Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám nem iszik,...

8 hónapos babám nem iszik, mit tegyek?

Figyelt kérdés

8,5 hónapos a babám. Tápszeres, és már sok mást is eszik, amiket egy 8 hónapos babának már szabad. A gond viszont az, hogy nem iszik. Kínáltam már vízzel és baba gyümölcsitallal is, kínáltam evés előtt, evés után, és két étkezés között is, de nem kell neki. És próbáltam már csőrös itatóból, cumisüvegből, és rendes pohárból is adni neki, de egyikből sem issza. Ha sima pohárból adom neki, akkor nyel 1-2 kortyot, de utána rögtön köhög tőle, szerintem csak pancsol vele. Mit tegyek még, hogy igyon is valamit a tápszeren kívül?


Köszönöm.


2014. ápr. 29. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is tápszeres, igaz ő még fiatalabb volt, talán olyan 4-5 hónapos amikor nagyon megtetszett neki, hogy szívószállal ittam a vizet. Persze nagyon érdekelte, hogy mit csinálok, így játékból a szájába cseppentettem a vízből. Nagyon tetszett neki, percekig csepegtettem a szájába a vizet. Csak úgy nyelte :) Ezt csináltam pár napig és közben adtam neki vizet is, cumisüvegből. Szépen lassan megbarátkozott vele és már szinte imádja a vízet, már egyedül fogja és iszik. (most 9,5 hónapos)
2014. ápr. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én lányom már majdnem 19hónapos.Kb semmi nem vált be nála.Ha olyan napja van,megiszik 2,5decit vagy többet is,ha olyanja van,akkor meg még 100milit se.

Csőrös üveg,cumisüveg,pohár,kubu-s üveg,szívószál,teljesen mindegy.A csőröse és a szívószálasa is meg volt mindig töltve (szívószálasa azóta tönkrement már) és kiszolgálta magát,amikor akarta.Most a csőröse van megtölve és egy kubus üveg,elsőből önkiszolgál,másodikat meg nekem vágja ha inni akar :D

2014. ápr. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Majd iszik, ha szomjas lesz. A fiam onnantól kezdett el inni, hogy áttért a felnőtt ételekre, tehát kb. 11 hónapos korától. Addig elég volt neki a tápszer.
2014. ápr. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az enyém is később, tán 10 hósan kezdett csak inni, bár ő "hibrid" volt. Hígabbra csináltam neki a püréket.
2014. máj. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!