max a wc-től az ágyig. Szóval itthon volt a férjem + anyám és így is nehéz volt, mert a saját bajaimon túl a nemalvás miatt ki voltam készülve, és pszichésen is kellett a támogatás nem csak fizikailag.
2014. ápr. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nekem ikreim vannak ,de csak azért kellett , hogy a párom itthon legyek, mert féltem, hogy mi hogy lesz, pedig nem első gyerekek. Viszont a hasfájás 3 héten kezdődött, amikor egy egybefüggő ordítás volt az egész nap és éjszaka.
2014. ápr. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
nekünk is első baba, a férjem két hetet volt itthon velünk, összeszoktunk. Na meg ahogy hazajöttünk, két nap múlva előjött a hasfájás, szóval jól jött, hogy volt még valaki velem, aki tudta néha dajkálni. Plusz a házimunka, bevásárlás, ezeket intézte, és persze a hivatali dolgok - anyasági támogatás, tgyás papírok, születési ak, meg minden más xar, ami ilyenkor kell, na konkrétan pár napot tuti ezekkel izélt el, ő nem unatkozott egyáltalán. Erre is gondoljatok. :)
2014. ápr. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Hát nekem a párom nélkül nem ment volna az első hét, de még a többi sem. Babafüggő. Már az első héten sem aludt nappal többet 4-5x fél óránál. Éjjel plusz szoptatni felkelni, én olyan, de olyan fáradt voltam az elején, hogy ha megkérdezik, a nevemet sem tudtam volna megmondani. A nap többi része a pelusozás, büfiztetés, stb. tette ki, de én semmikor nem tudtam utolérni magam alvásban, evésben sem. Ja, hasfájós is volt 3 hónapig, estére egybefüggően ordított.

Így utólag még kissé depis is voltam amiatt, hogy másnak ez olyan egyértelműen egyszerű. Amig alszik a baba, addig pihenj te is- mondták....ja....fél órákat.

2014. ápr. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az én babám pénteken született, hétfőn jöttünk haza a kórházból, és azon a héten vette ki az 5 napját a férjem, így az első hetet együtt töltöttük, otthon. Nekünk nagyon jó volt, sokat segített, na meg nem győzött gyönyörködni a kislányában. :)
2014. ápr. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Hát én nem unatkoztam egyik mellett sem, ordítottak folyamatosan nemhogy az első pár hétben hanem úgy kb fél éves korukig. Mindkét lányom extra sírós volt és nappal szinte semmit sem aludtak (a kisebb még éjszaka sem). Szóval gyerekfüggő. De remélem neked szerencséd lesz! Jó babázást!
2014. máj. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!